Γερμανία Που να μείνω Βερολίνο???

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Καλό είναι το έψαξα και γω όταν θα πήγαινα.Το βράδυ η περιοχή ψιλοήσυχη είναι αλλά είσαι κοντά σε πολλά τουλάχιστον.Επειδή είχα πετύχει μακράν την καλύτερη τιμή από το allabouthotels γι'αυτό δες και εκεί τι θα σου βγάλει.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Μπορείτε να με βοηθήσετε ως προς την τοποθεσία του Amano Grand Central? Είναι βολική για το κέντρο, για το αεροδρόμιο Σονενφελντ, για χριστουγεννιατικες αγορές και για τα 3-4 κυριότερα αξιοθέατα?
Ευχαριστώ πολύ!
http://www.booking.com/hotel/de/amano-grand-central.el.html
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Εχω διαλεξει να μεινω σε Motel one. Το ερώτημα ειναι αν ειναι καλυτερα σε αυτό στην Podsamer Platz ή στο motel one Spittelmarkt που ειναι μεν πιο μακριά απο την πύλη του βραδεμβούργου αλλά πιο κοντά στο Νησί των Μουσειων?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εχω διαλεξει να μεινω σε Motel one. Το ερώτημα ειναι αν ειναι καλυτερα σε αυτό στην Podsamer Platz ή στο motel one Spittelmarkt που ειναι μεν πιο μακριά απο την πύλη του βραδεμβούργου αλλά πιο κοντά στο Νησί των Μουσειων?
Εγώ θα διάλεγα το δεύτερο ή, από την ίδια αλυσίδα, αυτό στην Hackescher Markt, κρίνοντας καθαρά από την τοποθεσία, καθώς δεν ξέρω καθόλου τα ξενοδοχεία.
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Εγώ θα διάλεγα το δεύτερο ή, από την ίδια αλυσίδα, αυτό στην Hackescher Markt, κρίνοντας καθαρά από την τοποθεσία, καθώς δεν ξέρω καθόλου τα ξενοδοχεία.
Δεν βλεπω γυρω αυτο που λες να εχει αξιοθεατα.εχει κατι αλλο που δεν ξερω;
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μεγάλη πόλη το Βερολίνο. Δεν έχει νόημα να μένεις δίπλα σε ένα αξιοθέατο. Σίγουρα θα χρειαστείς να μετακινηθείς για τα υπόλοιπα. Η περιοχή είναι στο ανατολικό Βερολίνο (που το προτιμώ), κοντά στο νησί των μουσείων και βολική για βράδυ και φαγητό.
 

sakisorin

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας παιδιά. Είναι η πρώτη φορά που σχολιάζω και γράφω σε κάποιο topic παρόλο που διαβάζω travel stories εδώ και 3-4 χρόνια! Λοιπόν, εγώ αποφάσισα και έκλεισα στο Fjord Hotel Berlin. Είναι κάτω από την potsdamerplatz... το σκέφτηκα έτσι γιατί είναι κάπου στο μέσο, εννοώντας ότι είναι και κοντά προς το ΚΕΝΤΡΟ και από κάτω δεξιά έχει τις περιοχές Kreuzberg και Schöneberg , αλλά και από αριστερά έχει όλα τα άλλα τύπου δρόμου Kurfürstendamm.
 

kwstas86

Member
Μηνύματα
104
Likes
109
Καλησπέρα σας!

Θα επισκεφτούμε με την κοπέλα μου το Βερολίνο τον Μάρτιο.

Όσον αφορά την διαμονή μας θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:
Ποιό θεωρείται κέντρο της πόλης και καλύτερη περιοχή για να μένεις?
Έστω οτι κοιτάω έναν χάρτη της πόλης, σε ποιές περιοχές να περιορίσω τις επιλογές μου?

Φίλοι που έχουν επισκεφτεί την πόλη προτείνουν το Ανατολικό Βερολίνο για διαμονή.
Ποιό κομμάτι της πόλης θεωρείται ανατολικό Βερολίνο και ποιό δυτικό?

Υπάρχει κάποια περιοχή που δεν είναι ασφαλής και προτείνετε να αποφύγουμε?

Πολλά τα ερωτήματα το ξέρω...
:)
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Καλησπέρα σας!

Θα επισκεφτούμε με την κοπέλα μου το Βερολίνο τον Μάρτιο.

Όσον αφορά την διαμονή μας θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:
Ποιό θεωρείται κέντρο της πόλης και καλύτερη περιοχή για να μένεις?
Έστω οτι κοιτάω έναν χάρτη της πόλης, σε ποιές περιοχές να περιορίσω τις επιλογές μου?

Φίλοι που έχουν επισκεφτεί την πόλη προτείνουν το Ανατολικό Βερολίνο για διαμονή.
Ποιό κομμάτι της πόλης θεωρείται ανατολικό Βερολίνο και ποιό δυτικό?

Υπάρχει κάποια περιοχή που δεν είναι ασφαλής και προτείνετε να αποφύγουμε?

Πολλά τα ερωτήματα το ξέρω...
:)
Εγώ πήγα τον Νοέμβριο κ εμεινα στο titanic hotel κοντά στην Αλεξάντερ platz..γενικά το κέντρο θεωρείται αυτό γιατί πολλά αξιοθέατα είναι εκεί..αλλα κ στην kurfunsterdam είναι το άλλο κέντρο με εμπορικά κ μαγαζιά..εχει κ εκεί ένα καλό κ φτηνό ξενοδοχειο(sylter hotel νομίζω)..εκει κοντά είναι κ το εμπορικό kadewe που οπωσδήποτε να επισκεφτείς τον 6ο όροφο για να δοκιμάσεις delicatessen..

Στο kroesburg που ήταν εστιατόρια κ μπαράκια είχε πολλούς στο δρόμο περιεργους κ τοξικομανείς..
 
Last edited by a moderator:

astirpal

Member
Μηνύματα
58
Likes
54
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Παρομοια απορια...θα παμε για 6 μερες τελη Μαρτιου και αναζητω καταλυμα το οποιο να ειναι σε μια ζωντανη περιοχη νωρις το βραδυ, να μπορεις να πιεις μια μπυρα να δεις ντοπιους. Οχι τοσο τουριστικη δηλαδη περιοχη με καποια συγκοινωνιακη συνδεση, γενικα περπαταμε πολυυυυ:D Ποια ειναι αυτη; Εχω καπως μπερδευτει :(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom