Σύρος προτασεις για συρο!

vasso

Member
Μηνύματα
136
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
είχα πάει πριν από 3 χρόνια περίπου στη σύρο. είχα μείνει στο "kokkina beach" hotel.
μπορείς να επισκεφθείς το site του :www.kokkina-beach.com.ητανε πολυ όμορφο και από το ξενοδοχείο με σκαλοπατάκια κατέβαινες σε μια ιδιωτική παραλία, πολυ όμορφη και απομονωμένη.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Το Αρχονταρικι εννοουσα,αλλα δεν θυμομουν το ονομα!!
Η μαραθοπιτα ειναι οντως σπεσιαλ!!:clap::clap:
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Το Αρχονταρικι εννοουσα,αλλα δεν θυμομουν το ονομα!!
Η μαραθοπιτα ειναι οντως σπεσιαλ!!:clap::clap:
Και εσύ φαν του Αρχονταρικι. Όχι άδικα. Είναι από τα λίγα μαγαζιά που το προτείνω ανεπιφύλακτα.
Τα μεγάλα πνεύματα ή άλλως τα γερά πιρούνια συναντιούνται.:haha:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες!!ο,τι εχετε πει καταγραφεται!!
μεχρι στιγμης βλεπω οτι υπαρχει συμπνοια ως προς τα εστιατορια!!θα προσπαθησω να τα τιμησω για να εχω μετα και εγω γνωμη!!το καραβακι με ενδιαφερει!επισης και το ηλιοβασιλεμα(οκ, μπορει να μην παρουμε τα αγορια μαζι, αλλα δεν παυουμε να ειμαστε ρομαντικες ψυχες!!!:haha::haha::haha:)!!
βαγγελια, απο παραλιες εσυ τι προτεινεις???
και γενικα ειναι οργανωμενες οι περισσοτερες ή οχι???
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
λατίνα, πριν μερικά χρόνια επισκέφτηκα τη σύρο με δύο φίλους. δε μείναμε ερμούπολη αλλά στην περιοχή ντελαγκράτασια. αφού θα έχετε αυτοκίνητο βολεύει καλύτερα γιατί εκεί είναι και οι παραλίες. εμείς βέβαια μετά από 3 μέρες νηστείας και προσευχής φύγαμε για μύκονο! ελπίζω εσείς να έχετε καλύτερη τύχη
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
λατίνα, πριν μερικά χρόνια επισκέφτηκα τη σύρο με δύο φίλους. δε μείναμε ερμούπολη αλλά στην περιοχή ντελαγκράτασια. αφού θα έχετε αυτοκίνητο βολεύει καλύτερα γιατί εκεί είναι και οι παραλίες. εμείς βέβαια μετά από 3 μέρες νηστείας και προσευχής φύγαμε για μύκονο! ελπίζω εσείς να έχετε καλύτερη τύχη
τοσο ηρεμο νησι ειναι πια??
οπως και να εχει ειναι η καλυτερη επιλογη, αν σκεφτεις οτι η αλλη προταση που ειχε πεσει ηταν για σεριφο:)shock:)..
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Στην Ερμούπολη έχει αρκετά club, που μαζεύουν κόσμο Μη λέμε και ό,τι θέλουμε.
Εγώ το 2003 είχα πάει σε ένα μεγάλο ρεμπεταδικο (δε θυμάμαι το όνομα του), είχα φύγει πέντε το πρωι και είχα περάσει σούπερ. Ακόμη το θυμάμαι.
Από παραλίες η πιο γνωστή είναι του Γαλησα, αλλά θεωρώ καλύτερες (αν και σαφώς πιο ήσυχες, εξαρτάται τι θέλετε βέβαια) αυτές που βρίσκονται προς Κίνι μεριά.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Στην Ερμούπολη έχει αρκετά club, που μαζεύουν κόσμο Μη λέμε και ό,τι θέλουμε.
Εγώ το 2003 είχα πάει σε ένα μεγάλο ρεμπεταδικο (δε θυμάμαι το όνομα του), είχα φύγει πέντε το πρωι και είχα περάσει σούπερ. Ακόμη το θυμάμαι.
Από παραλίες η πιο γνωστή είναι του Γαλησα, αλλά θεωρώ καλύτερες (αν και σαφώς πιο ήσυχες, εξαρτάται τι θέλετε βέβαια) αυτές που βρίσκονται προς Κίνι μεριά.
μεγαλα κλαμπς δεν μας ενδιαφερουν!προτιμαμε μπαρακια!!
δεν νομιζω να εχουμε προβλημα!εδω βρηκαμε νυχτερινη ζωη στην σιφνο :)shock::shock::shock:)
στην συρο δεν θα βρουμε???
απο παραλιες και εγω απο παλια που ειχα παει γαλησα θυμαμαι!
το μονο που μας ενδιαφερει στις παραλιες ειναι να ειναι οργανωμενες!!
 

mpourloum

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ταξίδι-Όνειρο
όπου υπάρχει θάλασσα....!
Τελικά Λατίνα η επιλογή της Σύρου για κοριτσοπαρέα αξίζει...? Ρωτάω γιατι και εγω φέτος με την κοριτσοπαρέα για Σύρο λέμε αλλά δεν ξέρουμε αν τελικά αξίζουν οι παραλίες και αν υπάρχει κάποιου είδους νυχτερινή ζωή..!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Τελικά Λατίνα η επιλογή της Σύρου για κοριτσοπαρέα αξίζει...? Ρωτάω γιατι και εγω φέτος με την κοριτσοπαρέα για Σύρο λέμε αλλά δεν ξέρουμε αν τελικά αξίζουν οι παραλίες και αν υπάρχει κάποιου είδους νυχτερινή ζωή..!
να σου πω την αληθεια, περασαμε ωραια.. αλλα οι παραλιες δεν με ενθουσιασαν.. (ειχα ξαναπαει πολυ παλια στο νησι και τοτε ειχα ενθουσιαστει με τις παραλιες!)..απο νυχτερινη ζωη πολυ ησυχα τα πραγματα..πεσαμε και σε εποχη που δεν ειχε κοσμο στο νησι..φαντασου τωρα παρασκευη βραδυ να περπαταμε μεσα στην πολη και να μην βλεπουμε ψυχη..το ενα βραδυ πηγαμε στα αστερια και απολαυσαμε χαλαρα τα κοκτειλ μας καθισμενες σε ενα τοιχακι με τα ποδια να κρεμονται ακριβως πανω απο την θαλασσα!!και το αλλο βραδυ πηγαμε στο "ε αμε" που προτεινε πιο πανω η βαγγελια!και εκει ηπιαμε κοκτειλ ωραιοτατα και φαγαμε και θεσπεσια φαλαφελ!!

η βολτα στην ανω συρο ολα τα λεφτα!!
με τα δωματια που μειναμε ειχαμε μεγαλο θεμα..αλλα επειδη δεν μου επιτρεπεται να τα δυσφημισω εδω, θα κρατηθω..

οπως καταλαβαινεις, δεν ξεσαλωσαμε..αλλα περασαμε πολυ ομορφα!
φετος ομως, ειμαστε αποφασισμενες!!!θα παμε ιο!!:xalara:
 

mpourloum

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
θα δειξει...
Ταξίδι-Όνειρο
όπου υπάρχει θάλασσα....!
Εμείς λέμε για αρχές Αυγούστου... Δεν θέλουμε κάτι για ξεσάλωμα (βλέπε περσινές διακοπές Σκιάθο, οπου γυρίσαμε και κοιμόμασταν 3 μερες λες και γυρίσαμε απο 5μερη) αλλά και ούτε και να είμαστε μόνες στο νησί..Βέβαια εμένα οι παραλίες με κολλάνε και το ξανασκέφτομαι..!!! Μάλλον πρέπει να πέσει κάποια άλλη ιδέα στο τραπέζι...!!! Ευχαριστω παρα πολυ πάντως...!!! Και να περάσετε υπέροχα στην Ιο...! :)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Εμείς λέμε για αρχές Αυγούστου... Δεν θέλουμε κάτι για ξεσάλωμα (βλέπε περσινές διακοπές Σκιάθο, οπου γυρίσαμε και κοιμόμασταν 3 μερες λες και γυρίσαμε απο 5μερη) αλλά και ούτε και να είμαστε μόνες στο νησί..Βέβαια εμένα οι παραλίες με κολλάνε και το ξανασκέφτομαι..!!! Μάλλον πρέπει να πέσει κάποια άλλη ιδέα στο τραπέζι...!!! Ευχαριστω παρα πολυ πάντως...!!! Και να περάσετε υπέροχα στην Ιο...! :)
αν δεν θελετε ξεσαλωμα το νησι ειναι μια χαρα!και η πολη ειναι πανεμορφη!
οι παραλιες δεν ειναι ασχημες, καθε αλλο!απλα δεν ειναι "ιδιαιτερες" οπως μου αρεσουν εμενα!εμεις μεσα ιουλη ειχαμε παει και δεν ειχε κοσμο!αυγουστο λογικα θα εχει!
εμεις παντως εχουμε δοκιμασει στο παρελθον και την σιφνο, επισης ωραιο νησι, με ωραιες παραλιες και πολυ "χαλαρη" νυχτερινη ζωη!και την αιγινα και την παρο!
γιατι δεν κοιταζετε και τις σπετσες??εχετε παει??εχουν σουπερ νυχτερινη ζωη, ωραιες παραλιες και ειναι και κοντα!(ναι, ναι, κανω διαφημιση!!!:bleh:)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.772
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom