Τσεχική Δημοκρατία πραγα-ξενοδοχεια?

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
καλησπερα!ψαχνω να βρω ξενοδοχεια και εχω μπερδευτει πολλα φτηνα και καλα και μη :roll:..εχει κανεις να μου προτινει κατι στο κεντρο της πολης που να ειναι δοκιμασμενο? για το Monastery garden? το εχει επισκεφτει καποιος? ευχαριστω!!!!:):)
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Είχα μείνει στο Ibis Praha Wenceslas Square,κοντά στο κέντρο και σε καλή τιμή, αν θέλεις μπορείς να το τσεκάρεις,σε γενικές γραμμές είχαμε μείνει ευχαριστημένοι...
 

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
ευχαριστω πολυ ..θα το κοιταξω.....
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
αν σε ενδιαφέρει διαμέρισμα στο κέντρο της παλιάς πόλης με περίπου ?70-?90 τη βραδιά ψάξε λίγο εδώ: Prague Apartments | Prague Apartment Rentals | Prague-Stay.com

τους χρησιμοποίησα πολύ πρόσφατα και έμεινα πολύ ικανοποιημένος, το διαμέρισμα ήταν άψογο και στο καλύτερο σημείο
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.970
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Συνιστώ ανεπιφύλακτα το διαμέρισμα 405 από το Home .
Εκτός από πολύ καλό διαμέρισμα με άπλετο χώρο και όλες τις ανέσεις, είναι και ιστορικό:
Από το μπαλκόνι του συγκεκριμένου διαμερίσματος (ομολογουμένως δεν το ξέραμε όταν το κλείσαμε), ο Χάβελ και ο Ντούπτσεκ μίλησαν το 1989 στη συγκέντρωση που σήμανε το τέλος του Τσέχικου κουμουνιστικού καθεστώτος (βελούδινη επανάσταση).
 

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
ευχαριστω nikos5050 & taver ... τελικα ομως εκλεισα στο Hotel Monastery in Prague historical center φενετε πολυ καλο και γενικα ειχε καλες κριτικες απο αλλους ταξιδιωτες.δεν ξερω αν ειναι στο κεντρο αλλα αποτι διαβασα εχει καλη συγκοινωνια και με λιγο περπατημα ολα γινονται....το μονο που μενει ειναι να φτασει η μερα της αναχωρησης :)
 

trapper

Member
Μηνύματα
355
Likes
54
Πρέπει να είναι αρκετά καλό το Hotel Monastery. Αν και δεν έχω μείνει, δεν είναι στο κέντρο αλλά είναι καλό απο άποψη συγκοινωνιών. Με το τραμ-22-23 που περνάει μπροστά (Prohorelec), πάς στο κάστρο (Prazsky Hrad, 2 στάσεις) η και στo Εθνικό θέατρο (Namesti divadlo), και η γέφυρα είναι μία στάση με τα πόδια (Karlovy Most).
 

Mhtsaina82

Member
Μηνύματα
63
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΝΑΧΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟ ΙΤΑΛΙΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤ
The Icon Hotel & Lounge, WELCOME
εμεινα σε αυτο το ξενοδοχειο τον φεβρουαριο του 08 αν τυχει να παω ξανα παλι σε αυτο το ξενοδοχειο θα μεινω.
νομιζω οτι αυτο τα λεει ολα
 
Μηνύματα
39
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εγώ πάω Πράγα αρχές Φλεβάρη κι έκλεισα στο u tri bubnu ..σοφίτα..!!
όχι πολύ φτηνό βέβαια, αλλά κέντρο και σοφίτα!!!
 

joys

Member
Μηνύματα
50
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
dorathexplorer ευχαριστω και για τη δικια σου πληροφορια..ποτε φευγεις εσυ με το καλο???εγω 30/1 θα κανει πολυ κρυο ε????
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
dorathexplorer ευχαριστω και για τη δικια σου πληροφορια..ποτε φευγεις εσυ με το καλο???εγω 30/1 θα κανει πολυ κρυο ε????
Εγω πηγα τωρα 03/01 και ειχε υπερβολικο κρυο οταν δεν χιονιζε, μεχρι και -9, αφορρητο! Οταν χιονιζε εσπαγε κατα πολυ το κρυο. Τσεκαρε καιρο πριν φυγεις και παρα και κανενα ισοθερμικο ρουχο, εστω καλτσες! Η πολη βεβαια θα σε αποζημιωσει! Και μην αγχωνεσαι που θα φας, που να διασκεδασεις, δεν χρειαζεται να σου προτεινουμε τιποτα διοτι πολυ απλα ειναι ολα μια χαρα, υπεροχα. Δοκιμασε τα ολα αφοβα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom