Γαλλία παρισι τερμιναλ 1-τερμιναλ 2?

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
καλησπερα!!!αφου μ εχετε σωσει τοσες φορες...ταξιδευω μεσω παρισιου για μονπελιε κ θα χρειαστει να παω απο το τερμιναλ 1 στο τερμιναλ 2 για να χρησιμοποιησω τον σταθμο του τρενου.
Ποσο διαρκει αυτη η ματαβαση?αν καποιος το εχει πραγματοποιησει θα ηθελα ακριβεις πληροφοριες για αυτο!!!ευχαριστω πολυ:xmas_lol:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.047
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλησπερα!!!αφου μ εχετε σωσει τοσες φορες...ταξιδευω μεσω παρισιου για μονπελιε κ θα χρειαστει να παω απο το τερμιναλ 1 στο τερμιναλ 2 για να χρησιμοποιησω τον σταθμο του τρενου.
Ποσο διαρκει αυτη η ματαβαση?αν καποιος το εχει πραγματοποιησει θα ηθελα ακριβεις πληροφοριες για αυτο!!!ευχαριστω πολυ:xmas_lol:
Το πραγματοποίησα τελευταία φορά πριν από λίγα λεπτά. Διαρκεί 5 λεπτά περίπου, ειναι δωρεάν, και έχει δρομολόγια κάθε 5 λεπτά ή συχνότερα σε ώες αιχμής. Το τρενάκι που το κάνει λέγεται CDGVAL. Χαιρετίσματα απο το Terminal1...
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
εγω το πραγματοποιησα τον σεπτεμβρη και με 3 βαλιτσες εφτυσα αιμα.εσυ για ερασμους ερχεσαι? καλη τυχη!γιατι το τρενακι σε παει μεχρι 1 σημειο.μετα σερνεις τις βαλιτσες.
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
για βολτα!!!αρα ειναι σχετικα απλο κ γρηγορο!taver εσυ δενπερπατησες καθολου?αποτι εψαξα σαφηνει κοντα στο σταθμο του τρενου??

adikoxameni(ασχετο γιατι τοσο θλιβερο ονομα) εσυ εισαι στο μονπελιε?ποσο περπατησες?

γενικα υπαρχει περιπτωση να χαθω?δηλαδη φτανω στο σταθμο ειναι ξεκαθαρο απο που φευγει το τενο κ προς τα που ?απο που βγαζω εισητηρια κτλ??
 

adikoxameni

Member
Μηνύματα
102
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Μυτιληνη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαιάμι,Λος Άντζελες,Χαβάη
εγω πηγα με την cyprus airways απο θεσσαλονικη-παρισι. απο εκει επρεπε να παω σε αλλο τερμιναλ για να παρω την πτηση paris-montpellier. εκει τα ειδα ολα.αυπνη με 50 κιλα βαλιτσες επρεπε να περπατησω αρκετα χωρις το καροτσι που βαζουμε τις βαλιτσες. σοβαρα τωρα για βολτα πας μονπελιε? υπαρχουν πολυ καλυτερες πολεις αν θες να κανεις βολτα..αν ξερεις γαλλικα δε χανεσαι.εγω μπερδευτηκα λιγο οταν κατεβηκα απο το αεροπλανο κ επρεπε να βρω τον χωρο για να παρω τις αποσκευες μου.εκει γινοταν οτι να'ναι.ασε.
ναι εδω ειμαι τωρα και θα ειμαι μεχρι την παρασκευη.
απο οτι καταλαβα εσυ μετα θα παρεις τρενο.απλα θα ρωτησεις.εισιτηρια βγαλε απο τωρα μεσω ιντερνετ.μην ψαχνεσαι εκει.βγαλ'τα περιπου 2 ωρες μετα την αφιξη σου στο παρισι ωστε να προλαβεις.
ψαξε τις καλυτερες τιμες εδω
Calendrier train : billet de train pas cher ? date flexible - Voyages-sncf.com
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
αχχχ αν ηταν στο χερι μου αλλο προορισμο θα διαλεγα!!θα ειναι εκει το αγορι μου για 1 χρονο,οποτε....
λοιπον ανακεφαλαιωνω 1βαλιτσα φτανω στο τερμιναλ 1 κ παιρνω cdgval για να παω τερμιναλ 2 στο σταθμο των τραινων,οπου περπαταω λιγο?με μια βαλιτσα εισιτηρια θα βγαλω απο ιντερνετ για να μην αγχωνομαι και αν φτανω πχ 9 στις 11 προλαβαιμω να παρω τρενο???ξερω γαλλικα οποτε αν χαθω ρωταω!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.204
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom