πληρωμή με visa enter της alpha bank,για εισητήρια της easy...γίνεται???

charota

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
μόλις γύρισα...
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Να χαιρετήσω κι εγω με τη σειρά μου το καλύτερο ταξιδιωτικό παρεάκι!
Ετοιμάζουμε ταξίδι, Χανια-Μαδρίτη-Μαρακές-Παρίσι-Στουτγκάρδη-Θεσ/νίκη -Χανιά και ενω έβγαλα το Χανιά-Μαδρίτη κ Στουτγκάρδη-Χανιά απο ταξιδιωτικό γραφείο, έχω κολλήσει με την εκδοση των υπολοίπων απο την σέλιδα της easy jet. Χρησιμοποιώ κάρτα visa enter της Alpha Bank (είναι χρεωστική κ οχι πιστωτική) αλλά δεν κατάφερα τίποτα. Φταιει η κάρτα?
Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου φανεί χρήσιμη.
ευχαριστώ προκαταβολικά!!
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Είσαι σίγουρη ότι γράφεις τον τριψήφιο αριθμό που έχει από πίσω η κάρτα όταν στον ζητάει?
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Χρησιμοποιω μια παρομοια καρτα της συγκεκριμενης τραπεζας εδω και 6-7 χρονια για συναλλαγες στο Ινετ,και σε ολες τις κρατησεις αεροπορικα και διαμονη..Δεν μου εχει παρουσιασει ποτε καποιο προβλημα..Αρκει να σιγουρευτεις πως δεν εχει ληξει,πως εχεις γραψει τα στοιχεια σου με τον ιδιο ακριβως τροπο που αναγραφονται στην καρτα,πως γραφεις τον τριψηφιο αριθμο που εχει πισω η καρτα (CVV2) και τελος πως εχεις μεσα χρηματα..Απο κει κ περα μπορεις να επικοινωνησεις με το τμημα εξυπηρετησης που αναγρφαφεται πισω απο την καρτα..
 

charota

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
μόλις γύρισα...
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Eυχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες, είναι η πρώτη φορά που κλείνω απο το ίντερνετ, πριν μπω στο φόρουμ δεν εμπιστευόμουν την διαδικασία, αλλά εδώ πείστηκα οτι δεν υπάρχει κ πολύ μεγάλο ρίσκο, αν προσέχεις κάποια πράγματα .
Τελικά δεν έφταιγε η κάρτα, είχα ήδη κάνει log-in παλιότερα σε άσχετη φάση και τώρα δε με δεχόταν. Χρησιμοποίησα διαφορετικό mail και όλα εντάξει!!!:clap:
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Τελεια!Καλη αρχη λοιπον..Ρισκο δεν υπαρχει σιγουρα,απλα να προσεχεις και γενικα μην δινεις καρτες η λογαριασμους στο Ιντερνετ που μπορει να εχεις υπερβολικα μεγαλα ποσα..Οχι για αλλο λογο αλλα σιγουρα διαφερει το να "ρισκαρεις" κανοντας κινησεις στο Ινετ με μια καρτα με υπολοιπο 200 ευρο και αλλο με 2-3.000...
 

charota

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
μόλις γύρισα...
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
OK! Ευχαριστώ!! θα λάβω υπόψιν μου τις συμβουλές σας!!!
 

Rebequita

Member
Μηνύματα
408
Likes
158
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Κοιτα, εγω εχω μια λατρεια στις πιστωτικες και εμπιστευομαι και τις ασφαλιστικες δικλιδες που εχουν οι τραπεζες για τις υποκλοπες μεσω ιντερνετ αλλα και παλι για να εχω το κεφαλι μου ησυχο χρησιμοποιω ειτε την πιστωτικη της alpha που συνηθως με παιρνουν τηλ οταν κανω συναλλαγες στο διαδικτυο, ειτε της πειραιως που παντα, σε καθε τετοια συναλλαγη μου στελνει μνμ με την χρεωση και την πηγη της. Δεν μου χρειαστηκαν ακομα αυτα τα μετρα αλλα ποτε δεν ξερεις
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Κοιτα, εγω εχω μια λατρεια στις πιστωτικες και εμπιστευομαι και τις ασφαλιστικες δικλιδες που εχουν οι τραπεζες για τις υποκλοπες μεσω ιντερνετ αλλα και παλι για να εχω το κεφαλι μου ησυχο χρησιμοποιω ειτε την πιστωτικη της alpha που συνηθως με παιρνουν τηλ οταν κανω συναλλαγες στο διαδικτυο, ειτε της πειραιως που παντα, σε καθε τετοια συναλλαγη μου στελνει μνμ με την χρεωση και την πηγη της. Δεν μου χρειαστηκαν ακομα αυτα τα μετρα αλλα ποτε δεν ξερεις
Εύγε, η Πειραιώς είναι η καλύτερη!
 

swift96gr

Member
Μηνύματα
188
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ότι κάτσει
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη (ξανά)
Με την ALPHA δεν μπόρεσα να κλείσω με την EasyJet. Ο λόγως οτι δεν δέχεται το πατρώνυμο. Παράδειγμα "Antreas M. Papadopoulos".
Δεν ξέρω τον λόγο ή αν το παρέλειπα θα γινόταν η συναλλαγή.
Με την τράπεζα Πειραιώς δεν είχα κανενα πρόβλημα.
 
Last edited by a moderator:

charota

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
μόλις γύρισα...
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Με την ALPHA δεν μπόρεσα να κλείσω με την EasyJet. Ο λόγως οτι δεν δέχεται το πατρώνυμο. Παράδειγμα "Antreas M. Papadopoulos".
Δεν ξέρω τον λόγο ή αν το παρέλειπα θα γινόταν η συναλλαγή.
Με την τράπεζα Πειραιώς δεν είχα κανενα πρόβλημα.


Eγω πάντως εβαλα το αρχικο του πατρωνυμου, όπως ακριβώς είναι στην κάρτα κ τη δέχτηκε κανονικά! Μήπως εφταιγε κάτι άλλο?
 
Last edited by a moderator:

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Προφανως κατι αλλο θα εφταιγε,φανταζομαι..Γιατι με ALPHA εχω κλεισει σε διαφορες εταιριες (μεσα και η easy) και γενικα δεν εχω αντιμετωπισει προβληματα..Η αληθεια εινα πως η καρτα μου δεν εχει εχει πατρωνυμο αλλα δεν ξερω αν παιζει αυτο ρολο..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.277
Μηνύματα
886.077
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom