Ιταλία ξενοδοχειο στν πολη Κομο

yiannis1981

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο..
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλανδη for ever
Εχει κανεις να μου προτεινει καποιο ξενοδοχειο σε νορμαλ τιμη (κατω απο 100 τη βραδυα) στην πολη του Κομο.
Λεω για αρχες Ιανουαριουμεσω Μιλανο.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Εχει κανεις να μου προτεινει καποιο ξενοδοχειο σε νορμαλ τιμη (κατω απο 100 τη βραδυα) στην πολη του Κομο.
Λεω για αρχες Ιανουαριουμεσω Μιλανο.
Εγω ειχα παει πασχα στη λιμνη κομο και εμεινα στο lecco. Αυτο επειδη γενικα ηταν πιο ακριβα και ουσιαστικα στο αδιαφορο lecco εβρισκες καλυτερο ξενοδοχειο. Ετσι εμεινα εκει και επειδη ειχα και αυτοκινητο δεν με χαλασε καθολου. Το ξενοδοχειο που εμεινα ηταν το
Griso Hotel Malgrate 4* και ηταν κατω απο 100 ευρω. Ηταν πανω στη λιμνη με θεα απο ολα τα δωματια. Θεωρω πως στην περιπτωση που υπαρχει αυτοκινητο ειναι μια πολυ καλη βαση για να γυρισεις την περιοχη. Εγω παντως 4* με κατω απο 100 ευρω την περιοδο που πηγα σε αυτα τα λεφτα δεν βρηκα. Για την ακριβεια το εκλεισα 75 την βραδια. Στην αρχη το εκλεισα απο το hotels.com με 103 την βραδια και περιπου μια εβδομαδα πριν φυγω για εκει το βρηκα 75 στο booking.com(προφανως ειχαν μεινει και κατεβασαν την τιμη, γιατι στην πρωτη αναζητηση ηταν πιο ακριβα). Ετσι το ακυρωσα απο το hotels(μιας και δεν ειχα ακυρωτικα) και ξαναεκλεισα το ιδιο ξενοδοχειο μεσω του bookings κερδιζοντας την διαφορα!!!!! Αν σε ενδιαφερει δες το ειναι καλη περιπτωση. Ελπιζω να βοηθησα.
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
ήμουν στο κόμο τον αύγουστο. έμεινα στο metropol suisse που ήταν γύρω στα 130 ευρώ. όμως εάν ξαναπήγαινα δε θα έμενα στο κόμο. θα προτιμούσα ή το bellagio που βρίσκεται στην δεξιά όχθη της λίμνης (ανατολικά) το cernobbio ή menaggio που βρίσκονται στην αριστερή όχθη (δυτικά). τα μέρη είναι εκπληκτικά. βέβαια εγώ πήγα καλοκαίρι και δεν μπορώ να ξέρω πως είναι το χειμώνα. αλλά φαντάζομαι θα είναι εξίσου όμορφα.
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
ήμουν στο κόμο τον αύγουστο. έμεινα στο metropol suisse που ήταν γύρω στα 130 ευρώ. όμως εάν ξαναπήγαινα δε θα έμενα στο κόμο. θα προτιμούσα ή το bellagio που βρίσκεται στην δεξιά όχθη της λίμνης (ανατολικά) το cernobbio ή menaggio που βρίσκονται στην αριστερή όχθη (δυτικά). τα μέρη είναι εκπληκτικά. βέβαια εγώ πήγα καλοκαίρι και δεν μπορώ να ξέρω πως είναι το χειμώνα. αλλά φαντάζομαι θα είναι εξίσου όμορφα.
Συμφωνω μαζι σου πως δεν αξιζει και τοσο να μεινεις μεσα στο κομο. Σιγουρα Bellagio και για μενα Varenna ειναι τα top για να μεινεις στη λιμνη απλα αν θες κατι καλυτερο το πληρωνεις ενω αν μεινεις σε καποιο αλλο κοντινο μερος πεφτει η τιμη αισθητα και εχεις καλυτερο ξενοδοχειο. Απλα πρεπει να εχεις αυτοκινητο. Παντως ειναι πανεμορφα.......ΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧ τι μου θυμισατε.
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
Παιδιά ο άνθρωπος θέλει να πάει Ιανουάριο, το Μπελάτζιο και η Βαρένα θα ναι νεκρές...δεν θα βρει ούτε να φάει..
 

vaggelakos

Member
Μηνύματα
209
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
salzburg?!
Παιδιά ο άνθρωπος θέλει να πάει Ιανουάριο, το Μπελάτζιο και η Βαρένα θα ναι νεκρές...δεν θα βρει ούτε να φάει..
Κοιτα πηγαινοντας στις λιμνες Γεναρη ειναι off season οπου και να παει. Οποτε οκ σιγουρα σαν πιο μεγαλο το κομο να εχει κοσμο αλλα απο ομορφια εχει διαφορα. Εξαλλου κανεις μας δεν ξερει το ειδος του ταξιδιου του εκεινη την εποχη. Η λιμνες ειναι πανεμορφες ολες τις εποχες οπως και να τις δεις. Εξαλλου οπως ανεφερα και πιο πανω καποιος που παει σε ενα μερος εξοχικο σε off season γνωριζει οτι δεν θα σφιζει απο ζωη. Νομιζω...χωρις παρεξηγηση.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Αν πας Ιανουάριο το Κόμο είναι μονόδρομος... τίποτε άλλο εκτός από το Κόμο δεν υπάρχει... έχε υπόψιν σου πως πάρα πολλά ξενοδοχεία είναι κλειστά εκείνη την περίοδο... α, άναψε και καμιά λαμπάδα για την βροχή... αν βρέχει απλά την έβαψες... δεν θα μπορέσεις να δεις τίποτε... αν δεν πας για δουλειά η εποχή είναι εντελώς λάθος...
 

yiannis1981

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο..
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλανδη for ever
ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας,το ταξιδι το ξερω οτι θα ειναι ησυχο απο διασκεδαση κι απο κοσμο αλλα πιστευω οτι στο Κομο θα μπορω να βρω τα βασικα,φαγητο,καφε και ισως ενα ποτο.
Για το μερος απο οτι εχω ακουσει ειναι πανεμορφα και κατι διαφορετικο απο τα ελληνικα τοπια.
 

yiannis1981

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο..
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλανδη for ever
εκλεισα για πρωτοχρονια,επειδη εχω σκοπο να κινηθω με αυτοκινητο ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΧΙΟΝΙΑ στις γυρω περιοχες?και αν ξερει κανεις εχει καποιο χιονοδρομικο εκει κοντα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom