Αυστρία οδικως για βιεννη

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
γεια σας.εχει ταξιδεψει κανει οδικως για αυστρια να μου δωσει πληροφοριες?:D
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
γράψε αν θέλεις πιο συγκεκριμένα τι πληροφοριες ψάχνεις γιατί έτσι είναι αόριστο....Εχω ταξιδέψει δυο φορες οδικώς Αυστρια αλλά και άλλα μέλη μπορούν σίγουρα να σου δώσουν πληροφοριες ,αν μας πεις τι σε ενδιαφέρει να μάθεις

κοιταξε επισης και την ιστορια της astral με τίτλο "Ιταλια Αυστρια Τσεχια.....καλοκαιρι 20003"
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
γράψε αν θέλεις πιο συγκεκριμένα τι πληροφοριες ψάχνεις γιατί έτσι είναι αόριστο....Εχω ταξιδέψει δυο φορες οδικώς Αυστρια αλλά και άλλα μέλη μπορούν σίγουρα να σου δώσουν πληροφοριες ,αν μας πεις τι σε ενδιαφέρει να μάθεις

θα ξεκινησουμε απο αμφισσα(νομος φωκιδας).ποσες ωρες ειναι μεχρι βιεννη?ποια ειναι η πιο ασφαλεστερη διαδρομη να ακολουθησουμε?απο χρηματικο τι παιζει?ευχαριστω για τη γρηγορη ανταποκριση.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
θα ξεκινησουμε απο αμφισσα(νομος φωκιδας).ποσες ωρες ειναι μεχρι βιεννη?ποια ειναι η πιο ασφαλεστερη διαδρομη να ακολουθησουμε?απο χρηματικο τι παιζει?ευχαριστω για τη γρηγορη ανταποκριση.
Φαντάζομαι ότι θέλετε να πάτε μεσω Ιταλίας....Για όλα όσα ρωτάς θα κοιτάξεις εδω:


ViaMichelin: Maps, route planner, route finder, UK maps, European maps, hotel booking, travel guides
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Φαντάζομαι ότι θέλετε να πάτε μεσω Ιταλίας....Για όλα όσα ρωτάς θα κοιτάξεις εδω:


ViaMichelin: Maps, route planner, route finder, UK maps, European maps, hotel booking, travel guides
δε εχουμε αποφασισει ακομα αλλα αν ειναι πιο ασφαλες απο κει τοτε οκ.να σε ρωτησω κατι ακομα αν ξερεις? αν κλεισω ξενοδοχειο απο booking.com ειναι οκ,οι τιμες που γραφει ισχυουν η θα παμε εκει και θα ειναι διαφορετικα τα πραγματα?εσυ σε ποιο ειχες μεινει?thanks
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
δε εχουμε αποφασισει ακομα αλλα αν ειναι πιο ασφαλες απο κει τοτε οκ.να σε ρωτησω κατι ακομα αν ξερεις? αν κλεισω ξενοδοχειο απο booking.com ειναι οκ,οι τιμες που γραφει ισχυουν η θα παμε εκει και θα ειναι διαφορετικα τα πραγματα?εσυ σε ποιο ειχες μεινει?thanks

το booking είναι απόλυτα ασφαλές για on line κρατήσεις.Εγώ το χρησιμοποιώ πάντα στα ταξίδια μου καθώς και παρα πολύς κόσμος εδώ στο φόρουμ αλλά και γενικότερα .....μην έχεις κανέναν ενδοιασμό.....φτανει να έχεις διαβάσει προσεκτικά τους όρους της κράτησης για να ξέρεις τι έχεις κλεισει....Γενικά τα ξενοδοχεια στη Βιέννη είναι ακριβά και ίσως σε συμφέρει να κλεισεις λίγο πιο έξω από το ιστορικό κέντρο και να χρησιμοποιείς τραμ...
Να αυτό που εμεινα εγω

Booking.com: hotel Eurostars Vienna, Vienna, Austria - 747 Guest reviews. Book your hotel now!
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
το booking είναι απόλυτα ασφαλές για on line κρατήσεις.Εγώ το χρησιμοποιώ πάντα στα ταξίδια μου καθώς και παρα πολύς κόσμος εδώ στο φόρουμ αλλά και γενικότερα .....μην έχεις κανέναν ενδοιασμό.....φτανει να έχεις διαβάσει προσεκτικά τους όρους της κράτησης για να ξέρεις τι έχεις κλεισει....Γενικά τα ξενοδοχεια στη Βιέννη είναι ακριβά και ίσως σε συμφέρει να κλεισεις λίγο πιο έξω από το ιστορικό κέντρο και να χρησιμοποιείς τραμ...
Να αυτό που εμεινα εγω

Booking.com: hotel Eurostars Vienna, Vienna, Austria - 747 Guest reviews. Book your hotel now!
ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
τελικα λεμε να αποφυγουμε απο ιταλια,να μη φαμε χρονο στο καραβι.αν παμε απο σκοπια ειναι καλη σαν ιδεα?στο viamichelinλεει οτι θελει 17 ωρες περιπου,καλη φαση.παρεχει ασφαλεια η διαδρομη αυτη ομως?ξερει κανεις αν χρειαζεται κατι αλλο εκτος απο πρασινη καρτα και vinieta?please οσο πιο γρηγορα με βοηθησετε τοσο καλυτερα γιατι εχω μονο 20 μερες να προετοιμαστω.ευχαριστω εκ των προτερων
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
ξερει κανεις αν χρειαζεται κατι αλλο εκτος απο πρασινη καρτα και vinieta?
Για Αυστρία, Ουγγαρία χρειάζεσαι και δίπλωμα με λατινικούς χαρακτήρες αν δεν έχεις.
Για τις άλλες χώρες δε γνωρίζω, ίσως χρειάζεσαι διεθνές δίπλωμα για τις μη ευρωπαϊκές.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
βοηθειααα..... για ταξιδι με αυτοκινητο

καλησπερα εχω ξαναγραψει γι'αυτο το θεμα γι'αυτο σορυ αλλα δεν απαντηθηκαν καποιες αποριες μου.θελουμε να παμε βιεννη για το motogp τον αυγουστο. δεν θελουμε να παμε μεσω ιταλιας γιατι δε ψηνομαστε για καραβι.λεμε να παμε απο σκοπια.το viamichelin το δεινει γυρω στις 17 ωρες και σχετικα οικονομικο απο αποψη χρηματων.ειναι αξιοπιστο αυτο το site?εψαξα στο site της ελπα και βρηκα τι χρειαζεσαι για να περασεις τα συνορα.ειναι ομως ασφαλης διαδρομη?τι μου προτεινετε,να το επιχειρησουμε?φανταζομαι οτι θα υπαρξει και λιγη περιπετεια ομω αλλωστε γι'αυτο ειναι τα ταξιδια.please περιμενω οσες περισσοτερες πληροφοριες μπορειτε......
ευχαριστω και παλι συγνωμη που εχω ανοιξει 2 ποστ με το ιδιο θεμα αλλα ειμαι και λιγο ασχετη μ'αυτα.:roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll::roll:
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Για Σκόπια χρειάζεστε διαβατήριο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.397
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom