Γαλλία πρωτοχρονια στο παρισι

zoun

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
γεια σας και καλωσηρθα στην παρεα σας!!!!

εχουμε κανονισει να ειμαστε 31/12 με 4/1 παρισι. ολες οι πληροφοριες ειναι

δεκτες, που αφορουν την αλυσιδα ξενοδοχειων holiday inn ή και αλλο ξενοδοχειο ,και επισης αν

εχετε καποια ιδεα για το που θα μπορουσαμε να κλεισουμε για ρεβεγιον

μεσω ιντερνετ.

περιμενω οδηγιες ***********
ευχαριστωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Last edited by a moderator:

zoun

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
απο κεκτημενη ταχυτητα το εγραψα... οχι, οι πληροφοριες μπορει να αφορουν και αλλους.
!
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
το ότι θα χορτάσεις σπαμ ούτε καν ε?
 

konstantinosm

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
γεια σας ταξιδιαριδες...θα παω για πρωτοχρονια στο παρισι με την κοπελα μου.ειναι ολα κλεισμενα αεροπορικα-ξενοδοχεια.επισης για της συγκοινωνιες θα παρω μια καρτα την paris visite pass για απεριοριστες συγκοινωνιες και για eurodisney.αν εχει καποιος να μου προτεινει που να περασω το βραδυ της παραμονης της πρωτοχρωνιας και επειδη ειμαι φοιτητης κατι αρκετα οικονομικο και επειδη η ημερομηνιες που θα παω ειναι 30/12-4/01 να μου πειτε ποια μερα ειναι καλυτερα για eurodisney απο αποψη ουρων...σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
την παραμονη της πρωτοχρονιας τα περισσοτερα εστιατορια στο παρισι έχουν εορταστικο μενου σε αρκετα εως πολύ ακριβες τιμες....πριν δυο χρονια φαγαμε την παραμονη της πρωτοχρονιας στο cafe latin που το προτεινω γιατι μου αρεσε το φαγητο του και οι τιμες ειναι πολύ καλες για αυτη τη μερα(πριν δυο χρονια ,50 ευρω το ατομο+ποτα)...φυσικά καλο θα ηταν να κλεισεις τραπεζι απο νωριτερα με μειλ γιατι εκεινη την ωρα μαλλον δε θα βρεις ...
Cafe Latin, Παρίσι - Κριτικές εστιατορίων - TripAdvisor

https://foursquare.com/v/cafe-latin/4b0a86aff964a520ca2423e3
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.451
γεια σας

και επειδη η ημερομηνιες που θα παω ειναι 30/12-4/01 να μου πειτε ποια μερα ειναι καλυτερα για eurodisney απο αποψη ουρων...σας ευχαριστω εκ των προτερων!!!
Στις 2 η 3/1 ...αλλά πάλι ουρές θα έχει όπως και νάχει...
 

konstantinosm

Member
Μηνύματα
21
Likes
0
εκει πας μετα την αλλαγη του χρονου η πας πριν τρως εκει και κανεις εκει την αλλαγη?και μετα απο κει μεχρι τ ωρα εχει μετρο γ να φυγω?οσο για τη eurodisney ευχαριστω πολυ ειχα στο μυαλο μου να παω στις 2...και αλλη μια ερωτηση.χειμωνα αξιζει να παω στις βερσαλλιες?
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Θα εχει κρυο, αλλα γιατι να μην αξιζει? Και μεις τετοια εποχη ηταν οταν πηγαμε και ολα καλα.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.451
εκει πας μετα την αλλαγη του χρονου η πας πριν τρως εκει και κανεις εκει την αλλαγη?και μετα απο κει μεχρι τ ωρα εχει μετρο γ να φυγω?οσο για τη eurodisney ευχαριστω πολυ ειχα στο μυαλο μου να παω στις 2...και αλλη μια ερωτηση.χειμωνα αξιζει να παω στις βερσαλλιες?
Καλά είναι να έχει ήλιο για να κάνεις βόλτα και έξω στους κήπους στις Βερσαλλίες .....αλλά δυστυχώς ο καιρός δεν παίρνει παραγγελίες.....
Όπως και νάχει θα περάσεις αξέχαστα, αλλά πρέπει να βοηθήσεις και συ σ΄αυτό...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλο θα ηταν να διευκρινισεις τι εννοεις οικονομικο. Γιατι εμενα 50ευρω το ατομο μου φαιννται πολλα για φοιτητες. Θα μπρουσατε να κανετε αλλαγη και εξω στο δρομο λ.χ.champs-elysee και μετα να καθισετε σε κατι πιο απλο ή καπου για ποτο μονο ή σε καποιο club.

Για Eurodisney οποια μερα και να διαλεξεις απ' αυτες που θα πας, θα 'χει πολυ κοσμο. Πιστευω ομως πως η Πρωτοχρονια ειναι η καταλληλη μερα αφου δεν εχει και κατι αλλο να κανεις. Μουσεια και μαγαζια ειναι κλειστα. Αν πατε Δευτερα στις 2 για τα μουσεια πολυ φοβαμαι πως δεν σας μεινει σχεδον καθολου χρονος. Παραμονη θα πρεπει να ειστε "καπως" ξεκουραστι για να απολαυσετε τη μερα. Πρωτοχρονια και Τριτη τα μουσεια ειναι κλειστα. Τεταρτη φευγετε. Οποτε η μερα που εχετε στη διαθεση σας για τα μουσεια ειναι η Δευτερα.

Αρκετες γραμμες του μετρο και rer (οχι ολοι οι σταθμοι τους ομως) λειτουργουν ολη τη νυχτα της Πρωτοχρονιας και απο 17:00 της παραμονης μεχρι 12:00 τη μερα της Πρωτοχρονιας ειναι δωρεαν. Το ιδιο ισχυει και για λεωφορεια και τραμ.

Βερσαλλιες κατα τη γνωμη μου θα χασετε μια μερα τζαμπα. Ωραια ειναι αλλα οταν ο καιρoς ειναι καλος, να απολαυανεις και το περπατημα εξω...
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
εκει πας μετα την αλλαγη του χρονου η πας πριν τρως εκει και κανεις εκει την αλλαγη?και μετα απο κει μεχρι τ ωρα εχει μετρο γ να φυγω?οσο για τη eurodisney ευχαριστω πολυ ειχα στο μυαλο μου να παω στις 2...και αλλη μια ερωτηση.χειμωνα αξιζει να παω στις βερσαλλιες?
αναλογα για ποια ωρα θα κλεισεις τραπεζι...εμεις ειχαμε παει κατα τις οχτωμισι και φαγαμε και μετα φυγαμε και πηγαμε στον πυργο του αιφελ για να δουμε τα βεγγαλικά και τον πυργο που φωτιζεται τα μεσανυχτα...αν θες ομως μπορεις να κανεις και την αλλαγη του χρονου στο εστιατοριο....για μετα τις δωδεκα δε θα στο προτεινα και δεν ξέρω αν σερβιρουν και τοσο αργα...μετρο έχει ως αρκετα αργα(δε θυμαμαι ακριβως ποια ωρα)εμεις με μετρο γυρισαμε στο ξενοδοχειο αλλα στους κεντρικους σταθμους έχει συνοστισμο,παντως υπαρχουν αστυνομικοι που ελεγχουν τα πραγματα και ετσι διευκολυνεται η κινηση...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.399
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom