πληθωρισμός - αισχροκέρδεια - τσιγκουνιές παντού

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Παμφθηνες ηταν οι πτησεις,
για κανα 2 μηνες το καλοκαιρι ισως. εκανε 320€ αθηνα-ρωμη. νορμαλ εισητηριο. ασε τραγικη κατασταση. τωρα εξορκιζοντας το κακο κι εγω αναπολω την απλα του αδειου αεροπλανου..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.906
για κανα 2 μηνες το καλοκαιρι ισως. εκανε 320€ αθηνα-ρωμη. νορμαλ εισητηριο. ασε τραγικη κατασταση. τωρα εξορκιζοντας το κακο κι εγω αναπολω την απλα του αδειου αεροπλανου..
Ειχα κλεισει Μασσαλια Αθηνα 1 ευρω Πρωτοχρονια. Δυστυχως δεν πεταξαμε γιατι ειμαι κρυουλιαρα και ηθελε τεστ κλπ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.906
Εχω κι εγω ρεπορταζ: εκλεισα με flixbus τη σταθερη τιμη 14,99 απο Βιεννη για Ζαγκρεμπ και ξαφνικα ολα τα δρομολογια πηγαν στο 34,99 σταθερα, ανεξαρτητα μερας και ωρας, δυο μηνες πριν το ταξιδι. Δηλαδη δεν ηταν αυξηση λογω ζητησης.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.906
Αγαπητή ΜΟΥ ! θα διαφωνήσω μαζί σας..... οι συνέπειες της αλαζονείας τους !
Εγω παλι νομιζω οτι ειναι το αορατο χερι της αγορας που ισορροπει τα παντα (ενταξει και λιγο το οτι η απεναντι Τουρκια εχει φανταστικο τουριστικο προιον και χτυπαει στα ισα την αλαζονεια, δεν ειναι το Τουλουμ που θα φαει την πελατεια).
Επισης επιμενω οτι οι τιμες των αεροπορικων του Αυγουστου ξεφουσκωνουν. Οχι οτι ειναι ομορφες, αλλα υποχωρουν ξεκαθαρα.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Εγω παλι νομιζω οτι ειναι το αορατο χερι της αγορας που ισορροπει τα παντα (ενταξει και λιγο το οτι η απεναντι Τουρκια εχει φανταστικο τουριστικο προιον και χτυπαει στα ισα την αλαζονεια, δεν ειναι το Τουλουμ που θα φαει την πελατεια).
Επισης επιμενω οτι οι τιμες των αεροπορικων του Αυγουστου ξεφουσκωνουν. Οχι οτι ειναι ομορφες, αλλα υποχωρουν ξεκαθαρα.
.... με τον κωδικό θενκγιου (όχι φακγιου) της Αιγαίου που έκανα ένα τσεκάρισμα για το γυναικονήσι για τέλος Αυγούστου μόλις και είναι ένα 20αρι 30αρι σε σχέση με παλιότερα. Άρα έχεις δίκιο. Όσο για τον Τούρκο μόνο για Σμύρνη έχω άποψη και αυτή είναι τίμια σε σχέση με τους δικούς μας γύπες ....αρπαχτή τριμήνου για ζωή τύπου Βαρδινογιάννη του εννεάμηνου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.004
Likes
40.906
Δεν λεω καν για εσωτερικο.
Σημερα ειδα SAS με 41 ευρω απο Στοκχολμη τον 15αυγουστο οταν μεχρι τωρα την ειχε στα 70+. Και η μεταβαση με Aegean επεσε.
Παρισι Αθηνα και Ζαγκρεμπ Αθηνα Αιγαιου επεσαν που τα εχω κλεισει με μιλια.
Η Volotea πουλαει για Αθηνα μιση τιμη σε σχεση με τον προηγουμενο μηνα για Ιουλη Αυγουστο.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.419
Likes
5.230
Η Τουρκία δεν μπορεί να προσφέρει τον τουρισμό που προσφέρει η Ελλάδα σε όλα τα επίπεδα. Προσπαθούν, αντιγράφουν, αλλά δεν τα καταφέρνουν.
Όσο για το ανυπόγραφο άρθρο που διάβασα παραπάνω, τρέμουν οι Μυκονιάτες.
θα πεινάσουν και φέτος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.706
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom