Βουλγαρία οδικό ταξίδι για Μπάνσκο

Vylker

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Τόκυο
Καλησπέρα,

Σκεφτόμαστε να πάμε στο Bansko τον Ιανουάριο απο τη Θεσσαλονίκη,
δεν έχω ξανακάνει το ταξίδι και θα ήθελα κάποια ενημέρωση απο κάποιον που έχει πάει οδικώς. Καταρχήν αν μπορεί να πάει i.x ( οχι τζιπ ) στο Bansko χωρίς ρίσκο, ρίσκο λέγοντας και λόγω δρόμου ( χιόνια? ) και λόγω χώρας.., πιο πολύ με προβληματίζει το άν βρώ χιόνια γιατί με το peugeotακι μου θα μείνω σίγουρα χωρίς αλυσίδα. Κατα δεύτερον πρέπει να ξέρω κάτι πριν ξεκινήσω το ταξίδι? Πρέπει να προμηθευτώ κάποια ειδική άδεια ή κάτι άλλο? Απο τα σύνορα πόση ώρα είναι το Bansko? Οι δρόμοι είναι καθαροί τέτοιο μήνα?
Τώρα αν έχετε χρόνο θα με ενδιέφερε να με συμβουλέψετε με ότι άλλο θάπρεπε ένας να ξέρει πηγαίνωντας εκέι, εμείς θα πάμε για διασκέδαση περισσότερο παρά για σκι, χαμάμ, μασάζ, κλπ.

Ευχαριστώ!
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428

Vylker

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Τόκυο
Ευχαριστώ,

Αλυσίδες λές να χρειαστώ ε? Θα πάρω μαζί μου για καλό κ για κακό, εσύ πέρυσι χρειάστηκε να βάλεις?
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
734
Επόμενο Ταξίδι
??????
Δεν θα ξεκινήσεις χωρίς αλυσίδες, είναι αυτονόητο σε χιονοδρομικό πας.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
ενταξει το χωριο ειναι αρκετα χαμηλοτερα απο το χιονοδρομικο και δεν πιανει ευκολα χιονι ο δρομος για να χρειαζεται αλυσιδες. Πριν φυγεις μπορεις να ελεγξεις αν εχει χιονισει και πως ειναι ο δρομος.Αν εχεις κλεισει βεβαια το ξενοδοχειο δεν αλλαζει και τπτ. Παντως χωρις αλυσιδες δε πρεπει να ξεκινησεις, μπορει να χρειαστεις και στην επιστροφη.
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
192
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Καλησπέρα και χρονια σου πολλά,
εφοσον πατε με ΙΧ καλό θα ειναι να παρετε απο την σφαλιστικη του αυτοκινητου μια πρασινη καρτα για να ειστε καλυμενοι σε κάθε ενδεχόμενο,αχρείαστη να είναι βεβαια αλλά ποτέ δεν ξέρεις..... :xmas_wink:
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.758
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Στα βουλγαρικά σύνορα θα αγοράσεις μια βινιέτα που είναι κάτι σαν διόδια για να κινηθείς στους εθνικούς δρόμους. Πέρυσι έκανε 10 λέβα (5 ευρώ) η εβδομαδιαία.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
7 ευρω φετος η βινιετα-προσεχε για γράψιμο από τροχαία-λιγο τον δυσκολο κανουν στην αρχη αλλα μετα με 10-μαξιμουν 20 ευρω εισαι οκ
 

Vylker

Member
Μηνύματα
30
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Τόκυο
Ευχαριστώ παιδιά κ Χρόνια Πολλά,

Το πιό σημαντικό τελικά είναι η βινιέτα μιας που αν σε σταματησουν και δεν την έχεις πληρώνεις τσουχτερό πρόστιμο.
 

foths

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
προβλημα με αγροτες

Καλησπερα παιδια μια ερωτηση θα ηθελα να κανω...προκειται να ταξιδεψω για βουλγαρια στις 14του μηνος και ειμαι αρκετα αναστατωμενος με τα μπλοκα των αγροτω...ξερεις κανεις τιποτα για τις επομενες κινησεις τους?αν φτασω στο μπλοκο θα με αφησουν να περασω?θα ηθελα την βοηθεια σας...ευχαριστω εκ των προταιρων
 

foths

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα παιδια μια ερωτηση θα ηθελα να κανω...προκειται να ταξιδεψω για βουλγαρια στις 14του μηνος και ειμαι αρκετα αναστατωμενος με τα μπλοκα των αγροτω...ξερεις κανεις τιποτα για τις επομενες κινησεις τους?αν φτασω στο μπλοκο θα με αφησουν να περασω?θα ηθελα την βοηθεια σας...ευχαριστω εκ των προταιρων
 

giwrgosl7

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Έίμαστε τέσσερα άτομα και αποφασίσαμε να πάμε στο Μπάνσκο στις Απριλίου με 7 Απριλίου. Επειδή τα αεροπορικά είναι λίγο τσιμπημένα (η αλήθεια είναι ότι δεν μας περισεύουν και πολλά € :() αποφασίσαμε να το κάνουμε οδηκώς. Λέμε να φύγουμε πρωί από Αθήνα.. Υπαρχεί κάποιος άλλος τρόπος να πάμε που να μας συμφέρει πιο πολύ? Επίσης αν ξεκινήσουμε πρωί θα είναι καλό να διανυκτερεύσουμε Θεσσαλονίκη την 1 Απριλίου και να πάμε την άλλη μέρα Μπάνσκο ή να πάμε κατευθείαν Μπάνσκο???
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom