πληροφοριες για το ναυπλιο ενοψει μεταθεσης

ioannamark

Member
Μηνύματα
38
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
γερμανία-βαυαρία
καλημερα.Προεκυψε μεταθεση Απριλη για Ναυπλιο και θα ηθελα πληροφοριες.Που να μεινουμε?Μεσα?Εκτος?Επισης ξερετε επιπλωμενα?Για τριαρι ενδιαφερομαι?Η μικρη πηγαινει νηπιαγωγειο.Ουτε ξερω που να απευθυνθω.Καθε πληροφορια καλοδεχουμενη.Ευχαριστω
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Δεν γνωρίζω να σου απαντήσω...αλλά στην θέση σου.θα έπαιρνα δύο μέρες άδεια και αφού θα είχα συνεννοηθεί με κάποιους μεσίτες,θα πήγαινα απο κοντά να δώ,σπίτια,σχολείο και γενικά την κατάσταση.....
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Να ξερεις οτι θα δυσκολευτεις να βρεις αυτο που θελεις γιατι τα καλα σπιτια ειναι λιγα κ ηδη πιασμενα.Αν μεινεις μεσα θα τα κανεις ολα με τα ποδια,πιο εξω θα χρειαστεις αυτοκινητο.Οτι θες ρωτας,αν θες μεσιτικο στειλε pm
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Η άποψη μου είναι να βρεις κέντρο γιατί η μετακίνηση μέσα στο Ναύπλιο γίνεται μαρτύριο από θέμα παρκαρίσματος Καλύτερα να έχετε δυνατότητα να κάνετε τις βόλτες σας και τις δουλειές σας με τα πόδια. Ο δήμος διαθέτει και ποδήλατα που μπορείς να κάνεις ευχάριστες κάποιες μετακινήσεις για βολτούλα. Στην παλιά πόλη έχει ανεβασμένες τιμές αλλά είναι σίγουρα πιο όμορφα. Στη νέα πόλη θα βρεις πολύ πιο χαμηλές. Γενικά το Ναύπλιο είναι πανέμορφο μέρος με ήσυχη ζωή τις καθημερινές και πανικό τα ΣΚ.Αν θέλεις κοίτα και την περιοχή πίσω από το στρατόπεδο. Θα χρειάζεστε 5 λεπτά με το αυτοκίνητο αλλά είναι πολύ πιο ήσυχα.

Να συμπληρώσω ότι καλό θα είναι να αποφύγεις τις πολύ απομονωμένες περιοχές (παραλιακή) γιατί δυστυχώς από μικρό ληστείες και επεισόδια διάφορα δεν στερείται η περιοχή. Στο λέω γιατί πήγαινω έρχομαι τουλάχιστον 3 τριημερα το μήνα και το έχω ζήσει ειδικά τα πρώτα χρόνια.
 
Last edited by a moderator:

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Να συμπληρώσω ότι καλό θα είναι να αποφύγεις τις πολύ απομονωμένες περιοχές (παραλιακή) γιατί δυστυχώς από μικρό ληστείες και επεισόδια διάφορα δεν στερείται η περιοχή. Στο λέω γιατί πήγαινω έρχομαι τουλάχιστον 3 τριημερα το μήνα και το έχω ζήσει ειδικά τα πρώτα χρόνια.
Για ληστειες δεν ξερω αλλα για πολυ υγρασια σιγουραα
 

Chrelefs

Member
Μηνύματα
64
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΝΕΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΙΕΤΝΑΜ ΚΑΜΠΟΤΖΗ
Η υγρασια οντως χτυπαει κοκκινο αλλα ειναι μαγευτικος τοπος. Ειδικα οταν δεν ξεχυλιζει απο κοσμο, λατρευω να καθομαι στη πλατεια Συνταγματος και να χαζευω το καστρο. Dimitrac η μικρουλα σας θα περασει αξεχαστες στιγμες. Τα παιδια στη πλατεια δεν χορταινουν παιχνιδι και εσεις μπορειτε να τη βλεπετε πινοντας το καφεδακι σας ανετα. Το καλοκαιρι θα ανακαλυψετε ωραιες παραλιες και σιγουρα θα σας μεινει αξεχαστη αυτη η περιοδο.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Η υγρασια οντως χτυπαει κοκκινο αλλα ειναι μαγευτικος τοπος. Ειδικα οταν δεν ξεχυλιζει απο κοσμο, λατρευω να καθομαι στη πλατεια Συνταγματος και να χαζευω το καστρο. Dimitrac η μικρουλα σας θα περασει αξεχαστες στιγμες. Τα παιδια στη πλατεια δεν χορταινουν παιχνιδι και εσεις μπορειτε να τη βλεπετε πινοντας το καφεδακι σας ανετα. Το καλοκαιρι θα ανακαλυψετε ωραιες παραλιες και σιγουρα θα σας μεινει αξεχαστη αυτη η περιοδο.
Υγρασια εννοουσα κυριως στην παραλιακη,περιοχη κουρτη...κ το φουγαρο ειναι οτι καλυτερο για τα παιδια
 

ioannamark

Member
Μηνύματα
38
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
γερμανία-βαυαρία
βρηκα μεσιτικο,θα μου απαντησουν.Μου ειπαν να ψαξω περιοχη γηπεδο,προνοια,συνοικισμο,καλαματας,μεσολογγιου.Ποια η γνωμη σας?Και στρατοπεδο καλη λεει οπως αναφερατε,αλλα θελει αυτοκινητο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom