πρώτη φορά στη θεσσαλονίκη! βοήθεια!

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.865
Moνο που η Χαλκιδικη δεν ειναι νησι.και νομιζω δεν ειναι καλη ιδεα για την εποχη που ανεβαινεις Θεσ/νικη.
 

gatath

Member
Μηνύματα
108
Likes
62
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Συμφωνώ με όλους τους προηγούμενους, όμως αν παρόλα αυτά επιμένεις για Χαλκιδική προτείνω την Άθυτο που είναι σχετικά κοντά και έχει μια ιδιαίτερη ομορφιά σε σχέση με άλλα χωριά της Χαλκιδικής (γραφικά σπιτάκια και δρομάκια) που μπορείς να την απολαύσεις όλες τις εποχές.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
+1 για το ble, το καλοκαίρι που ήμουν για λίγο Θεσσαλονίκη το τίμησα, υπέροχα γλυκά!
Αν πλήρωνε και τους υπαλλήλους του, ακόμη καλύτερα...

Κι αν τα 5 ευρώ για μια μέτριας ποιότητας τάρτα είναι για σας κάτι το εξαιρετικό, ΟΚ. Τα ψωμιά του ναι, αξίζουν, αλλά τα πληρώνεις αδρά.

Και... μην κολλάτε στα ονόματα και στο (όντως) επιτυχημένο μάρκετινγκ κάποιων επωνύμων επιχειρήσεων. Υπάρχουν διαμάντια σε απόσταση αναπνοής από τις πολυδιαφημισμένες χάντρες. Όρεξη νά'χεις να ψάξεις και να τις ανακαλύψεις.
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ
Η Χαλκιδική δεν είναι νησί, όχι ότι θα ζήλευε τίποτα από τα νησιά μας.... Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες στο θέμα με τα λεωφορεία και το να νοικιάσεις αμάξι αν θες να πας.

Και αν νοικιάσεις αμάξι και θες να φας ωραίο ζυγούρι ή κυνήγι πετάξου Χορτιάτη, και κατεβαίνοντας τρίγωνο Πανοράματος.

Αν θυμηθώ τίποτα άλλο θα σου στείλω.
 

Mardem

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
εντάξει παιδιά η Χαλκιδική δεν είναι νησί, είναι μια μεγάλη χερσόνησος.

Κάτι άλλο που ήθελα να ρωτήσω. Στη θεσσαλονίκη τι καιρός επικρατεί αυτές τις μέρες; τι ρούχα θα χρειαστώ;
 

marakizio85

Member
Μηνύματα
160
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΏΝΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ- ΚΟΥΒΑ

LIDA

Member
Μηνύματα
449
Likes
229
Θα σου πρότεινα επίσης να πας μια βόλτα στη Ζεύξιδος, πεζόδρομος στη συμβολή Παύλου Μελά και Παλαιών Πατρών, όπου υπάρχουν πολλά καφέ/μπαρ και αξίζει να περάσεις μια βολτίτσα!
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
σε δυο σαιτ που κοιταξα,απο σαβατοκυριακο ο καιρος χαλαει και θα εχει βροχες.
καλέ ποιά σάιτ είναι αυτά;;:bleh:γιατί κι εγώ σε 3 που κύτταξα δίνουν άνοδο θερμοκρασίας από αύριο και την επόμενη βδομάδα 27άρια!και καθόλου βροχές:haha:ό,τι πρέπει δηλ και για μπάνιο!
άντε να δούμε ποιό απ όλα θα βγεί σωστό

πάντως αυτές τις μέρες έχει πολύ καλές θερμοκρασίες γύρω στους 23-25 βαθμούς το μεσημέρι,ήλιος,ζέστη ,κοντομάνικα δηλ με δροσούλα νωρίς το πρωί και το βράδυ οπότε και χρειάζεσαι ελαφρύ μπουφανάκι -ζακέτα.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Αν πλήρωνε και τους υπαλλήλους του, ακόμη καλύτερα...

Κι αν τα 5 ευρώ για μια μέτριας ποιότητας τάρτα είναι για σας κάτι το εξαιρετικό, ΟΚ. Τα ψωμιά του ναι, αξίζουν, αλλά τα πληρώνεις αδρά.

Και... μην κολλάτε στα ονόματα και στο (όντως) επιτυχημένο μάρκετινγκ κάποιων επωνύμων επιχειρήσεων. Υπάρχουν διαμάντια σε απόσταση αναπνοής από τις πολυδιαφημισμένες χάντρες. Όρεξη νά'χεις να ψάξεις και να τις ανακαλύψεις.
Για τους υπαλλήλους εγώ ως πελάτης δε μπορώ να γνωρίζω.. Και για όνομα/μάρκετινγκ επίσης δεν είχα ιδέα.. Αλλά τα γλυκά που δοκιμάσαμε ήταν πολύ νόστιμα (αν και όπως λες με ελαφρώς τσιμπημένες τιμές) και είχε και πολύ μεγάλη ποικιλία.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.888
Likes
26.865
καλέ ποιά σάιτ είναι αυτά;;:bleh:γιατί κι εγώ σε 3 που κύτταξα δίνουν άνοδο θερμοκρασίας από αύριο και την επόμενη βδομάδα 27άρια!και καθόλου βροχές:haha:ό,τι πρέπει δηλ και για μπάνιο!
άντε να δούμε ποιό απ όλα θα βγεί σωστό

πάντως αυτές τις μέρες έχει πολύ καλές θερμοκρασίες γύρω στους 23-25 βαθμούς το μεσημέρι,ήλιος,ζέστη ,κοντομάνικα δηλ με δροσούλα νωρίς το πρωί και το βράδυ οπότε και χρειάζεσαι ελαφρύ μπουφανάκι -ζακέτα.
El tiempo en Tesal

El Tiempo en Thessalonνki 7 dias - eltiempo24.es

Aυτα ειδα.
 

Mardem

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Αύριο πετάω για Σαλονίκη και παίρνω μαζί μου όλες σας τις προτάσεις/εισηγήσεις. Είμαι σίγουρη ότι θα είναι σούπερ!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.064
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom