οικονομικοτερα με πρακτοριο ή μεσω internet

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Kαλησπερα. Σκεφτομαι για ενα ταξιδακι στην Βενετια και εχω την εξης απορια. Εχω μια γνωστη που δουλευει σε ταξιδιωτικο γραφειο και δεν ξερω αν ειναι καλυτερο-οικονομικοτερο να μου κλεισει εκεινη το πακετο του ταξιδιου ή να το κλεισω εγω μεσω internet.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Εξαρτάται πότε προγραμματίζεις το ταξίδι,άν έχεις δηλαδή αρκετό καιρό στη διάθεση σου ώστε μέσω ιντερνετ να βρείς φτηνά εισιτήρια και ξενοδοχείο,γιατί από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι αν το αφήσεις τελευταίες μέρες ασφαλώς και συμφέρει να πας με πρακτορείο γιατί απλά και να θέλεις δεν βρίσκεις φτηνό εισιτήριο....
εφ όσον έχεις φίλη που δουλεύει σε πρακτορείο τι σε πειράζει να ρωτήσεις πόσο βγαίνει το πακέτο τους και κάνεις και σύ την έρευνα σου και αποφασίζεις...
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Αν "Πακέτο" εννοείς μέσα και ξενάγηση, τότε έχασες.
Η Βενετία είναι από τα μέρη που απολαμβάνεις να την ανακαλύπτεις μόνος σου.
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Οχι φιλαρακι δεν εννοω την ξεναγηση μεσα , απλα αεροπορικα και ξενοδοχειο. Και εγω πιστευω οτι σε τετοια μερη καλυτερα ειναι να ανακαλυπτεις πραγματα μονος σου.
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Το ταξιδι ειναι για τον Νοεμβριο. Εχω κανει ενα ψαξιματακι και εχω βρει πανω κατω ενα κοστος για εισητηρια και ξενοδοχειο. Η φιλη μας αυτη μας ειχε κανονισει παλαιοτερα ενα ταξιδι στη Ρωμη και ειχε κανει αρκετα καλη δουλεια. Απλα δεν ξερω αν οι τιμες που εχω βρει εγω π.χ για τα ξενοδοχεια ισχυουν και για αυτην μεσω του πρακτοριου. Αν ειναι δηλαδη οι ιδιες οποτε να μου τα κλεισει εκεινη και οχι εγω μεσω net.
 

anika

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ωκεανια
Το ταξιδι ειναι για τον Νοεμβριο. Εχω κανει ενα ψαξιματακι και εχω βρει πανω κατω ενα κοστος για εισητηρια και ξενοδοχειο. Η φιλη μας αυτη μας ειχε κανονισει παλαιοτερα ενα ταξιδι στη Ρωμη και ειχε κανει αρκετα καλη δουλεια. Απλα δεν ξερω αν οι τιμες που εχω βρει εγω π.χ για τα ξενοδοχεια ισχυουν και για αυτην μεσω του πρακτοριου. Αν ειναι δηλαδη οι ιδιες οποτε να μου τα κλεισει εκεινη και οχι εγω μεσω net.
Αυτό νομίζω μόνο εσύ μπορείς να το απαντήσεις που γνωρίζεις και τις δύο τιμές ,εκτός αν μας τις αναφέρεις .Συνήθως όμως τα πρακτορεία χρεώνουν προμήθεια (πρέπει κάπως να ζήσουν και αυτοί).
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Η τιμη ειναι γυρω στα 850 ευρω με βασει την ερευνα που εκανα εγω για ξενοδοχειο και αεροπορικα. Τιμη απο εκεινη δεν εχω παρει ακομα. Απλα δεν γνωριζω ποσο διαφορα μπορει να εχει ενα δωματιο π.χ που κοστιζει μεσω net 100 ευρω τη μερα αν το κλεισω τωρα και ποσο μπορει να το βρει εκεινη. Ομοιως για τα αεροπορικα.
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Η τιμη ειναι γυρω στα 850 ευρω με βασει την ερευνα που εκανα εγω για ξενοδοχειο και αεροπορικα. Τιμη απο εκεινη δεν εχω παρει ακομα. Απλα δεν γνωριζω ποσο διαφορα μπορει να εχει ενα δωματιο π.χ που κοστιζει μεσω net 100 ευρω τη μερα αν το κλεισω τωρα και ποσο μπορει να το βρει εκεινη. Ομοιως για τα αεροπορικα.

850? για 2 άτομα φαντάζομαι.
Πόσες μέρες θες να μείνεις;και σκέφτηκες τις πιθανές βροχές και πλημμύρες της εποχής;
 

MJ 23

Member
Μηνύματα
233
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελωνη ...επιτελους
Ταξίδι-Όνειρο
οπουδηποτε στον κοσμο
Ναι φιλε για 2 ατομα ειναι η τιμη αυτη γαι πεντε μερες. Νομιζω οτι ειναι νορμαλ δεν ξερω. Τωρα οσον αφορα την εποχη θεωρω οτι θα εχει κρυο λογικα ( εχω ξαναπαει Ιταλια στο παρελθον τετοια εποχη), αλλα για βροχες ποιος ξερει. Λες οτι δεν ειναι καλη περιοδο για Βενετια?
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Χωρίς να είμαι ο πλέον ειδήμων,θα πρότεινα πιο νωρίς ή πιο αργά.Μπορεί να φας τρελή ταλαιπωρία με τις πλημμύρες.Κάνε μια αναζήτηση και δες φωτό...ίσως σε κάνουν να αλλάξεις γνώμη.Ίσως,αν επιμένεις για την εποχή,να κοιτάξεις σε άλλη περιοχή του νησιού για ξενοδοχείο...σκέψου να κουβαλάς βαλίτσες μέσα στο νερό:roll:
awww.jaunted.com_files_6193_VeniceFlood2.jpg
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Sου είπα δεν είμαι ειδήμων,αλλά προσωπικά θα το ξανασκεφτόμουν.
aimages.watoday.com.au_2008_12_02_312627_Venice_flood_420x0.jpg


ai.telegraph.co.uk_telegraph_multimedia_archive_01210_venice_floods_1210613i.jpg


aimg.timeinc.net_time_photoessays_2008_venice_flood_venice_1.jpg
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.005
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom