οργανωση ταξιδιου απο το μηδεν!

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
μη το λες..σκεψου οτι καθε χρονο τον πιο βαρυ χειμωνα τον εχει η γερμανια και η πολωνια.με τους ξενερωτους χειμωνες που εχει η ελλαδα λογικο να μας φαινεται ακομα περισσοτερο το κρυο εκει.
Aκριβώς!Αν έλεγε ότι θα πάει μόνο με τον άντρα της θα της έλεγα με τα χίλια,κι εγώ πήγα δεν έπαθα τίποτε!Το απόλαυσα μη σου πω το κρύο.Αλλά όντας μάνα δύο παιδιών σε παρόμοια ηλικία δε θα τα υπέβαλα σε τέτοιο μαρτύριο.Γιατί για ένα δεκαπεντάμηνο ειναι μαρτύριο να το έχεις κουκουλωμένο σ'ένα καρότσι,γιατί θέλει κουβερτα έξω για το παιδί δεν το συζητώ καν!Τα Ελληνόπουλα δεν είναι συνηθισμένα σε τέτοιες θερμοκρασίες.Λέμε να πάνε και να το ευχαριστηθούν όλοι αν είναι να σκέφτεται το παιδί της που κρυώνει κι αυτό να γκρινιάζει που δεν μπορεί να κινηθεί τοτε βράσε όριζα...
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
καταγομαι απο πολη της β.ελλαδος αρα το κρυο και το χιονι το εχω φαει με το κουταλι.οταν πηγα για πρωτοχρονια περυσι βερολινο με ισοθερμικα κτλ ενιωθω οσο να λες ενα μεγαααααααααααλο ριγος.ασυζητητη οχι βερολινο.κριμο για το μωρο δηλαδη...το -10 της ελλαδος δεν εχει καμμια σχεση με το -10 του βερολινου.εκει φυσαει αερασ απο την β.θαλασσα με οτι αυτο συνεπαγεται.εγω θα σου προτεινα μια μαδριτη,ή κωνσταντινουπολη,ή ακομη και σοφια.ωραιες πολεις με φθηνα αεροπορικα,καταλληλοτατες για παιδια
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ή ακομη και σοφια.
Βρε τι θα κανουν οι ανθρωποι 5-6 μερες χριστουγεννιατικα στη Σοφια; Θες να αρχισουν τα ναρκωτικα;

Απ' ολα οσα διαβασα ψηφιζω την Πολη ως την ιδανικοτερη για την περιπτωση. Αρκει να μην πιασει ο χιονας...

ΥΓ Το Λονδινο δεν παιζει ε;
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Πες μας από που θα πετάξεις, Αθήνα ή Θεσσαλονίκη ή από άλλη πόλη. Από Θεσσαλονίκη για παράδειγμα πετάει και η ryanair για γερμανία, μιλάνο, ρώμη, όσλο, στοκχόλμη, λονδίνο και βρυξέλλες.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ρίξτε ρε παιδιά μια ματιά πότε και που πετάει η Ryan και μετά ποστάρετε... κρίμα να μπερδεύετε τον άλλον...
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
παιδια η ryanair το χειμωνα κοβεο σχεδον ολα τα δρομολογια της.λειτουργει σαν low cost και κανει πτησεις για τουριστικα μερη το καλοκαιρι.μαδριτη ή πολη λοιπον επιμενω εγω.για την σοφια ναι μακακια ειπα.εμενα μου αρεσε αλλα αλλο εγω....χαχαχα.επισης γερμανια ειναι μια πολυ καλη περιπτωση μιας και προς το νοτο τα πραγματα ειναι πιο καλα απο βορρα-με τιποτα βερολινο-.π.χ.ενα μοναχο ή μια νυρεμβεργη ειναι καλη περιπτωση ειδικα χριστουγεννιατικα.μαγεια!βεβαια εχει μεγαλο ρισκο μιας και περυσι ειχε πολλυ βαρυ χειμωνα στον βορρα.βεβαια αλλο το κρυο που ειχε στην νυρεμβεργη και αλλο στο βερολινο.δεν ξερω τι λενε οι συμφορουμιτες και για φλωρεντια
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ξεχνα Γερμανιες, Αυστριες κτλ, κάνει πολυ κρυο το οποιο μπορει εμεις οι μεγαλοι να παλευουμε (λεμε τωρα) αλλα ενα μωρο 15 μηνων που εχει συνηθισει βεβαια το κλιμα της Ελλαδας δεν το παλευει. Και σιγουρα δεν θα μπορεις να το περιορισεις συνεχεια μεσα στο καροτσι οπου θα ειναι ζεστα. Στο χαρτη σου ειδα οτι δεν εχεις παει Πορτογαλια, εγω λοιπον θα προτεινα Λισσαβωνα που ο καιρος μοιαζει καπως τον δικο μας, ο χειμωνας ειναι ηπιος. Ας δωσεις κατι παραπανω στο εισητηριο, καλυτερα δεν ειναι απο το να σου βγει ξινο το ταξιδι με μυξες και κρυολογηματα?
 

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
φυσικα και σε στελνω με easyjet..δηλαδη αν η easyjet πετουσε σε αλασκα θα πηγαινες ρε θηριο?
Ναι γιατι να μην πηγαινα,σημασια εχει να ταξιδευουμε!!!!!!!!!!!
 

KIKA

Member
Μηνύματα
107
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΡΡΡΡΡΡΩΜΗΗΗΗΗΗΗ!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ..ΜΠΟΡΩ?!!
καλοι μου συμφορουμιτες ποσο μα ποσο με βοηθατε!!!!!!!!!!!!!!!!
απο θεσσαλονικη θελω να πεταξω
μεχρι στιγμης εχω αποφασισει(με αυτα που μου ειπατε) οτι ΔΕΝ παω βερολινο!!!τωρα η ρωμη παιζει ακομα ,τι θα λεγατε για μιλανο??θα με στελνατε?βρικα οικονομικα εισητηρια...
μαδριτη με ποια εταιρια να κοιταξω?
για πορτογαλια δε νομιζω...για το γνωστο λογο ...ακριβουτσικα αεροπορικα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.369
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom