joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Λοιπόν.14-16 Μαϊου θα είμαι Πράγα.Εισητήρια δεν έκλεισα αλλά βρήκα ένα ξενοδοχείο που λέγετε Myhouse apartments.
Ξέρει κανείς γι αυτό? για δυο βραδιές 256Ε με πρωινό και έχει και κουζίνα(στη Ρώμη είχαμε θέμα με το ζεστο νερο για το μωρό).
Εχει κανεις να προτείνει κάτι καλύτερο?
Επίσης.απο το αεροδρόμιο βολεύει κάποιο τρένο λεωφορείο ή να κανονίσω μεταφορά?
Οσο για τα εισητήρια.Οι τσεχικες αερογραμές είναι οκ ή να προτιμήσω κάποια άλλη?
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Λοιπόν.14-16 Μαϊου θα είμαι Πράγα.Εισητήρια δεν έκλεισα αλλά βρήκα ένα ξενοδοχείο που λέγετε Myhouse apartments.
Ξέρει κανείς γι αυτό? για δυο βραδιές 256Ε με πρωινό και έχει και κουζίνα(στη Ρώμη είχαμε θέμα με το ζεστο νερο για το μωρό).
Εχει κανεις να προτείνει κάτι καλύτερο?
Επίσης.απο το αεροδρόμιο βολεύει κάποιο τρένο λεωφορείο ή να κανονίσω μεταφορά?
Οσο για τα εισητήρια.Οι τσεχικες αερογραμές είναι οκ ή να προτιμήσω κάποια άλλη?
Καλή μου joela, για το ξενοδοχείο που ρωτάς δεν έχω άποψη...(στο trip advisor κοίταξες?)

Για την Πράγα όμως, υπάρχουν άπειρες πληροφορίες, διάβασε ταξιδιωτικές ιστορίες και ψάξε στην αναζήτηση...θα βρεις όλες τις απαντήσεις, που ζητάς...:)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μια χαρούλα είναι η CSA, την χρησιμοποίησα πριν δυο μήνες στο σκέλος ATH-PRG-KRK.
το Ruzyne Airport (aka αεροδρόμιο της Πράγας) δυστυχώς δε έχει ακόμα στάση μετρό/προαστιακού.
Από εκεί υπάρχει όμως ένα πυκνό δίκτυο λεωφορείων που σε πάνε σε διάφορες στάσεις του Μετρό της Πράγας και το Airport Express που σε πάει απευθείας στο κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό της Πράγας (Praha hlavní nádraží)
και όσο για το ξενοδοχείο εγώ έμεινα στο Hotel Golden City (64 euro για 3 νύχτες) με πρωινό. Το ξενοδοχείο απλά υπέροχο και 3 στάσεις με το tram από το κεντρικό σιδηροδρομικό σταθμό της Πράγας. ότι άλλο θες εδώ είμαι
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
πανδώρα αυτό κάνω τώρα.είμαι στην τρίτη ιστορία.
Τραβελερ για πιο πράγμα να κάνω πλάκα?
Λιδα ευχαριστώ.Αφου διαβάσω τις ιστορίες θα δω αν έχω κάτι άλλο να ρωτήσω!!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
για διαμονη δες εδω καταπληκτικο location
Booking.com: ξενοδοχείο Barcel? Old Town Praha, Praha , Τσεχία - 57 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
η απευθειας απο το site τους


traveller : κουραγιο !!! τωρα που μπαινει η ανοιξη η Πράγα θα ειναι στα πανω της παλι
αλλα μην γινεσαι κακός για ενα ΠΣΚ παει το κορίτσι
joela διαβασε τις ταξιδιωτικες ιστορίες μας γιαΠραγα και οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
για διαμονη δες εδω καταπληκτικο location
Booking.com: ξενοδοχείο Barcel? Old Town Praha, Praha , Τσεχία - 57 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
η απευθειας απο το site τους


traveller : κουραγιο !!! τωρα που μπαινει η ανοιξη η Πράγα θα ειναι στα πανω της παλι
αλλα μην γινεσαι κακός για ενα ΠΣΚ παει το κορίτσι
joela διαβασε τις ταξιδιωτικες ιστορίες μας γιαΠραγα και οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε

Πολύ ωραίο ξενοδοχείο αλλά δεν έχει για τις ημερομηνίες αυτές.:(
Καλέ τι λές τώρα.Πρώτη πρώτη διάβασα την ιστορία του.δεν έχει γράψει κάτι αρνητικό.δε σου αρέσει η Πράγα βρε τραβελερ?απο την περιγραφή σου δεν διέκρινα κάτι τέτοιο!!!!:roll:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.330
Τη λατρεύει ο μπαγάσας τη Πράγα, τόσο πολύ που δε θέλει άλλους να πηγαίνουν, τη θέλει όλη καταδική του....
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
xristo71 μόλις διάβασα την ιστορία σου.Κι εσυ για επέτειο ε?
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
xristo71 μόλις διάβασα την ιστορία σου.Κι εσυ για επέτειο ε?

βεβαια επετειο !! κοιτα για Dubai ψαχνόμουν αλλα πράγα μου εκατσε τελικά .....

πλάκα κανω !! η εποχη που θα πας ειναι ΤΕΛΕΙΑ .
θα σας αρεσει πολύ
για το hotel ψαχνε κατα καιρους στο booking οι κρατησεις συνέχεια αλλαζουν , υπαρχουν ακυρώσεις πολυ συχνά
στο πρότεινα λόγο location
ψαξε και για το Perla στο Booking εξίσου καλό !!!
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Ναι σίγουρα θα ψάξω.επαθα μια πλάκα τώρα με τα εισητήρια.Πριν 15 μέρες βρήκα με 400 πηγαινε ελα και τώρα μου βγάζει το λιγότερο 650 με ανταπόκριση.αν αργήσω δλδ λίγο ακόμα θα πάει κάνα χιλίαρικό? είναι τρελοι? δεν κρατάω τα χίλια να πάω περισσότερες μέρες αλλού και να μου βγει όλο το ταξίδι τόσο?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom