πρώτη φορά στη θεσσαλονίκη! βοήθεια!

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Για τους υπαλλήλους εγώ ως πελάτης δε μπορώ να γνωρίζω.. Και για όνομα/μάρκετινγκ επίσης δεν είχα ιδέα.. Αλλά τα γλυκά που δοκιμάσαμε ήταν πολύ νόστιμα (αν και όπως λες με ελαφρώς τσιμπημένες τιμές) και είχε και πολύ μεγάλη ποικιλία.
afarm8.static.flickr.com_7129_7500209132_b1a8a6a44b.jpg


a4.bp.blogspot.com__jlsZrWTotWU_T85cGP18swI_AAAAAAAAAfA_JmchthgE04k_s1600_HPIM3012.JPG


Δεν έτυχε να τα δεις αυτά παντού στο κέντρο;

Σχετικά με τα γλυκά και τα αλμυρά του, τα θεωρώ ΧΑΡΜΑ οφθαλμών αλλά λίγο άνοστα στο τέλος. Η τιμή είναι τσιμπημένη όντως.
Το κατάστημα στην Αγ. Σοφίας έχει πολύ ενδιαφέρων ξυλόφουρνο! Δείτε εδώ

Φούρνος στη Θεσσαλονίκη
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.162
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Βασικά ήθελα να πάρω μια γεύση από το νησί και δεν ξέρω για μονοήμερη εκδρομή ποιο κομμάτι να επισκεφτώ γιατί δεν έχω ξαναπάει χαλκιδική.
Ο Χριστος κι ο Αριστοτελης!


Συμφωνώ με όλους τους προηγούμενους, όμως αν παρόλα αυτά επιμένεις για Χαλκιδική προτείνω την Άθυτο που είναι σχετικά κοντά και έχει μια ιδιαίτερη ομορφιά σε σχέση με άλλα χωριά της Χαλκιδικής (γραφικά σπιτάκια και δρομάκια) που μπορείς να την απολαύσεις όλες τις εποχές.
Ναι ελα Αθυτο, σε λιγο θα αρχισουμε να μαζευουμε και τις ελιες, να βοηθησεις λιγο γιατι κατι αλλο δεν θα εχεις να κανεις (Αν και μεχρι χθες θα μπορουσες να κανεις μπανιο... σημερα φθινοπωριασε.)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.055
Likes
7.813
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Για ρίξτε μια ματιά και εδώ:

Εστία

Γεύσεις καλύτερες από το Ble (για μένα) και οι τιμές του σχεδόν στο μισό...
 

Mardem

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
Καλησπέρα!

Επέστρεψα από Θεσσαλονίκη με γεμάτες μπαταρίες και με άδειο πορτοφόλι :lol: (για την Ελλάδα όμως χαλάλι). Εκανα πολλά ψώνια έχετε καταπληκτική αγορά δεν το συζητώ! Καταστήματα για όλα τα γούστα και για όλα τα πορτοφόλια.

Απο φαγητό έχω τιμήσει αρκετά από αυτά που προτείνατε και όντως ήταν πολύ καλές επιλογές.

Έχω φάει τρίγωνα Πανοράματος (που είναι τα αγαπημένα μου) από Τερκενλή και Αγαπητό, δοκίμασα εκλέρ με γεύση μόκα από Εστία αλλά πιο δελεαστική βιτρίνα από το Ble δεν υπάρχει!!! Χλιδάτο, σε τραβάει σαν μαγνήτης, μπόλικη ποικιλία από γλυκά δεν ξέρεις τι να διαλέξεις, αλλά... ακριβό με διαφορά απ'τα άλλα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.162
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εκανα πολλά ψώνια έχετε καταπληκτική αγορά δεν το συζητώ! Καταστήματα για όλα τα γούστα και για όλα τα πορτοφόλια.
Ε ναι, οσα καταστηματα ειναι ακομη ανοιχτα καλα ειναι...
 

mariast2.

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Pediaaaaaaaaaaaaaaaaaa! boi8eiaaa!! erxome 19 septembriou stin panemorfi thesaloniki gia 5 meroules parea me tn filo mou! :) pou lete na pamee? theloume na perasoume super kai na zisoume tn poli sas sto epakron!! pls dosteee ta fota sas!! xx
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σύμφωνα με τους όρους χρήσης:
Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να είναι ευανάγνωστα. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται στο φόρουμ.
http://www.travelstories.gr/community/help/terms
 

mariast2.

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Δεν το πρόσεξα για τα ελληνικά, λυπάμαι! Θέλω την βοήθειά σας και τα φώτα σας!! ¨:) έρχομαι από Κύπρο, στην πανέμορφη πόλη σας ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, για 5 μεούλες μέσα του Σεπτέμβρη παρέα με τον φίλο μου!Τι μου προτίνετε για να περάσω τέλεια και να ζήσω την πόλη σας στον μέγιστο βαθμό;;¨:) έχω διαβάσει και όλα τα πιο πάνω, ισχύουν ακόμη;;
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Επειδή είναι λίγο δύσκολο να διαβάσει κάποιος όλα αυτά που έχουν γραφτεί για να σου απαντήσει ρώτησε αν θέλεις πιο συγκεκριμένα πράγματα.
 

mariast2.

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
τι επιβάλλεται να δω και τι αποφεύγεται... ποιες είναι οι περιοχές που αξίζει τον κόπο να επισκεφθώ, που υπάρχει καλό φαγητό , κάπου για ποτάκι και καλά ψώνια! Έρχομαι 19.9 για πέντε μερούλες! Θα είμαστε 2 άτομα και θα ήθελα την γνώμη σας! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.276
Μηνύματα
885.972
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom