ποιος ειμαι

Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΔΙΜΒΟΥΡΓΟ
γεια χαρα σε ολους.μου συστθσε το φορουμ ενας πολυ ιδιαιτερος ανθρωπος για μενα που αγαπω πολυ και να'μαι.γεννηθηκα στο πανεμορφο καμερουν που λατρευω.αν και εχω να παω πολλα χρονια θεωρω τον εαυτο μου μισο ελληνα και μισο καμερουνεζο.εχω ταξιδεψει πολυ σε ευρωπη.ξεχωριζω το παρισι για την κουλτουρα του ,την μυρωδια του και τον ερωτισμο του.επισεις το εδιμβουργο για τους ανθρωπους του,την ομορφια του και το ουισκι.εχω ταξιδεψει με ιντεραιλ (τραινο) για 1 μηνα σε γιουγκοσλαβια τοτε.ιταλια,ελβετια,γαλλια.ολλανδια,βελγιο,γερμανια.αξεχαστο ταξιδι.επισεις εχω ταξιδεψει σε ρωμη,βουδαπεστη,πραγα,αμστερνταμ,βρυξελλες,μιλανο,κολωνια,ντυσελντοφ.οσαναφορα την ελλαδα εχω γυρισει με αυτοκινητο αλλα και μηχανη πολλες περιοχεσ της ηπειρωτικης ελλαδας αλλα και σχεδον ολες τις κυκλαδες,οπωσ και πολλα αλλα νησια.αγαπημενοι προορισμοι οι πρεσπες,το νυμφαιο και απο νησια η ηρακλεια και το αγαθονησι για συγκεκριμενους λογους. αυτα για αρχη
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
:welcome2:και καλα ταξιδια.
Εχεις ταξιδεψει σε ολη την Ευρωπη,ευχομαι συντομα να κανεις και ενα ταξιδι,επιστροφη στις ριζες.:p
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
καλως ορισες στο travelstories!!!!!:welcome:.
γραψε κατι για την πατριδα σου!!!
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
σε καλοσωριζω και γω με την σειρα μου στην παρεα μας και ευχομαι να συνεχισεις τα ταξιδια σου με τον ιδιο ρυθμο!μας ειπες οτι γεννηθηκες στο καμερουν ,αλλα πιστευω ολοι θα θελαμε να μας πεις αν μεγαλωσες και εκει 'η τελοσπαντων αν εζησες καποια χρονια σου εκει οτι αναμνησεις εχεις ..και παλι:welcome2:!!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.525
Likes
7.785
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
καλως ηλθες στη παρεα... η εμπειρια μου στο καταφυγιο του Λομπεκε στο καμερουν εχει χαραχτει στο μυαλο μου.......
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Καλορίζικος στην παρέα μας!!! Να σου πω 'na som djita' από τώρα, για ό,τι πληροφορίες μας δώσεις για την όμορφη χώρα σου!!!
 
Last edited by a moderator:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.032
Καλωσόρισες!!!:D
Θα γίνω βαρετή εάν επαναλάβω κι εγώ πόσο πολύ θα θέλαμε να μας γράψεις πράγματα για την πατρίδα σου?
 
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΕΔΙΜΒΟΥΡΓΟ
ευχαριστω για το καλωσορισμα.απο το καμερουν εφυγα οταν ημουν 8 χρονων.οι αναμνησεις μου ειναι πολυ ομορφες .πηγα σε γαλλικο σχολιειο και ενω ημουν λευκος και ευρωπαιος ,ο ρατσισμος των γαλλων που υπεστη ηταν φοβερος (φανταστειτε οι μαυροι)μεγαλωσα στην ντουαλα που ειναι το μεγαλυτερο λιμανι της χωρας.καθε μερα ειχε τρομερη ζεστη 40 βαθμους περιπου και καθε βραδυ εβρεχε. λογω του κλιματος καταλαβαινετε οτι ειχε πολυ βλαστηση.παραγει κακαο,καφε.εχω παει σαφαρι στην ζουγκλα με τον πατερα μου.θελω οπωσδηποτε να ξαναπαω και επειδη ειμαι μελος του συλογου των εν ελλαδι καμερουνεζων προσπαθω να οργανωσω μεσω αυτων ενα ταξιδι εκει και με τη βοηθεια της εκει ελληνικης παροικιας πιστευω να τα καταφερω
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
welcome κι απο μενα. Ευχομαι να καταφερεις να κανεις το ταξιδι-επιστροφη στις ριζες, συντομα!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Θα ειναι υπεροχο να κατα φερεις να επιστρεψεις στο μερος απόπου εχεις τις πρωτες μνημες σου! Ευχομαι να το καταφερεις συντομα!
:welcome2:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.098
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom