μου ακυρωσαν την πτηση

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
πετουσα 11/2 για Παρισι
Θεσσαλονικη-Ρωμη
Ρωμη-Παρισι

το δρομολογιο Θεσσαλονικη Παρισι με alitalia μου ειπαν οτι ακυρωθηκε δεν ξερω τον λογο σε λιγο θα παω στο γραφειο να ρωτησω

τωρα τι γινεται ρε παιδια? εγω ειχα πληρωσει συνολικα 350 ευρω. τωρα το γραφειο μου λεει οτι μπορω να πεταξω
Θεσσαλονικη-Ζυριχη και Ζυριχη-Παρισι με 170 ευρω παραπανω απο αυτα που εδωσα...τι να κανω εχω μπερδευτει εννοειται οτι δεν θα τα κλεισω σθγα μην δωσω 520 ευρω για αεροπορικα...:xmas_evil:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Aπλά η ΑΖ ακύρωσε τις πτήσεις της από/προς SKG...

Οι λύσεις είναι δύο... ή πληρώνεις την διαφορά και πας με SWISS ή ακυρώνεις και παίρνεις πίσω τα λεφτά σου στο ακέραιο...

Το γραφείο ούτε φταίει σε τίποτε, ούτε καμιά άλλη υποχρέωση έχει απέναντί σου εκτός από την επιστροφή των χρημάτων σου...
 

fantasia13

Member
Μηνύματα
163
Likes
86
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Η εταιρια πρεπει να σου βρει αλλη πτηση χωρις επιβαρυνση.
Μου συνεβει και εμενα απο θεσ/νικη για Βιεννη και μου αλλαξαν την πτηση μεσω Μοναχου χωρις επιβαρυνση
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Aπλά η ΑΖ ακύρωσε τις πτήσεις της από/προς SKG...

Οι λύσεις είναι δύο... ή πληρώνεις την διαφορά και πας με SWISS ή ακυρώνεις και παίρνεις πίσω τα λεφτά σου στο ακέραιο...

Το γραφείο ούτε φταίει σε τίποτε, ούτε καμιά άλλη υποχρέωση έχει απέναντί σου εκτός από την επιστροφή των χρημάτων σου...
Ξέρεις από ποια ημερομηνία τις ακύρωσε? εγώ φεύγω 13 Γενάρη...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Μάλλον από 12/1... εσένα προφανώς θα σε καλύψει γιατί είσαι μέσα στο δεκαπενθήμερο... η άλλη η κοπέλα που πετάει τον Φλεβάρη πάει για επιστροφή χρημάτων...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
συνηθισμένη προσωρινή διακοπή δρομολογίου, όπως κάνουν όλες οι εταιρείες, ξεκινά πάλι πολύ σύντομα, από μαρτιο.
να περιμένετε σοβαρές εταιρείες σαν τη Lufthansa Italia να σας εξυπηρετήσει.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Επειδή δεν μου έχει ξανατύχει κάτι παρόμοιο και βλέπω ότι η swiss έχει περίπου ίδιες ώρες πτήσεις για Νίκαια, τι μπορώ να κάνω? θα φροντίσει η αλιτάλια ή πρέπει να ενδιαφερθώ εγώ?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το δε δρομολόγιο της 12/1, εκτελειται (και πωλείται εννοείται) μέσω Αθήνας με ΟΑ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom