Γαλλία παρίσι-παρισάκι ξέρετε κάποιο καλό μπαράκι?

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Δεν ξέρω τι τύπου ακριβώς μπαράκι θέλεις, πολυσύχναστο, με δυνατή μουσική ή όχι, αλλά στον τελευταίο όροφο του πύργου montparnasse στο κέντρο της πόλης έχει ένα πολύ ωραίο, ήσυχο βέβαια, πιάνο μπαρ με καταπληκτική θέα καθώς από τα τεράστια παράθυρα βλέπεις απέναντι σου τον πύργο του άιφελ και το τροκαντερό (η περιοχή γύρω από τον πύργο). Αν θυμάμαι καλά υπάρχει και η στάση μετρό montparnasse αλλά δεν είμαι σίγουρη.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
πολύ καλά τα λες ξαναπήγα εκεί τηνπροηγούμενη βδομάδα γιατί έχει καταπληκτική θέα, τώρα όμως έχω επιστρέψει..:(
 

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημικη Βολτα
παρισι ισον, Η jazz πατριδα της ευρωπης.για να μην αναφερω ονοματα
η περιοχη του st micheal εχει τα καλυτερα ιστορικοτερα,
αν ακους ηλεκτρονικους ηχους ,σιγουρα περνας απο batofar στην ιδια περιοχη,οπως καταλαβαινεις ειναι πλοιο στις οχθες του σηκουανα,επισης μια επισκεψη στο rex του φιλτατου layrent garnier,προς ellenik οντως η σταση ειναι αυτη.
 

discolata

Member
Μηνύματα
305
Likes
61
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
raja ampat
laurent garnier.. τι μου θυμισες τώρα..
 

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημικη Βολτα
Κανα τραγανο Μπεικον μηπως:)?????
 

emmy

Member
Μηνύματα
47
Likes
39
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕΞΙΚΟ
Δεν έχω πάει πρόσφατα, οπότε πιθανόν να υπάρχουν αλλαγές, αλλά ήταν ένας μεγάλος αλλά ζεστός χώρος σε δύο επίπεδα, που μπορούσες να πάρεις το ποτό σου ή και να φας, με σχετικά διακριτική μουσική (δηλαδή περισσότερο χαλαρή και όχι χορευτική).
(Βέβαια ακούσαμε και κάποια ελληνικά σουξεδάκια που είχαν κάνει ιντερνατιοναλ καριέρα...)

Τώρα, για να πω την αλήθεια καλύτερα περάσαμε σε κάτι τελείως underground μπαράκια που μας υπέδειξαν κάτι πιτσιρικάδες που ρωτήσαμε, γιατί εκεί είχε πολύ πιο χορευτική μουσική και γινόταν περισσότερο κέφι. Δυστυχώς δεν θυμάμαι καθόλου ονόματα...

Όμως, φυσικά εξαρτάται από τα γούστα του κάθενος και το τι θέλει να κάνει...:rolleyes:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.978
Δεν έχω πάει πρόσφατα, οπότε πιθανόν να υπάρχουν αλλαγές, αλλά ήταν ένας μεγάλος αλλά ζεστός χώρος σε δύο επίπεδα, που μπορούσες να πάρεις το ποτό σου ή και να φας, με σχετικά διακριτική μουσική (δηλαδή περισσότερο χαλαρή και όχι χορευτική).
(Βέβαια ακούσαμε και κάποια ελληνικά σουξεδάκια που είχαν κάνει ιντερνατιοναλ καριέρα...)

Τώρα, για να πω την αλήθεια καλύτερα περάσαμε σε κάτι τελείως underground μπαράκια που μας υπέδειξαν κάτι πιτσιρικάδες που ρωτήσαμε, γιατί εκεί είχε πολύ πιο χορευτική μουσική και γινόταν περισσότερο κέφι. Δυστυχώς δεν θυμάμαι καθόλου ονόματα...

Όμως, φυσικά εξαρτάται από τα γούστα του κάθενος και το τι θέλει να κάνει...:rolleyes:
Συμφωνώ και επαυξάνω! Το Budha Bar ήταν εντελώς τουριστικό... εμένα, ούτως ή άλλως μου αρέσουν πιο underground μαγαζιά για χορό... αν είσαι αυτού του στυλ, λοιπόν, πες μου να σου δώσω ονόματα!
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
Συμφωνώ και επαυξάνω! Το Budha Bar ήταν εντελώς τουριστικό... εμένα, ούτως ή άλλως μου αρέσουν πιο underground μαγαζιά για χορό... αν είσαι αυτού του στυλ, λοιπόν, πες μου να σου δώσω ονόματα!
θα με ενδιεφεραν οι προτασεις σου!!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.488
Likes
7.978
θα με ενδιεφεραν οι προτασεις σου!!!!

1) REX CLUB
Είναι το πιο γνωστό dance club στο Παρίσι, τόσο που έχει ψιλοτουριστικοποιηθεί, σε καμία περίπτωση όμως τόσο όσο το Budha.
www.rexclub.com

2) MIX CLUB
www.mixclub.fr

3) RED LIGHT
LE REDLIGHT

4) QUEEN
κατ' εμέ ίσως το καλύτερο underground
www.queen.fr
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom