Πολωνία οδηγώντας στην πολωνία

giamara

Member
Μηνύματα
41
Likes
13
ευχαριστουμε και τους δυο σας για τις απαντησεις οτι μαθαινει καποιος ειναι καλο
επειδη πολλοι απο εδω τους αρεσει να πηγαινουν οδικως οπως και εμενα θα ηθελα να γραψω λιγα που τα εμαθα προσφατα οσον αφορα αυτοκινητο και ασφαλειες καλυψεις
1 καμια ασφαλεια δεν προσφερει τις καλυψεις που εχει το οχημα εντος ελλαδος οταν ειναι εξωτερικο πχ κλοπη φωτια οδικη νομικη προστασια κτλ πλην τις υλικες κ σωματικες βλαβες που θα προκαλασει το συγκεκριμενο οχημα στο εξωτερικο βεβαια καποιες μου ειπαν οτι γινεται με προσθετη πραξη οταν ομως πηγα να ασφαλιστω το πηραν πισω
2 ψαχνοντας αρκετα το θεμα μονο μια καλυπτει αυτα τα οποια καλυπτουν και στη ελλαδα ετσι τουλαχιστον μου ειπαν για λογους διαφημησης δεν την αναφερω
και τα πιο πανω μονο σε χωρες εντος ΕΕ οχι σερβια αλβανια σκοπια κτλ που ισχυει παλι μονο υλικες και σωματικες βλαβες προς τριτους
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
δεν νομίζω ότι μου έτυχε δεν είχα πρόβλημα πάντα οδικός πηγαίνω
και έχω αλλάξει αρκετές ασφαλειες
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλημερα ευχαριστουμε πολυ για το χρονο σου και την αμεση απαντηση ηδη εχουμε σαν οδηγο αυτα που περιγραφεις για κρακοβια κ ζακοπανε απλα επειδη θα παμε οδικως με το αυτοκινητο απο αθηνα εχουμε καποιες αναστολες στο γεγονος της σταθμευσης επειδη ειδαμε στο ιντερνετ φωτο των παρκομετρων οπως πχ στη πραγα που δεν αναγραφει αγγλικα και οπως καταλαβαινεις τα τσεχικα κ γενικοτερα αυτες οι γλωσσες μας φαινονται κινεζικα ειναι πρωτη φορα που ταξιδευουμε σ αυτες τις χωρες καθε υποδειξη δεκτη
και παλι ευχαριστουμε
Έχω κάνει το ταξίδι που περιγράφεις. Πρόβλημα με τη γλώσσα ή με τους δρόμους ουδένα. Μόνο στη Βουδαπέστη όπου φάγαμε μια κλήση δημοτικής αστυνομίας (για παρκάρισμα σε χώρο με παρκόμετρα), και ρωτήσαμε τον ξενοδόχο τι να κάνουμε... (μας είπε να την αγνοήσουμε και να συνεχίσουμε το ταξίδι μας).

Το πρόβλημα που έχει αυτό το ταξίδι, είναι τα πολλά διαφορετικά συναλλάγματα που θα χρειαστείς, και την αντίστοιχη οργάνωση που χρειάζεται για να μην αφήσεις την περιουσία σου στα ανταλλακτήρια...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom