Σιγκαπούρη Ταϊλάνδη μπανκονγκ-σαμουι ή σιγκαπουρη-σαμουι?

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
γεια σας παλι.σορυ που σας πρηζω με τις ιδιες ερωτησεις αλλα....
ειμαι πολυ κοντα για να κλεισω για ταυλανδη για αυγουστο.το στανταρ ειναι σαμουι αλλα να το συνδυασω με μπανκονγκ ή σιγκαπουρη?που ειναι πιο ωραια?διαβασα οτι σιγκαπουρη ειναι ακριβα ισχυει?α!και κατι αλλο πρεπει να κανεις εμβολια για να πας ταυλανδη?κατι τετοιο διαβασα.:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

DAVID

Member
Μηνύματα
75
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία
ξεκινάμε με το ότι δεν χρειάζονται εμβόλια. Προσωπική μου γνώμη, βρίσκω πιό ενδιαφέρουσα την Μπαγκονγκ από τη Σιγκαπούρη όσον αφορά το τι θα δεις-επαναλαμβανω υποκειμενικό-είναι φθηνότερη κατά πολύ .Ψηφίζω Σαμούι ανεπιφύλακτα, Καλό ταξίδι
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
ξεκινάμε με το ότι δεν χρειάζονται εμβόλια. Προσωπική μου γνώμη, βρίσκω πιό ενδιαφέρουσα την Μπαγκονγκ από τη Σιγκαπούρη όσον αφορά το τι θα δεις-επαναλαμβανω υποκειμενικό-είναι φθηνότερη κατά πολύ .Ψηφίζω Σαμούι ανεπιφύλακτα, Καλό ταξίδι

και γω πιο πολυ σκεφτομαι για μπανγκονγκ.ελπιζω να ναι καλα γιατι θεωρουσα τη ταυλανδη το τελευταιο προορισμο που θα επελεγα ποτε,αλλα διαβαζω εδω μεσα πολλα καλα λογια για εκει και με 'χετε ψησει μπορω να πω.ειχα παει γαμηλιο στις μαλδιβες και ηταν παραπανω απο τελεια.παραδεισος ελπιζω να ναι κατι αντιστοιχο και ταυλανδη.ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωω......:shark::shark::shark::shark::shark:
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
για να το λετε δυο κατι θα ξερετε.ευχαριστω πολυ ε?
 

ULVER

Member
Μηνύματα
17
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
απλα...παντου!!
samui ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ! τωρα οσο αφορα μπανκοκ προσωπικα δεν τρελαθηκα...γιατι δεν δοκιμαζεται samui και λανκαουι(μαλαισια)ειναι κοντα σαν νησια....
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
γεια σας παλι.σορυ που σας πρηζω με τις ιδιες ερωτησεις αλλα....
ειμαι πολυ κοντα για να κλεισω για ταυλανδη για αυγουστο.το στανταρ ειναι σαμουι αλλα να το συνδυασω με μπανκονγκ ή σιγκαπουρη?που ειναι πιο ωραια?διαβασα οτι σιγκαπουρη ειναι ακριβα ισχυει?α!και κατι αλλο πρεπει να κανεις εμβολια για να πας ταυλανδη?κατι τετοιο διαβασα.:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
κι εγώ οπως και οι προηγούμενοι θα σου πρότεινα ανάμεσα σε μπανγκοκ και σιγκαπούρη να προτιμήσεις μπανγκογκ...νομίζω δε συγκρίνονται...γιατί είναι τελείως διαφορετικά ....μεγέθη,η Σιγκαπούρη είναι μια φτιαχτή σύγρονη πόλη με τους ουρανοξύστες της ,τα φιρμάτα και χλιδάτα μαγαζιά ,δεν έχει ....χρώμα .....σε αντίθεση με την Μπανγκόκ οπου βέβαια κι εκει βλέπεις τους ουρανοξύστες και μάλιστα τις αντιθέσεις δηλ.παραγκες δίπλα σε ουρανοξύστες αλλά σαφώς επικρατεί το παραδοσιακό....έχεις πιο πολλα πράγματα να δεις και να έρθεις πιο κοντά στην κουλτούρα τους,πλωτες αγορες,βουδιστικά παλάτια κλπ.Οι άνθρωποι είναι πολλοί φιλικοί και επίσης ψωνίζεις πολύ φτηνά.
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
θα σου πρότεινα να προτιμήσεις Σιγκαπούρη. H Μπανγκογκ ειναι πολυχρωμη, φτηνη και οσα ειδη ειποθηκαν παραπανω. Αρκετα απο αυτα λιγο πολυ αυτα θα τα δεις και αν γυρισεις λιγο στο Σαμουι (αν πας μακρυα απο τις εξωτικες παραλιες). Απο την αλλη η Σιγκαπούρη ναι μεν ειναι μια υπερσυγχρονη μεγαλουπολη, αλλα ειναι κατι το ξεχωριστο σε σχεση με τις υπολοιπες ασιατικες μεγαλουπολεις της περιοχης. Ειναι πιο ακριβη αλλα ειναι σε αλλο επιπεδο. Θα ελεγα οτι φερνει πολυ απο Ντουμπαι στην Ασιατικη μορφη του.

Τελος μη ξεχνας οτι ολο και θα βρισκεις μπροστα σου τη Μπανγκογκ οποτε προγραματιζεις ταξιδι προς ανατολας στο μελλον. Η Μπανγκογκ ειναι ο κυριος κομβος της Ασιας για τους περισσοτερους προορισμους οποτε συνδυαζεται με πολλα μερη.

Αν και πηγαινεις Αυγουστιατικα στο Σαμουι, καλο ταξιδι.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.494
Likes
8.006
Εμβόλια δεν χρειάζονται για τα μέρη που θα κινηθείς!

Όσο για την επιλογή μεταξύ Μπανγκόκ και Σιγκαπούρης, δεν ξέρω τι τύπος είσαι και τι σου αρέσει, αλλά η Μπανγκόκ είναι πιο αυθεντική...
Επίσης θεωρώ ότι είναι καλύτερα να συνδυάσεις προορισμούς της ίδιας χώρας (δηλ. την πρωτεύουσα Μπανγκόκ με κάποιο νησί της Ταϋλάνδης) παρά να πάρεις μία τζούρα από 2 διαφορετικές χώρες χωρίς τελικά να έχεις καταλάβει τίποτα από την κουλτούρα καμίας από τις 2...
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
κατι εννοει ο joss για τον αυγουστο που σκεφτομαι να παω,δεν εχει καλο καιρο τοτε?αφου διαβασα οτι προς εκεινη τη πλευρα ειναι καλος ο καιρος.θα κλεισω μαλλον 6 ιουλιου με τη gulf air για αυγουστο σαμουι-μπανκονγκ-μπαχρειν(2 μερες,προσφορα της gulf air).καλη αεροπ. αυτη?σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.672
Likes
50.522
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συμφωνώ κι επαυξάνω σε ό,τι είπαν οι άλλοι, κλάσεις πιο ενδιαφέρουσα και φτηνότερη η Μπανγκόκ. Μια χαρά είναι η gulf, κάνε και μια αίτηση online για τα μίλια σου, κρατάνε 10 χρόνια.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
θα κλεισω με πρακτορειο αρα φανταζομαι ολα τα κανονιζουνε αυτοι.καλα βλεπω τα αξιοθεατα της μπανγκοκ και εχω φρικαρει,απιστευτα πραγματα.ανυπομονω να παω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.673
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom