προβληματισμοί

kirkiriki

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Γειά σας παιδιά! Μόλις έγινα νέο μέλος και θέλω να μοιραστώ μαζί σας τους προβληματισμούς μου καθώς δεν βγάζω ιδιαίτερη άκρη μόνη μου.Σκέφτομαι να ταξιδέψω Βιετνάμ και αυτό που με απασχολεί είναι το ομαδικό καθαρά για λόγους ασφαλείας.Εννοείται πως θέλουμε να πάμε ανεξάρτητα αλλά φοβόμαστε τους κινδύνους.Κλοπές, δυο κοπέλες μόνες κτλ.Ποιά είναι η γνώμη σας; έχει κανένας σχετική εμπειρία; Eπιπλέον είμαστε ανοιχτές σε θέμα οργάνωσης με άλλα άτομα τα οποία θέλουν να κάνουν το ίδιο ταξίδι και έχουν τους ίδιους ή παρόμοιους προβληματισμούς σχετικά με τα γκρούπ τα οποία μόνο σε τουριστικά μέρη σε πάνε..'Οποιος ενδιαφέρεται ας επικοινωνήσει..Ποιός ξέρει, μπόρει να μαζευούμε καλό παρεάκι.!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.945
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
kirkiriki καλώς όρισες στην παρέα μας.μην στενοχωριέσαι,θα βρεις πολλές πληροφορίες για το ταξίδι σου εδώ.



(να δούμε πόσοι θα ξεσκονιστούν σήμερα).:haha::haha:
 

NoFX182

Member
Μηνύματα
115
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη,Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Backpacking over Europe
Καλως ηρθες στην παρεα μας! Ψαξου λιγο στις πληροφοριες ή στις ταξιδιωτικες ιστοριες για να βρεις πληροφοριες για τον προορισμο σου! λογικα σε λιγο θα βρεθει και κανεις να σε βοηθησει και απο εδω!
 

NIKIMAK

Member
Μηνύματα
75
Likes
10
Ταξίδι-Όνειρο
ξανά Νέα Υόρκη και ξανά
Καλως ηρθες και απο εμενα!!! Παρατολμο το ταξιδι που σκεφτεστε να κανετε αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα βρειτε πληροφοριες πολυ χρησιμες εδω....
 

kirkiriki

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
είμαι πάρα πολύ προβληματισμένη.. μ έχει καταβάλει ο ενθουσιασμός απο τη μία και ο φόβος απ την άλλη..θέλω να γνωρίσω φυλές, όχι απλά να πάω στα τουριστικά μέρη..σκέφτομαι τους κινδύνους που εγκυμονούν καθημερινά στην δική μας χώρα και την περιπέτεια που κρύβει γενικά το ''ταξίδι'' και πάω να κουλάρω.. και να σου πάλι η καχυποψία και ο φόβος του άγνωστου..νιώθω σαν το ψαρι που παρουμοιάζει ο ρόμπινς:''oi πρώτες θρησκείες έμοιαζαν με λασπωμένες λιμνούλες με μπολικη υδροβλάστηση..κρυμμένο εκεί το ψαρι της ψυχής μπορούσε να παίζει και να τρέφεται..τελικά όμως οι θρησκείες έγιναν ενυδρεία.και μετά έγινα ιχθυοτροφεία.Από το μικρό ψαράκι μέχρι το κατεψυγμένο φιλέτο δεμ είναι μεγάλη η απόσταση.η οργανωμένη θρησκεία είναι ένα από τα σημαντικότερα εμπόδια.αν λαχταραει κανεις να δει το προσωπο του θειου, πρεπει να βγει απο το ενυδριο, να ξεφυγει απ το ιχθυοτροφειο, να κολυμπησει σε σε αγριους καταραχτες, να βουτηξει σε βαθια φιορδ.πρεπει να εξερευνησει το λαβυρινθο του υφαλου, τις σκιες των νουφαρων...
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Πάω κι εγώ Βιετνάμ με μια φίλη μου... :D
Δεν ανησυχώ καθόλου :cool:
Πότε σκέφτεσαι να φύγεις??
 

kirkiriki

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Άν έχεις τον χρόνο και τη διάθεση στείλε μου τις σελίδες που νομίζεις ότι σε βοήθησαν ή κάτι που θεωρείς πώς πρέπει οπωσδήποτε να δω..Μόνες είπαμε η με γκρούπ πηγαίνετε;
 

stub_born

Member
Μηνύματα
19
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Η κοπέλα μου είναι στην Ταυλάνδη με τρεις φίλες της αυτή την στιγμή, και σε λίγο καιρό θα συνεχίσει το ταξίδι στο Βιετνάμ. Οπότε θα σε ενημερώσω όταν ξέρω και εγώ περισσότερα. Γενικά, πιστεύω εαν προσέχετε λιγάκι και δεν προκαλείτε δεν θα έχετε πρόβλημα, λένε πως τα περισσότερα "εγκλήματα" γίνονται συνήθως μεταξύ τουριστών. Σκέψου τι χρειάζεσαι να ρωτήσω και πες μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.994
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom