ποσα θα δωσετε για τις καλοκαιρινες σας διακοπες

charota

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
μόλις γύρισα...
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Θα πω καλύτερα πόσα δώσαμε στις τελευταίες διακοπές μας, τα στοιχεία είναι τσεκαρισμένα!! αεροπορικά ΧΑΝΙΑ-ΑΘΗΝΑ-ΜΑΔΡΙΤΗ (one way) (21/03-23/03) με aegean, ΜΑΔΡΙΤΗ-ΜΑΡΑΚΕΣ (23/03-29/03) με easy jet, ΜΑΡΑΚΕΣ-ΠΑΡΙΣΙ (29/03-01/04) με easy, ΠΑΡΙΣΙ-ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ με τρένο, ΣΤΟΥΤΓΚΑΡΔΗ-ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΧΑΝΙΑ επιστροφή τη Δευτέρα του Πάσχα με aegean,(16 ημέρες) το σύνολο 450 ευρώ.(και αν τα χα κλείσει για τις ίδιες ημερομηνίες ένα μήνα νωρίτερα, θα τα χαμε πληρώσει 350 ευρώ) . Ξενοδοχείο πολύ καλό 3 αστέρων με 50 ευρώ στη Μαδρίτη και στο Μαρακές riad απο 50 μέχρι 100 ευρώ η βραδιά. Και επειδή ίσως αντί να βοηθήσω σας μπέρδεψα, να καταλήξω οτι είναι συμφέρων κάποιες φορές να "σπάμε" την πτήση σε μικρότερες (κατά προτίμηση εκεί που πετάνε οι low cost εταιρίες) . Εμείς π.χ ψάχναμε για Μαρόκο κ επειδή ήταν πανάκριβες οι απευθείας πτήσεις, μας προέκυψε η Μαδρίτη που δεν ήταν εξ'αρχής στο πρόγραμμα, αφού απο έκει πετούσε η easy με 19 ευρώ. Να σημειώσω οτι ήταν κ η περίοδος του Πάσχα, όπου κατά κανόνα οι τιμές είναι αυξημένες.
 

charota

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
μόλις γύρισα...
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
ειναι τα εξης
αλιταλια 1350
2 αυτοκινητα 236 εκαστο
1 σπιτι 750 για 10 μερες
συνολο 2572 για 6 ατομα 428,66666666666 :rolleyes:το ατομο
δεν εχω βαλει βενζινες ,φαγητα και τετοια γιατι δεν ξερω απο τωρα ποσα θα χαλασω

Εννοείται, όσοι πιο πολλοί τόσο πιο καλά και στην περίπτωσή μας και πιο οικονομικά:):)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Απίστευτο cult θέμα...

Εγώ λεφτά έχω αλλά λόγω κρίσης δεν μπορώ φέτος να χαλάσω πάρα πολλά... υπολογίζω να χαλάσω 5.000 με 6.000? για τις καλοκαιρινές διακοπές μου, όχι παραπάνω, μην το ξεφτυλίσουμε κιόλας... θα πάω ένα τριήμερο στη Σαντορίνη, ένα στη Κέρκυρα, ένα στο Βερολίνο τρία στο Λονδίνο καμιά δεκαπενταριά μέρες Ασία και ενδεχομένως ένα τετραήμερο στο Παρίσι...

Αυτά με τις Aλητάλιες και τις Μούρθιες δεν τα καταλαβαίνω... χίλιες φορές να μείνω σπίτι μου και να κάνω μπάνιο στον Αστέρα παρά να τρέχω με τις λαϊκουρίες και τις κοπτοραπτούδες στη Ν.Ισπανία... χριστέ μου που τα βρίσκετε όλα αυτά και τα γράφετε... μου αρέσει που είσαστε και υπερίφανοι και το διαφημίζετε κιόλας... 430? το άτομο εγώ θέλω για το Π/Σ/Κ μου στη Σαντορίνη... άκου 430? για 10 μέρες στη Μούρθια... απίστευτο μου φαίνεται!!! Άμα δεν έχει γούστο ο άλλος...
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Απίστευτο cult θέμα...

Εγώ λεφτά έχω αλλά λόγω κρίσης δεν μπορώ φέτος να χαλάσω πάρα πολλά... υπολογίζω να χαλάσω 5.000 με 6.000? για τις καλοκαιρινές διακοπές μου, όχι παραπάνω, μην το ξεφτυλίσουμε κιόλας...

Αυτά με τις Aλητάλιες και τις Μούρθιες δεν τα καταλαβαίνω... χίλιες φορές να μείνω σπίτι μου και να κάνω μπάνιο στον Αστέρα παρά να τρέχω με τις λαϊκουρίες και τις κοπτοραπτούδες στη Ν.Ισπανία... χριστέ μου που τα βρίσκετε όλα αυτά και τα γράφετε... μου αρέσει που είσαστε και υπερίφανοι και το διαφημίζετε κιόλας... 430? το άτομο εγώ θέλω για το Π/Σ/Κ μου στη Σαντορίνη... άκου 430? για 10 μέρες στη Μούρθια... απίστευτο μου φαίνεται!!! Άμα δεν έχει γούστο ο άλλος...
Τώρα να το πω ή να μην το πω???????????...........
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
τί να πεις δηλαδή; :roll:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Τώρα να το πω ή να μην το πω???????????...........
τί να πεις δηλαδή; :roll:
τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται......:shock:
Kαι για να απαντήσω (για να μην παρεξηγηθώ), απλά να ματαξαναπώ ότι ο καθένας πάει ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΊ. :haha:

Το κυριότερο είναι να περνάει ΚΑΛΑ,όπως νοιώθει το ΚΑΛΑ ο καθένας :roll:
Για λοιπές πληροφορίες πμ........
 

nikpyrgos

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Kαι για να απαντήσω (για να μην παρεξηγηθώ), απλά να ματαξαναπώ ότι ο καθένας πάει ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΊ. :haha:

Το κυριότερο είναι να περνάει ΚΑΛΑ,όπως νοιώθει το ΚΑΛΑ ο καθένας :roll:
Για λοιπές πληροφορίες πμ........
Συμφωνω...!!Και οσο για αυτα που ειπες παραπανω,οποιος καταλαβε καταλαβε...(τελος του off topic)

Εγω θα παω Ρωμη 6 ημερες τον ιουλιο,210 το ατομο σε 3αστερο κεντρικο ξενοδοχειο,130 πηγαινε-ελα με αλιταλια(δεν βρισκω το λογο να μην ταξιδεψω με αλιταλια,αφου ειναι οικονομικη και ασφαλης,1,5 ωρα ταξιδι ειναι,δεν θελω πολυτελειες),ε βαλε κ 40 ευρω το λεωφορειο Πυργος-Αθηνα πηγαινε-ελα,εχουμε συνολο 380...να σημειωσω οτι ολα εχουν κλειστει πολυ νωρις,γι'αυτο και οι τιμες ειναι αρκετα χαμηλες νομιζω...
 

nikpyrgos

Member
Μηνύματα
62
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...?
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Απίστευτο cult θέμα...

Εγώ λεφτά έχω αλλά λόγω κρίσης δεν μπορώ φέτος να χαλάσω πάρα πολλά... υπολογίζω να χαλάσω 5.000 με 6.000? για τις καλοκαιρινές διακοπές μου, όχι παραπάνω, μην το ξεφτυλίσουμε κιόλας... θα πάω ένα τριήμερο στη Σαντορίνη, ένα στη Κέρκυρα, ένα στο Βερολίνο τρία στο Λονδίνο καμιά δεκαπενταριά μέρες Ασία και ενδεχομένως ένα τετραήμερο στο Παρίσι...

Αυτά με τις Aλητάλιες και τις Μούρθιες δεν τα καταλαβαίνω... χίλιες φορές να μείνω σπίτι μου και να κάνω μπάνιο στον Αστέρα παρά να τρέχω με τις λαϊκουρίες και τις κοπτοραπτούδες στη Ν.Ισπανία... χριστέ μου που τα βρίσκετε όλα αυτά και τα γράφετε... μου αρέσει που είσαστε και υπερίφανοι και το διαφημίζετε κιόλας... 430? το άτομο εγώ θέλω για το Π/Σ/Κ μου στη Σαντορίνη... άκου 430? για 10 μέρες στη Μούρθια... απίστευτο μου φαίνεται!!! Άμα δεν έχει γούστο ο άλλος...
Τι να πω γι'αυτο το μηνυμα???Το λιγοτερο που μπορω να πω ειναι ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟ!!:rolleyes:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
εγώ δεν έχω μία.....οποτε δε θα ξοδέψω ούτε μία..... αλλά δέχομαι ευχαρίστως προσφορές να με φιλοξενήσετε και να σας κατσικωθώ για όσο αντέχετε:D δε τρώω πολύ δε πίνω πολύ..... να μόνο λίγο κρασί, λίγο θάλασσα και το κορίτσι μου. παρακαλώ οι άτιμες (χωρίς τιμή) προσφορές σας να περιλαμβάνουν τουλάχιστον half-board μιάς και δεν υπάρχει όπως είπαμε μία για λοιπά έξοδα:bleh: τέλος θα ήθελα και λίγο σανό για τον γάιδαρό μου και μία θέση στη μαρίνα για τη βάρκα του με δικά σας έξοδα:D
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εγώ λεφτά έχω αλλά λόγω κρίσης δεν μπορώ φέτος να χαλάσω πάρα πολλά... υπολογίζω να χαλάσω 5.000 με 6.000? για τις καλοκαιρινές διακοπές μου, όχι παραπάνω, μην το ξεφτυλίσουμε κιόλας... θα πάω ένα τριήμερο στη Σαντορίνη, ένα στη Κέρκυρα, ένα στο Βερολίνο τρία στο Λονδίνο καμιά δεκαπενταριά μέρες Ασία και ενδεχομένως ένα τετραήμερο στο Παρίσι...

...430? το άτομο εγώ θέλω για το Π/Σ/Κ μου στη Σαντορίνη... άκου 430? για 10 μέρες στη Μούρθια... απίστευτο μου φαίνεται!!! Άμα δεν έχει γούστο ο άλλος...
Ναι 430 είναι λίγα για 10 μέρες Ν. Ισπανία αλλά και συ φτηνά θα τη βγάλεις τόσα ταξίδια μόνο με 5-6k...
 

isis

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Το υπόλοιπο 95% που μένει
Απίστευτο cult θέμα...

Εγώ λεφτά έχω αλλά λόγω κρίσης δεν μπορώ φέτος να χαλάσω πάρα πολλά... υπολογίζω να χαλάσω 5.000 με 6.000? για τις καλοκαιρινές διακοπές μου, όχι παραπάνω, μην το ξεφτυλίσουμε κιόλας... θα πάω ένα τριήμερο στη Σαντορίνη, ένα στη Κέρκυρα, ένα στο Βερολίνο τρία στο Λονδίνο καμιά δεκαπενταριά μέρες Ασία και ενδεχομένως ένα τετραήμερο στο Παρίσι...

Αυτά με τις Aλητάλιες και τις Μούρθιες δεν τα καταλαβαίνω... χίλιες φορές να μείνω σπίτι μου και να κάνω μπάνιο στον Αστέρα παρά να τρέχω με τις λαϊκουρίες και τις κοπτοραπτούδες στη Ν.Ισπανία... χριστέ μου που τα βρίσκετε όλα αυτά και τα γράφετε... μου αρέσει που είσαστε και υπερίφανοι και το διαφημίζετε κιόλας... 430? το άτομο εγώ θέλω για το Π/Σ/Κ μου στη Σαντορίνη... άκου 430? για 10 μέρες στη Μούρθια... απίστευτο μου φαίνεται!!! Άμα δεν έχει γούστο ο άλλος...


:shock:αχχαχαχα!δυστυχως ομως το μηνυμα αυτο δεν ειναι μονο γελοιο αλλα κ προσβλητικο για εμας που επιλεγουμε για τον εναν η αλλον λογο να ταξιδευουμε φθηνα,κ χαλαει τελειως το υφος ενος σαιτ που εχει τοσα να προσφερει!Κριμα!
Περαν αυτου,εγω φετος τελη ιουλιου τυνησια οργανωμενο 700ε για 9 μερες κ ξερετε πως ειναι αυτα περιλαμβανονται ολα στο πακετο...κ επειτα μεσα αυγουστου βαρκελωνη,αεροπορικα + διαμονη για 6 μερες 350ε το ατομο(θα ειμαστε 2 ατομα):clap:!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom