Ινδονησία Ταϊλάνδη μπαλί ή πουκέτ

kiriaki

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί ή Πουκέτ
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
γειά σας, με λένε κυριάκη,είμαι καινούργιο μέλος,μου αρέσουν τα ταξίδια,αλλά και λόγω δουλειάς,είμαι ξενοδοχειακή υπάλληλος.σκέφτομαι να πάω ένα ταξίδι πριν ξεκινήσει η τουριστική σεζόν,λοιπόν είμαι ανάμεσα σε μπαλί ή πουκέτ.και θα ήθελα να με βοηθήσετε να αποφασίσω .:clap:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
γειά σου paraskevi!!
καλώς όρισες στο site αυτό που ειναι νομίζω το καλύτερο στον κόσμο!!
λοιπόν.αφού θα πάς που θα πάς ,η γνώμη μου ειναι μπαλί.το πούκετ ειναι μικρό και πολύ τουριστικό.στο μπαλί θα έχεις επιλογή και για τουριστικό κομμάτι άν θές ,και για original καταστάσεις .οι άνθρωποι δεν παίζονται απο καλωσύνη και φιλικότητα,τα μέρη που θα δείς ειναι αφθονα,η εποχή ενδύκνειται,και γενικά ειναι ένας προορισμός που θα μείνει στην ψυχή σου.άν έχεις περισσότερες μέρες μοίρασε το με το λομπόκ,το νησί της κόκκινης πιπεριάς.θα σου μείνουν αξέχαστα.
καλά να περάσεις σε όποια επιλογή σου.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Αναλόγως τι θέλεις. Το Πουκέτ είναι άραγμα by the beach μέχρι τελικής πτώσεως. Στο Μπαλί έχει πραγματικά πολλά πράγματα να ανακαλύψεις και δεν πρόκειται να βαρεθείς!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Για μενα και τα δυο ειναι must.
Εδω στο σαιτ θα σε πρηξουνε να πας στο Μπαλι.
Οποτε πηγαινε και στα δυο με τη σειρα που τα γραφεις.;)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Για μενα και τα δυο ειναι must.
Εδω στο σαιτ θα σε πρηξουνε να πας στο Μπαλι.
Οποτε πηγαινε και στα δυο με τη σειρα που τα γραφεις.;)
είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα!!!!εσένα xene άν σε αφήσουν θα πάς να εγκατασταθείς μόνιμα και θα πηγαίνεις με πιρογα απο το ένα στο άλλο !!! γλούππππ!!!:cool:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
είπε ο γάιδαρος τον πετεινό κεφάλα!!!!εσένα xene άν σε αφήσουν θα πάς να εγκατασταθείς μόνιμα και θα πηγαίνεις με πιρογα απο το ένα στο άλλο !!! γλούππππ!!!:cool:
Ωπα Ρενατα δινεις καταπληκτικες ιδεες.Αυτο με την πιρογα δεν τοχα σκεφτει.:rolleyes:
Μονο μη γινει κανενα τσουναμι και βρεθω στο κομοντο αγκαλια με τους δρακουλινους.:haha:
 

grevageo

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
γεια και απο εμένα. μόλις το ανακάλυψα!!
στις 20/4 φεύγω με τον άντρα μου για Μπαλί. εχω κλείσει σε ένα καινούριο ξενοδοχείο στην Nusa Dua - αν και μόλις είδα πως δεν το προτείνετε.... πάμε μόνο για 5 μέρες και ο στόχος είναι να λιώσουμε στην παραλία και το spa!!! απο ότι φαίνεται όμως θα πρέπει να επισκεφτούμε και κάποια μέρη...
...μπορεί να βοηθήσει κάποιος με τα παρακάτω:
- Αν ήταν να κάνει κάποιος μόνο δύο μέρες εκδρομή από 3-4 ώρες κάθε μέρα τί δεν θα έπρεπε να χάσει?
- ξέρει κάποιος να προτείνει κάποιο καλό και φτηνό spa?
- τους πίνακες που αναφέρετε πως τους μεταφέρετε στην Ελλάδα?
- είχε κανένας πρόβλημα με το jet lag λόγο του μεγάλου ταξιδιού? άν ναι πως το αντιμετώπισε? Όταν είχα πάει στις Μαλδίβες δεν μπορούσα να ξυπνήσω...όπου με άφηνε ο αντρας μου κοιμόμουν, ακόμη και στο εστιατόριο είχα κοιμηθεί!
- είναι όλα τα φαγητά καυτερά? ακόμη και οι αστακοί?
....αυτά προς το παρόν...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.528
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom