Ολλανδία που τρως και που δεν πας.....

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Καλοι μου φιλοι θα ηθελα να χρησιμοποιησω τις γνωσεις σας!
Στις αρχες Μαρτιου,φευγουν οι κορες μου για Βρυξελλες,μαζι με φιλες.Γενικα,εχουν φροντισει για διαμονη.Θα κανουν ημερισιες εκδρομες στην Μπρυζ και στην Γανδη.Αν προλαβουν και μια ακομη που προτεινετε?Αμβερσα?
Θα πανε και λιγες μερες Αμστερνταμ.
Αυτο που ρωτανε (μεσω εμου)ειναι σε αυτες τις πολεις καποια στεκια για οικονομικο φαγητο.(υποθετω τα υπολοιπα τα ξερουν!)
Και αυτο που ρωταω εγω,(κλασσικη μαμα..)υπαρχουν καποιες περιοχες,κυριως Βρυξελλες και Αμστερνταμ,που καλο θα ηταν να μην πανε(κακοφημες ισως...)...
Ευχαριστω εκ των προτερων..:D
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το Άμστερνταμ θεωρώ ότι είναι μια ασφαλής πόλη. Η μόνο περιοχή που δεν μου άρεσε και την απέφευγα είναι η περιοχή των Κόκκινων Φαναριών (Red Light District), όπου είναι συγκεντρωμένα πάρα πολλά coffeshops. Η περιοχή είναι σχεδόν τουριστική ατραξιόν, είδα θείτσες να βγάζουν φωτογραφίες, αλλά περιφέρονται και κάτι περίεργοι τύποι εκεί. Καλύτερα να περάσουν από εκεί μόνο πρωί.
Και οι Βρυξέλλες (κέντρο, όπου κινηθήκαμε) είναι μια μένα πολύ ασφαλής πόλη. Διάβασα προειδοποιήσεις (και από εδώ) για αποφυγή των περιοχών γύρω από τους σταθμούς Gare du Midi, Gare du Nord, Gare du Sud, Hotel de Monnaies αργά το βράδυ. Δεν πήγαμε από εκεί και όλα ok.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Κατι να μου πειτε?
H πιο ασφαλης λυση σ αυτες τις περιπτωσεις ειναι να πηγαινει και η μαμα μαζι:haha: Εγω ετσι λεω να κανω αλλα τα παιδια μου απο τωρα με αποφευγουν...Γιατι;;;:roll:
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
H πιο ασφαλης λυση σ αυτες τις περιπτωσεις ειναι να πηγαινει και η μαμα μαζι:haha: Εγω ετσι λεω να κανω αλλα τα παιδια μου απο τωρα με αποφευγουν...Γιατι;;;:roll:
Λες να φταιει αυτο??
Μακαρι να μπορουσα!!Αλλα,μαλλον,θελουν να πανε μονες τους:cry:!!
Οποτε πρεπει να τις εφοδιασω με συμβουλες(...και χαρτζηλικι:p)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.387
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom