πρωτη γνωριμια

Kavalamaria

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
kalimera se oloys xairomai poy sas brhka. egw den exw paei se alles xwres akomh alla uelv na arxisw na tis episkeptomai. eimai 28 xronwn kai molis pantreytika kai thelw na kanw to prwto moy taksidi sto ekswteriko kai thelv th bohtheia sas.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Γειά σου Μαρία (από την όμορφη Καβάλα να υποθέσω; ) και καλώς όρισες στο travelstories.gr!

Γράφεις ότι :

thelw na kanw to prwto moy taksidi sto ekswteriko kai thelv th bohtheia sas.
Δηλαδή τί ακριβώς θέλεις, τι είδους βοήθεια;

Όπου θέλει η ψυχούλα σου (+ σε σύμφωνη γνώμη με τον σύζυγο φυσικά!) θα πάτε κάπου όπου εσείς επιλέξετε, με βάση τα δικά σας κριτήρια!
Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις; Αν θέλεις για κάποιο μέρος συγκεκριμένο, μπορείς να περιηγηθείς στο forum και να βρεις τις αντίστοιχες πληροφορίες. Αλλιώς, μπορείς να ανοίξεις ένα καινούριο θέμα στην "αναζήτηση πληροφοριών" ώστε να σε βοηθήσουν τα υπόλοιπα μέλη!

Υ.Γ: Αν γίνεται να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι σε greeklish!


Και πάλι καλώς όρισες στο Travelstories.gr! Καλή αρχή στα ταξίδια σου στο εξωτερικό! :)
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
kalimera se oloys xairomai poy sas brhka. egw den exw paei se alles xwres akomh alla uelv na arxisw na tis episkeptomai. eimai 28 xronwn kai molis pantreytika kai thelw na kanw to prwto moy taksidi sto ekswteriko kai thelv th bohtheia sas.
Κατ'αρχήν
:welcome2:

Με το κουμπί Διόρθωση παρακαλώ ξαναγράψε το μήνυμα με ελληνικούς χαρακτήρες.
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Καλώς ήρθες Μαρία.
Πές μας τα όνειρά σου και θα σε πάμε εκεί,μέσα από τα κείμενά μας.
Θα σου δώσουμε πληροφορίες και θα σε ξεσηκώσουμε τόσο, που θα τρέξεις στο πρώτο αεροδρόμιο για να ζήσεις την ταξιδιωτική σου αγάπη.
 

Kavalamaria

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
καλημερα παιδια εχω πολυ καιρό να συζητήσω διαδυκτιακά και το χαίρομαι πολύ που σας βρήκα. θέλω να μου προτείνετε κάποιο μέρος στο εξωτερικό το οποίο να ειναι για γαμήλιο ταξίδι αλλα να είναι μέχρι κανενα 2ωρο με το αεροπλάνο γιατί ο άντρας μου φοβάται το αεροπλάνο. αν ξέρετε και κάποιο μέρος που είναι Ελλάδα και είναι ωραίο πεστε μου γιατί εγώ έχω πάει σε κάποια νησία αλλα ήμουν φοιτήτρια και τότε έψαχνα πιο πολύ διασκέδαση ενώ τώρα θέλω θάλασσα. ομορφία ξεκούραση καλο φαι.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Απο Ελλαδα για ξεκουραση, ομορφες παραλιες και καλο φαγητο θα προτεινα Ζακυνθο ή Ιθακη - αλλα παλι εχω ενα κολλημα με το Ιονιο :lol:.

Απο εξωτερικο με 2 ωρες μονο πτηση δεν εχεις πολλες επιλογες..μαλλον Αιγυπτο θα σου προτεινα για να καταλαβεις οτι πηγες καπου διαφορετικα , και αν θελεις θαλασσα συνδυασε τα κυριως αξιοθεατα (πυραμιδες κλπ..) με Σαρμ ελ Σειχ ή Χουργκαντα. Αν ενδιαφερεσαι για σνορκελιν , η Ερυθρα θαλασσα ειναι οτι πρεπει!
Δεν ξερω πολλα απο Αιγυπτο , τα παιδια που εχουν παει θα σου πουν περισσοτερα..
 

Kavalamaria

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
¨εχετε πάει Αίγυπτο?????

ευχαριστώ πολύ gv2beach για τις πληροφορίες σου. έχω ακούσει και γώ για Αιγυπτο ότι είναι ωραία. Παιδιά έχει πάει κανείς Αιγυπτο για να μου δώσει πληροφορίες?????
 

elpihonmar

Member
Μηνύματα
117
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις
Καλημέρα και απο Θεσσαλονίκη, kavalamaria.Θα συμφωνήσω με τους παραπάνω ότι είναι εντελώς υποκειμενικό το τί ζητάει ο καθένας από τα ταξίδια του,αλλά εγώ θα σου πω τη δική μου γνώμη.Ούτε και εγώ είχα ταξιδέψει εξωτερικό πλην της Αγγλίας.
Πριν μία βδομάδα γύρισα από την Πράγα από την οποία μαγεύτικα.Μοιάζει με παραμυθένια πόλη, ψεύτικη, απίστευτης ομορφιάς, πάρα πολή ρομαντική, για ατελείωτους περιπάτους, και πολύ καλό φαγητό.Ηρεμία χαλάρωση και ρομάντζο.Εύκολη πόλη να τη γυρίσεις...πανέυκολη θα λεγα, πιο εύκολη και από τη Θεσσαλονίκη.Αν κάνεις έγκαιρα κράτηση βρίσκεις πολύ φτηνά εισητήρια, μην πας με ταξιδιωτικό γραφείο γιατί θα πληρώσεις τα διπλάσια , και απέφυγε τη γνωστή κρατική ελληνική αερογραμμή γιατί θα πληρώσεις 2 κ 3 φορές πάνω το εισητήριο και με αεροσκάφη ναυλωμένα προς απόσυρση.Κ βέβαια να σε ενημερώσω ότι η πτήση από Θεσσαλονίκη διαρκεί 1 ώρα και 50 λεπτά, τίποτα δηλαδή .
Αυτά που λες.Ε'υχομαι όπου αποφασίσετε να πάτε να περάσετε μαγικα!!!!!!
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.033
Likes
1.595
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Σου εύχομαι να ζήσετε ευτυχισμένοι !! - Πήγα πρόσφατα Αίγυπτο (2006) και νομίζω είναι κατάλληλη για γαμήλιο ταξίδι. Το συνηθισμένο πρόγραμμα είναι Αλεξάνδρεια - Κάιρο (3 μέρες) και κρουαζιέρα στον Νείλο (4-5 μέρες). Το πρώτο μέρος του ταξιδιού είναι λίγο κουραστικό (διαδρομές, μουσεία κ.λ.π.) αλλά το δεύτερο γίνεται με χαλαρούς ρυθμούς. Λίγο κουραστική είναι η επιστροφή (δύο απανωτές πτήσεις : Λούξορ-Κάιρο και Κάιρο-Αθήνα)
 

fosia

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
είναι υπό συζήτηση
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Καλή συνεργασία στο ταξίδι του έγγαμου βίου και καλά ταξίδια. Αίγυπτο δεν έχω πάει, αλλά είχαν πάει οι κουμπάροι μου με την ίδια αφορμή και γύρισαν ενθουσιασμένοι.
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
καλως ηρθες Μαρία, αλλα αν πραγματικα ψαχνεις για Αιγυπτο, αστο για μετα το καλοκαιρι... τωρα λογω υπερβολικης ζεστης οι ξεναγησεις στην Ανω Αιγυπτο θα ειναι πολυ! πρωινες (5 το ξημερωμα) και το μεσημερι που κανεις καποιες στασεις με το κρουαζιεροπλοιο ειναι κριμα να καθεσαι μεσα λογω ζεστης... και να μην χαρεις την αιγυπτο. Εμεις πηγαμε αρχες Μαιου και η ζεστη στο φουλ και οι ξεναγησεις παρολο που ειχαμε διαθεση, ηταν εξαντλητικες μονο! λογω ζεστης.
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Πηγαινε και τωρα μια χαρα ειναι απο ζεστη!Αλλη ζεστη εδω αλλη εκει!Εκει ειναι πιο γλυκια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom