Γαλλία ξενοδοχειο στο Παρισι

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Μια χαρα μου φαινεται... οι φωτογραφιες πολυ φτιαχτες για να 'ναι αληθινες ομως.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πως σας φαίνεται αυτό το ξενοδοχείο στο Παρίσι από θέμα περιοχής και χρημάτων. Για 5 διανυκτερευσεις 470 ευρώ
Booking.com: H
Νομίζω το ερώτημα έχει αξία μόνο αν κάποιο μέλος έχει μείνει στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο.
Προσωπικά όταν πρόκειται να κλείσω ένα ξενοδοχείο και δεν έχω συστάσεις:
διαβάζω προσεκτικά τις αξιολογήσεις του κοινού και το ότι το συγκεκριμένο έχει μόλις 6.7 δεν είναι και ότι καλύτερο. Μετά κάνω αναζήτηση μέσω του διαδικτύου να βρώ και αξιολόγηση στο tripadvisor.
Δεν λέω ότι επαφίεμαι απόλυτα στη γνώμη του οποιοδήποτε δύστροπου ή ενθουσιώδη τουρίστα, αλλά μέσα από τα γραφόμενα προσπαθώ να δω αν τουλάχιστον έχει value for money.
Επίσης στο tripadvisor θα βρεις και φωτογραφίες - μη εξωραισμένες - του ξενοδοχείου που έχουν τραβήξει ταξιδιώτες
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
Νομίζω το ερώτημα έχει αξία μόνο αν κάποιο μέλος έχει μείνει στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο.
Προσωπικά όταν πρόκειται να κλείσω ένα ξενοδοχείο και δεν έχω συστάσεις:
διαβάζω προσεκτικά τις αξιολογήσεις του κοινού και το ότι το συγκεκριμένο έχει μόλις 6.7 δεν είναι και ότι καλύτερο. Μετά κάνω αναζήτηση μέσω του διαδικτύου να βρώ και αξιολόγηση στο tripadvisor.
Δεν λέω ότι επαφίεμαι απόλυτα στη γνώμη του οποιοδήποτε δύστροπου ή ενθουσιώδη τουρίστα, αλλά μέσα από τα γραφόμενα προσπαθώ να δω αν τουλάχιστον έχει value for money.

εννοείται ότι δεν έχει καλές κριτικές εννοώ το 6.7 έτσι? γιατι πολυ απλα ειναι ένα μικρο ξενοδοχειακι και με τοσα λεφτά δεν περίμενα να είναι καλύτερο...απλά θέλω σε αυτην την περιοχή και πιο οικονομικό από αυτό δεν υπάρχει...σκοπεύω να είμαι όλη μέρα έξω έναν ύπνο να κάνω θέλω μόνο οπότε δε με νοιάζει τόσο το ξενοδοχείο:rolleyes:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου
Πρόσεξε μόνο αυτό που είδα να γράφουν περί φασαρίας αν είσαι ιδιαίτερα ευαίσθητη στους θορύβους
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου
Πρόσεξε μόνο αυτό που είδα να γράφουν περί φασαρίας αν είσαι ιδιαίτερα ευαίσθητη στους θορύβους

ευτυχως οχι δεν ειμαι καθολου δεν καταλαβαινω τιποτα! δεν μου λες ειδα λιγο πιο οικονομικα ξενοδοχεια σε αυτην την περιοχη
02. Louvre - Bourse,

είναι καλή περιοχή όταν λεώ καλή έχι κόσμο το βράδυ εστιατόρια και τέτοια εννοω όπως είναι η marais?να μην ειναι και σαν την περιοχη στον πυργο του αιφελ που ειναι νεκρα το βραδυ:haha:
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Η περιοχή του πρώτου ξενοδοχείου είναι super κεντρική. Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω μείνει ποτέ σε ξενοδοχείο με τόσο χαμηλή βαθμολογία. Εξαρτάται τι ζητάς. Για μένα όταν κλείνω ξενοδοχείο στο εξωτερικό έχει μεγαλύτερη σημασία η περιοχή και μετά οι παροχές του ξενοδοχείου. Εξάλλου η ποιότητα των γαλλικών ξενοδοχείων είναι χαμηλότερη σε σύγκριση με άλλες ευρωπαϊκές πόλεις, οπότε δεν ξέρω και αν αξίζει να δώσεις περισσότερα χρήματα.
Δεν ξέρω ποιό είναι τ οδεύτερο ξενοδοχείο που προτείνεις γιατί βγάζει όλη τη λίστα. Αλλά αν βρεις ξενοδοχείο με την ίδια βαθμολογία κοντά στο Λούβρο καλύτερα να μείνεις στο πρώτο.
Εξάλλου αν σου βγει σε καλό θα έχεις ανακαλύψει μια super πρόταση διαμονής κεντρική και οικονομική που θα καταθέσεις στο travelstories για τους μελλοντικούς ταξιδιώτες.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Το βασικό για μένα στο Παρίσι είναι να είσαι κοντά στο μετρό
Εγώ και τις δύο φορές που είχα παέι, έμενα εκτός κέντρου για οικονομικούς λόγους, αλλά πολύ κοντά σε μετρό και πρόβλημα δεν είχα. Άλλωστε όλη μέρα τριγύρναγα οπότε το βράδυ με ενδιέφερε να γυρίσω και να κοιμηθώ. Αλλά οι προτεραιότητες διαφέρουν από άτομο σε άτομο οπότε αν για σένα και η περιοχή που θα μένεις παίζει πρωταρχικό ρόλο τότε επέλεξε κάτι κεντρικό
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, και θα σου πρότεινα να δεις κι αυτό. Πρόσφατα ανακαινισμένο, με μεγάλα δωμάτια, σε συγκοινωνιακό κόμβο, και σε μία πάρα πολύ ζωντανή, αλλά όχι τελείως κεντρική, περιοχή του Παρισιού. Το otel.com το δίνει περίπου 100ευρώ με πρωινό.
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, και θα σου πρότεινα να δεις κι αυτό. Πρόσφατα ανακαινισμένο, με μεγάλα δωμάτια, σε συγκοινωνιακό κόμβο, και σε μία πάρα πολύ ζωντανή, αλλά όχι τελείως κεντρική, περιοχή του Παρισιού. Το otel.com το δίνει περίπου 100ευρώ με πρωινό.
Compare Hotel Prices - Best Hotel Deals Guaranteed
σε ποια περιοχη ειναι?Montparnasse?


σχεδον ολοι λενε για ζωνες 1-9 ετσι? αυτη η περιοχη montparnasse δεν ειναι στις 1-9 αλλά εμενα μου φαινεται καλή και με καλα ξενοδοχειακια...ουτως η αλλως θα βγαλουμε την paris visite ετσι? πειραζει να μην ειμαι στο κεντρο? εγω ειπα κεντρο γιατι δε θελω να κανω και μιση ωρα να φτασω κεντρο αμα ειμαι μακρια...
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
σχεδον ολοι λενε για ζωνες 1-9 ετσι? αυτη η περιοχη montparnasse δεν ειναι στις 1-9 αλλά εμενα μου φαινεται καλή και με καλα ξενοδοχειακια...ουτως η αλλως θα βγαλουμε την paris visite ετσι? πειραζει να μην ειμαι στο κεντρο? εγω ειπα κεντρο γιατι δε θελω να κανω και μιση ωρα να φτασω κεντρο αμα ειμαι μακρια...
Ναι 1-9 είναι το πιο κέντρο του Παρισιού, αλλά κι εκεί που βρίσκεται το ξενοδοχείο είναι σχετικά κεντρικά, και πάνω σε συγκοινωνιακό κόμβο, με πολλές γραμμές του μετρό. Η περιοχή είναι πολύ καλή, με αρκετό κόσμο το βράδυ, και με πολύ καλά εστιατόρια. Εάν δε βρίσκεις κάτι πολλύ αξιόλογο στο κέντρο κέντρο, τότε το Montparnasse είναι μια καλή εναλλακτική, δεδομένου ότι το ξενοδοχείο βρίσκεται κοντά στην boulevard Montparnasse, και όχι προς τον περιφερειακό.
 

alexandra75

Member
Μηνύματα
199
Likes
25
Εγώ νομίζω ότι από τη στιγμή που δεν έχεις απαιτήσεις για το ξενοδοχείο κλείσε το πρώτο. Τουλάχιστον θα χαρείς με άνεση το κέντρο του Παρισιού. Είναι υπέροχα το βράδυ η περιοχή του Hotel de Ville και του Chatellet δίπλα στο Σηκουάνα.
Μην ξεχνάτε ότι το μετρό του Παρισιού είναι πολύ παλιό (οι περισσότεροι σταθμοί δεν έχουν καν κυλιόμενες σκάλες) και γενικά δεν θα το θεωρούσα και το πιο ασφαλές για πολυ βραδινές ώρες τουλάχιστον καθημερινές γιατί Σ/Κ έχει πολύ κόσμο και είναι οκ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.092
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom