ποσα θα δωσετε για τις καλοκαιρινες σας διακοπες

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Λοιπον,εμεις παμε καθε χρονο Κερκυρα(παθος) για 8 μερες.Για φετος λοιπον= Αεροπορικα 177(2 ατομα),100 για ξενοδοχειο 4 αστερων με φαγητο(ας ειναι καλα φετος τα εισητηρια κοιν.τουρισμου).175 ενοικιαζομενο αμαξι,600 με 70ο ευρω οι καφεδες,σεσλονγκ,σνακς,μπυρες,ποτα κτλ.......το ξεπερναμε το χιλιαρικακι.....:roll: Ευτυχως που υπαρχει & το εξωχικο για τα παιδια!:cool:
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ελπιζω αυτο το τοπικ να μη γινει το αγαπημενο του Γιωργου Παπακωσταντινου.

Μη γελας καθολου............
γιατι αμα την ψαξει ολο και κατι θα βρει να φορολογηση.

Ασε που του μπαινουνε ιδεες και μπορει να βαλει κανενα εξτρα φορο πολυτελειας(ταξιδιωτικης):rolleyes:
Σαν τα τσιγαρα τα ποτα και τα ξενυχτια....ενα πραμα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.397
Likes
14.349
Ελπιζω αυτο το τοπικ να μη γινει το αγαπημενο του Γιωργου Παπακωσταντινου.

Μη γελας καθολου............
γιατι αμα την ψαξει ολο και κατι θα βρει να φορολογηση.

Ασε που του μπαινουνε ιδεες και μπορει να βαλει κανενα εξτρα φορο πολυτελειας(ταξιδιωτικης):rolleyes:
Σαν τα τσιγαρα τα ποτα και τα ξενυχτια....ενα πραμα.
Τώρα που είπες για έξτρα φόρο.Θυμάται κανείς πότε τα ταξίδια ηταν τεκμήρια?Και έπρεπε να τα δηλώσεις..
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
εγώ ηδη γύρισα απο ενα 10 ημερο ταξίδι στην Αιγυπτο...στις 10 Ιουνίου μου προεκυψε ενας γάμος στο Παρισι και θα παω ενα 4ημερο...εχω ηδη κλεισει απο τον ιανουαριο ενα 14ημερο ταξιδι για τον γύρο της ελβετίας...οταν η οικονομική κριση δεν με ειχε αγγίξει ακομα...και διαθεταμε τα δώρα μας στα ταξίδια χωρις κανενα ενδοιασμο...τωρα τα δωρα κοπηκαν...τα εισοδηματα μειωνονται...μαλλον θα κοπει η θα μειωθει και το ταξιδι στην ελβετία...σωνομαι και εγω όπως και άλλοι απο το εξοχικό μου στην θάλασσα και στο βουνό...και απο την αδελφουλα μου που ζει στα χανιά και εχει ευτυχώς χώρο ανεξαρτητο στο σπιτι της και μπορω να παω να μεινω όποτε θέλω χωρίς να γινομαι βάρος..θα παω σεπτεμβριο....θεωρω οτι τα πραγματα δυσκολευουν πολυ και οτι δεν θα μπορω πλεον να κανω 5-6 ταξιδια τον χρονο όπως έκανα παλιά...
 

isis

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Το υπόλοιπο 95% που μένει
Και γιατί παρακαλώ είναι προσβλητικό το μήνυμά μου? Επειδή δεν ταξιδεύω με Aληταρία και δεν μένω σε τριάστερα ξανοδοχεία? Εγώ απάντησα σε αυτό που αναφέρεται το topic... υπολογίζω να φάω τόσα λεφτά και να κάνω αυτά τα ταξίδια... άμα σας χαλάει εγώ τι σας φταίω?




5.000 με 6.000? για αυτά που είπα είναι αρκετά... δεν θα κάνω εξτρεμισμούς άλλων εποχών... αν εσύ τα βρίσκεις λίγα πρέπει να σου κάνω μαθήματα χλιδάτης οικονομίας... και δεν τα κάνω δωρεάν... πρέπει να βγάλω την Νew Υork του Νοεμβρίου...




Δεν έχω καταλάβει τον τρόπο σκέψης σου? Γιατί είναι γελοίο το μήνυμά μου? Επειδή δεν ταξιδεύω όπως εσύ? όχι πως με νοιάζει που θα πας αλλά μην το πολυδιαφημίζεις αυτό με την Τυνησία... Αν το δικό μου μήνυμα είναι γελοίο και προκλητικό η δική σου εκδρομή στη Τυνησία ντάλα καλοκαίρι με γκρούπ είναι το τζακ ποτ του αιώνα... είμαι περίεργος πραγματικά με τι κριτήρια διάλεξες την συγκεκριμένη εκδρομή... δεν πήγαινες στη Σαλαμίνα καλύτερα... και πιο κοντά είναι και λιγότερα θα ξόδευες και δεν θα σε έτρωγε η ζέστη... το μόνο μείον που έχει η Σαλαμίνα είναι πως δεν έχει γκρουπ και ημιδιατροφή... ίσως γιαυτό δεν την προτίμησες ε?

ειναι γελοιο το υφος του μηνυματος σ κ δεν ειναι τυχαιο οτι δεν ημουν η μοναδικη που μου φανηκε καπως!επισης προσβλητικο ειναι επειδη ειπες οτι ενας που ταξιδευει φθηνα δεν εχει γουστο!!!!!!τεσπα αυτο για την τυνησια,ειναι τελειως ασχετο κ εννοειται οτι με κανεναν τροπο ουτε το διαφημιζω ουτε τιποτα.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Εγω να γράψω για χειμωνικές,ανοιξιάτικες και φθινοπωρινές???
καλοκαίρι δεν παω ποτέ οποτε δεν έχω τίποτα να γράψω.
για τα υπολοιπα έχομε και λέμε αντίστοιχα.
2000
1200
1500
τα καταφέρνω μια χαρά...
να σας γράψω και για τις ημερήσιες???? 20 ευρώ.:shock:
Στα παραπάνω δεν έχω υπολογίσει τα extra βέβαια....τα οποία αυξάνουν κατα πολύ τον προυπολογισμο με κάτι βίτσια που έχω...:bleh:
οσο για τα σχόλια του xenos που είπε παραπάνω....περι τεκμηρίων..έχω να πώ
τα εξής!!!!
Οποιος πολιτικός γουσταρίσει να φορολογήσει τα ταξίδια μας,να τα φάει στους γιατρούς!!!:clap:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Οποιος πολιτικός γουσταρίσει να φορολογήσει τα ταξίδια μας,να τα φάει στους γιατρούς!!!:clap:
Όχι τίποτ' άλλο, να μη μείνουμε κι από δουλειά, ε? :haha:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
...αυτο για την τυνησια,ειναι τελειως ασχετο κ εννοειται οτι με κανεναν τροπο ουτε το διαφημιζω ουτε τιποτα.
Εμ βρε κορίτσι μου, κι εσύ, καλοκαιριάτικα Τυνησία... Τέλος πάντων, μικρή είσαι ακόμη, από κάπου πρέπει ν' αρχίσεις. Καλά να περάσεις και ... κουράγιο! (για τη ζέστη μιλάω...)
 

Evmenis

Member
Μηνύματα
162
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
london baby
@babaduma
"Η αλήθεια είναι ότι και μένα αυτό το "430 Ευρώ" κάπως μού'κατσε. Θεωρώ ότι μάλλον ήταν πεσμένες οι μπαταρίες απ' το κομπιουτεράκι και έβγαζε ό,τι νά'ναι ή μάλλον ο φίλος κάποια πράγματα δεν τα υπολόγισε σωστά. Εκτός κι αν... η βίλλα έχει κήπο με ζαρζαβατικά, κελλάρι με κρασιά και καπνιστά jamon στο κατώι - όλα προς κατανάλωση!"

φιλε μου τι δεν καταλαβες?εξηγησα οτι δεν εχω βαλει φαγητο,βενζινες,ποτα.
ειναι τα αεροπορικα ,το σπιτι ,και η ενοικιαση αυτοκινητου.περσι στην κυπρο ειχα δωσει για 9 μερες 380 ευρω ,δεν ειναι δυσκολο να βρεις τετοιες τιμες αρκει να τα κλεινης νωρις.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Συγχαρητήρια! Πάντα τέτοια και καλά να περάσεις.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.844
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω θα παω μια βολτα απο ΗΠΑ, να αφησω το βιογραφικο μου στο ΔΝΤ

αν με παρουν, θα κανονισω κατι πολυ ωραιο...αλλιως εχει ο θεος...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom