Γερμανία οδικως για γερμανια

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
γεια σας... χρονια πολλα σε ολους και να χουμε καλη χρονια με πολλα πολλα ταξιδια.

σκεφτομαστε να παμε οικογενειακως τον μαρτιο γερμανια οδικως. επειδη εχω ενα παιδακι 3.5 χρονων και ενα μωρο 6 μηνων εχω καποιες ανησυχιες σχετικα με τη διαδρομη. ειναι επικυνδυνο το περασμα απο βαλκανια? μη με κοροιδεψετε αλλα φοβαμαι μη μας σταματησουνε και μας κλεψουνε, μη πειραξουνε τα παιδια μου( αυτο φοβαμαι πααααααρα πολυ), το ξερω οτι μπορει να ακουγεται χαζο αλλα δεν εχω περασει ποτε απο κει και εχω ακουσει διαφορα, οτι ντυνονται αστυνομικοι διαφοροι και σε σταματανε και σε κλεβουνε. οσοι εχουν ταξιδεψει οδικως και ειδικα με παιδια ειναι ασφαλες? :xmas_rolleyes::xmas_rolleyes::xmas_rolleyes::xmas_rolleyes::xmas_mrgreen::xmas_mrgreen::xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:
 

theodoros

Member
Μηνύματα
12
Likes
5
Kανένα πρόβλημα δεν έχουμε αντιμετωπίσει μέχρι τώρα στα ταξίδιά μας από Σκόπια και Σερβία, μαζί με την οικογένεια. Απλά πρέπει να προγραμματίσετε τις διανυχτερεύσεις σας γιατί το ταξίδι είναι μεγάλο και δεν βγαίνει απ' ευθείας.
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
thanks για τις απαντησεις. sorry που αργησα να απαντησω αλλα εφτιαχνα μελομακαρονα:xmas_smile::xmas_smile::xmas_smile::xmas_smile::xmas_smile:
 

valk

Member
Μηνύματα
48
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι!
Ταξίδι-Όνειρο
Πολυνησία
Μπραβο ρε μανα!! Πρωτα η οικογενεια και να κραταμε και τις παραδοσεις! Καλα Χριστουγεννα, λοιπον!
 

kontos30

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Φίλε μου πληροφοριακά, με το που θα μπεις Σκόπια άλλαξε λεφτά να έχεις για τα διόδια τους καθώτι με το που βλέπουν Ελληνικές πινακίδες το παίζουν πονηροί κι όπου σε βρούν, σε ευρώ μπορεί να τους πληρώσεις το διπλάσιο ή τριπλάσιο μέχρι να βγείς απ'την χώρα, (όχι πολλά 5-6 ευρώ) αν θυμάμαι είναι υπέρ αρκετά. Αυτό για τα Σκόπια, στην Σερβία τώρα, το νού σου μόνο στα όρια ταχύτητας, (ναι μεν μας γουστάρουν σαν λαό) αλλά ως γνωστόν το φακελάκι είναι Βαλκανικό άθλημα οπότε λίγη προσοχή δεν βλάπτει καθώτι ανάλογα με το αμάξι σου μπορεί να σου ζητήσει και το ανάλογο "κουστούμι" προκειμένου να μην δώσεις σε πρόστιμο κάνα 300άρι. Όσον αφορά την επικινδυνότητα δεν τρέχει μία, έχω ταξιδέψει πολλές φορές χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Τώρα όσον αφορά την συνέχεια του ταξιδιού σου, τα βασικά και μόνο αρκούν τα μάτια δεκατέσσερα στο δρόμο και μόνο και καλό σου ταξίδι, καλά να περάσετε!!!
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
μετα απο σκεψη αποφασισαμε να μην παμε οδικως γιατι ειναι πακετο για τον αντρα μου η οδηγηση 21 ωρες και πρεπει να διανυκτερευσουμε καπου και γενικα ολα τα χαρτια που πρεπει να βγαλουμε και ειπαμε να παμε αεροπορικως (πρωτα ο θεος και να χουμε και τα φραγκα....) και να νοικασουμε αμαξι στο αεροδρομιο γιατι θα παμε Λειψια. θα παμε με easy εκτος αν βγει καμια προσφορα απο aegean η lufthansa. γιατι ρε παιδια να νοικασεις αυτοκινητο στο σονεφελντ θελει πανω απο 200 Ε για 7 μερες ενω στο τεγκελ βρισκω μεσω expedia μονο 100? το καλο ειναι οτι μενει η μανουλα μου Λειψια και γλυτωνουμε τη διαμονη και γενικα τα εξοδα φαγητου.

να κανω αλλη μια ερωτησουλα? συνηθως μετα τις γιορτες δεν βγαζουν προσφορες οι αεροπορικες?
με την easy και για τους 4 βγαινει 267Ε , πολυ καλη τιμη το ξερω αλλα αλλα αν βρω με αλλη εταιρια (οχι low cost) μεχρι 100 ευρω παραπανω θα ναι καλυτερα. τι να κανω να τακλεισω απο τωρα για μαρτιο με easy ή να περιμενω για καμια προσφορα?:xmas_rolleyes::xmas_rolleyes::xmas_rolleyes::xmas_rolleyes::xmas_rolleyes::xmas_rolleyes:
 

turms

Member
Μηνύματα
2.071
Likes
2.833
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
μπορειτε να πατε οδικως μεσω Ανγκονας. Αλλα παιζει παλι πολυ οδηγηση. Για λειψια καλυτερα αεροπορικως
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
μπορειτε να πατε οδικως μεσω Ανγκονας. Αλλα παιζει παλι πολυ οδηγηση. Για λειψια καλυτερα αεροπορικως

το χα κοιταξει και βγαινει κοντα στο 1000ρικο μαζι με αμαξι και ειναι πααααααρα πολλα. εκτος των αλλων ειναι 20 ωρες ταξιδι + 10 ωρες η διαδρομη μεχρι λειψια και αρα χανουμε 2 μερες στο δρομο, θα παμε 16 - 24 μαρτιου και με αεροπλανο θα εχουμε 8 μερες γεματες διακοπες..
 

stelioskam

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γειά σε όλους ήθελα μερικές συμβουλές από σας τους πιο έμπειρους για το τι είναι ιδανικότερο ώστε να μεταφερθώ στο Μόναχο απ την Θεσ/νίκη, το αυτοκίνητο ή το αεροπλάνο; επίσης να πω ακόμη ότι επειδή πηγαίνω για να μείνω μόνιμα θα έχω πολλά πράγματα και γω κ η κοπέλα που θα πάμε μαζί.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Γειά σε όλους ήθελα μερικές συμβουλές από σας τους πιο έμπειρους για το τι είναι ιδανικότερο ώστε να μεταφερθώ στο Μόναχο απ την Θεσ/νίκη, το αυτοκίνητο ή το αεροπλάνο; επίσης να πω ακόμη ότι επειδή πηγαίνω για να μείνω μόνιμα θα έχω πολλά πράγματα και γω κ η κοπέλα που θα πάμε μαζί.
ε αφου θα πας μονιμα, δε θα παρεις το αυτοκινητο μαζι σου?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom