Γενικά ναξος -αμοργος και το διλημμα!!

BACK-UP

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλλησπερα ειμαι ενα καινουργιο μελος και ειμαι απο θεσσαλονικη .
Κλεισαμε για τελη ιουλιου με αρχεσ αυγουστου 5μερεσ αμοργο αλλες 5 ναξο και μας περισευουν αλλεσ 4 και δεν ξερουμε που να παμε!!!!!Θα συνδυασουμε και μια μερα κουφονησια και που αλλου παει το καραβακι τωρα απο αμοργο θα ειναι απο ναξο αυτο δεν το ξερω!!Μπορειτε να με βοηθησετε για που αλλου να εκμεταλευτουμε αυτεσ της μερεs και οποια πληροφορεια για τα νησια που θα παμε θα ειναι ευπροσδεκτη.Ευχαριστω!!!!
 

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.811
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Νομίζω ότι με Αστυπάλαια υπάρχει απευθείας σύνδεση, που είναι πολύ ωραίο νησί (απ' όσο έχω ακούσει, φέτος θα πάω!) και επίσης είναι σχετικά μακριά σε σχέση με τις υπόλοιπες Κυκλάδες και τα Δωδεκάνησα, οπότε αφού φτάνεις ως Αμοργό ευκαιρία είναι να πας και στην Αστυπάλαια που είναι δίπλα!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Συμφωνώ κι εγώ με τη σειρά μου.
Εφόσον έχεις 4 μέρες πηγαίνεις Αστυπάλαια!
Εκτός αν θέλεις να σπάσεις το 4ήμερο σε κουφονήσια & κάτι αλλο απο μικρές Κυκλάδες.
Η Αστυπάλαια πάντως είναι ιδανική ευκαιρία, και πολύ κοντά απο το λιμάνι της Αιγιαλής!
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
400
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Καλλησπερα ειμαι ενα καινουργιο μελος και ειμαι απο θεσσαλονικη .
Κλεισαμε για τελη ιουλιου με αρχεσ αυγουστου 5μερεσ αμοργο αλλες 5 ναξο και μας περισευουν αλλεσ 4 και δεν ξερουμε που να παμε!!!!!Θα συνδυασουμε και μια μερα κουφονησια και που αλλου παει το καραβακι τωρα απο αμοργο θα ειναι απο ναξο αυτο δεν το ξερω!!Μπορειτε να με βοηθησετε για που αλλου να εκμεταλευτουμε αυτεσ της μερεs και οποια πληροφορεια για τα νησια που θα παμε θα ειναι ευπροσδεκτη.Ευχαριστω!!!!
Πριν την Αμοργό ή μετά τη Νάξο?
Εάν είναι να πας Αστυπάλαια μπορείς μεν να πας από τη Νάξο ή την Αμοργό αλλά κάνεις άσκοπα πήγαινε-έλα αφού η Αστυπάλαια είναι πιο μακριά από όλα αυτά.
Αν πας μετά τη Νάξο θα πρότεινα Πάρος και Αντίπαρο, αλλιώς 2 μέρες Ηρακλειά ή Σχοινούσα και 2 μέρες Κουφονήσι εάν βρεις!!!
Από Νάξο μπορείς να πας επίσης Ίο, Σαντορίνη, Ανάφη, Μύκονο και Τήνο!!!
 

BACK-UP

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Πρώτα Αμοργό και μετά ναξο θα πάμε, Η Αστυπάλαια είναι μακριά νομίζω εμείς λέγαμε για φολεγανδρο αλλά πολύ ακριβά !!μάλλον για Πάρο το βλέπω αλλά δεν ξέρω δεν μου έχει κάτσει καλλα από την αρχή ή Πάρο σαν να ψιλοκολαω γιατί όλοι λένε γεμάτο πιτσιρίκια και τέτοια!εμείς είμαστε φάση παραδοσιακά πράματα μπαράκια σε χαλαρη φάση καταλάβαινετε!!

Αν καταλήξουμε Πάρο για διαμονή κάπου φθηνά και ήρεμα
εχετε κάτι να μου προτείνετε? ?Και θα ήθελα και πληροφορίες γία το νησί αν μπορείτε! !!ευχαριστώ !!!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom