πτήση?! μπορώ να το κάνω?!

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Καλησπερα σε ολους και ολες.
Σας διαβαζω κατι μερες,αποφασισα να ποσταρω ακριβως γι αυτο το topic.
Ο φοβος αυτος δεν παλευεται,τον πολεμαω χρονια με ολα τα μεσα..ειναι παραλογος μεχρι ενα σημειο αλλα αλλο τοσο λογικος..
Τελευταια φορα πεταξα πριν 2 μηνες,το βραδυ ανοιξε η μυτη μου απο το στρες ,τα ειδα ολα και ειπα φτανει.
Μπορω να παω οπου θελω χωρις να πεταξω,χρονος υπαρχει αφθονος και αν η παρεα δεν ακολουθει,μπορω και μονη μου.
Τωρα,τι κανω σε ενα forum που πετανε ολοι?
Βασικα να ευχηθω στον πετοφοβικο φιλο να το ξεπερασει ...
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
Καλησπερα σε ολους και ολες.
Σας διαβαζω κατι μερες,αποφασισα να ποσταρω ακριβως γι αυτο το topic.
Ο φοβος αυτος δεν παλευεται,τον πολεμαω χρονια με ολα τα μεσα..ειναι παραλογος μεχρι ενα σημειο αλλα αλλο τοσο λογικος..
Τελευταια φορα πεταξα πριν 2 μηνες,το βραδυ ανοιξε η μυτη μου απο το στρες ,τα ειδα ολα και ειπα φτανει.
Μπορω να παω οπου θελω χωρις να πεταξω,χρονος υπαρχει αφθονος και αν η παρεα δεν ακολουθει,μπορω και μονη μου.
Τωρα,τι κανω σε ενα forum που πετανε ολοι?
Βασικα να ευχηθω στον πετοφοβικο φιλο να το ξεπερασει ...
τελικά πέταξες πριν 2 μήνες κι αν ναι πως ήσουν κατά τη διάρκεια της πτήσης πες μας αν θέλεις για να έχουμε μία εικόνα.... είναι τελικά η ιδέα ή κάτι που σε ενοχλεί κατά τη διάρκεια της πτήσης? π.χ. αναταράξεις..
υ.γ. δε πιστεύω και εσύ φίλε mio gps να είσαι πετοφοβικός?:haha:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μπορω να παω οπου θελω χωρις να πεταξω,χρονος υπαρχει αφθονος και αν η παρεα δεν ακολουθει,μπορω και μονη μου.
Τωρα βεβαια αυτο που γραφεις ειναι μικρη παρηγορια για το φιλο μας τον user καθοτι που να παει μονος του και με τι μεσο ως τη Σιγκαπουρη. Αντε να το ρυθμισεις εντος Ευρωπης και στα περιξ (πχ Τουρκια και Βορεια Αφρικη). Η Αυστραλια, η Αμερικη και και Απω Ανατολη ομως ειναι απλως εκτος παιχνιδιου οταν εχεις πετοφοβια. Και αμα δεν εχεις και ευχερια χρονου και οι προορισμοι της Ευρωπης μειωνονται δραματικα.
Αν και ο Samion, εγκριτο μελος του forum μας, μπορει παντα να προτεινει στους ενδιαφερομενους καποιους αποτελεσματικους σκυλοπνιχτες ωστε να αντικρυσει κανεις καποτε το Ellis Island απο το καταστρωμα του πλοιου ως αλλος μεταναστης.
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Τωρα βεβαια αυτο που γραφεις ειναι μικρη παρηγορια για το φιλο μας τον user καθοτι που να παει μονος του και με τι μεσο ως τη Σιγκαπουρη. Αντε να το ρυθμισεις εντος Ευρωπης και στα περιξ (πχ Τουρκια και Βορεια Αφρικη). Η Αυστραλια, η Αμερικη και και Απω Ανατολη ομως ειναι απλως εκτος παιχνιδιου οταν εχεις πετοφοβια. Και αμα δεν εχεις και ευχερια χρονου και οι προορισμοι της Ευρωπης μειωνονται δραματικα.
Αν και ο Samion, εγκριτο μελος του forum μας, μπορει παντα να προτεινει στους ενδιαφερομενους καποιους αποτελεσματικους σκυλοπνιχτες ωστε να αντικρυσει κανεις καποτε το Ellis Island απο το καταστρωμα του πλοιου ως αλλος μεταναστης.[/quote Βρε Έρσυ σαν να βλέπω ξανά την σκήνή στην ταινία "Κάποτε στην Αμερική",
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ θα πρότεινα να μπει η Ρενάτα στο θέμα και να μας προτείνει ένα κατάλληλο μιξ χαπιών και ποτού (για να μην πω και τσιγάρων) ...και θα πετάς στα σύννεφα! :clap::clap::clap:
 

idem

Member
Μηνύματα
42
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
???????
Ταξίδι-Όνειρο
ο γυρος του κοσμου
user το ιδιο προβλημα εχει και η γυναικα μου με τα αεροπλανα.χρονια την παρακαλουσα να παμε ενα ταξιδακι με αεροπλανο αλλα αυτη τιποτα.οδικος δεν εχει προβλημα και στην αλλη ακρη της γης να παμε ελα μου ομως που το ονειρο της ηταν να παμε μαλδιβες.δεν γινεται ομως οδικος!!!την καταφερα και πηγαμε μαλδιβες για γαμηλιο ταξιδι και με την προφαση οτι αφου ειναι και το ονειρο της εκει που αλλου να πηγαιναμε.δεν σου κρυβω οτι στην αρχη νομιζα οτι μολις θα πηγαιναμε να μπουμε στο αεροπλανο θα εκανε πισω και θα μου ελεγε παμε να φυγουμε.τελικα ανεβηκε:clap:.στην προσγειωση και στην απογειωση φοβηθηκε λιγο.ολα πηγαν τελεια.μην φοβασαι τιποτα.και αφου ειναι και τσαμπα να μην το σκεφτεσαι καθολου.ολοι μας θα ηθελαν να ειναι στην θεση σου.αληθεια αν δεν πας τωρα θα σκεφτεις να ταξιδεψεις αργοτερα με αεροπλανο;μηπως τωρα ειναι αφορμη για να ξεπερασεις τον φοβο σου;:D
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
βλέπε " αντιπετοφοβικοί ",στο γκρούπ των τρελών του φόρουμ!!
πίστεψέ με θα ψαρώσεις !:D
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
τελικά πέταξες πριν 2 μήνες κι αν ναι πως ήσουν κατά τη διάρκεια της πτήσης πες μας αν θέλεις για να έχουμε μία εικόνα.... είναι τελικά η ιδέα ή κάτι που σε ενοχλεί κατά τη διάρκεια της πτήσης? π.χ. αναταράξεις..
υ.γ. δε πιστεύω και εσύ φίλε mio gps να είσαι πετοφοβικός?:haha:
Eχω πεταξει αρκετα και μερικες φορες πολυωρες πτησεις..ελεγα καθε φορα δεν το ξανακανω μα η πιεση απο το περιβαλλον,η ντροπη,μια καινουργια θεραπεια και το ξανακανα.
Τα κοριτσια μου κι εγω καναμε ενα ταξιδι Παρισι και γενικα τριγυρω με τραινα,αλλα η συμφωνια ηταν αεροπλανο για Παρισι Αθηνα και τουμπαλιν.Υπεκυψα,ο θεος ξερει πως.
Η πτηση καλη,ψιλο αναταραξεις,εγω με κιλα βαλεριανα μεσα μου,ασπρη και τρεμοντας,σχεδον ακρωτηριασα τα χερια των παιδιων μου,ΟΛΗ την πτηση,να ρωταω συνεχως ποση ωρα μενει,λουσμενη στον ιδρωτα,στα ορια κρισης πανικου,να αναρρωτιεμαι γιατι μπηκα εγω εκει μεσα..και αλλα φαιδρα.
Την απεραντη ανακουφιση οταν προσγειωθηκαμε,διαδεχτηκε πανικος οσο πλησιαζε η επιστροφη.Γυρισαμε με τον δικο μου τροπο,τραινα καραβι και ημουν πανευτυχης.
Δεν παλευεται αυτη η αρρωστια.
Ναι,μπορω να παω οπου θελω..Δειτε *The man on the seat 65*ο παραδεισος των πετοφοβικων..;)
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Εγώ θα πρότεινα να μπει η Ρενάτα στο θέμα και να μας προτείνει ένα κατάλληλο μιξ χαπιών και ποτού (για να μην πω και τσιγάρων) ...και θα πετάς στα σύννεφα! :clap::clap::clap:
τι λές?:rolleyes:
σιγά μην τα πώ ..
άσε τώρα που έχει ησυχάσει ο sporos...
σε μπελάδες θέλεις να με βάλεις?
ασιουπή!!:shock:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Λοιπον για να μαθαινουν οι νεωτεροι και να θυμουνται οι παλαιοτεροι κουτσουρεμενα μεν (Α! Ρε Σπορε τι μας κανεις!)
http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%F4%E9%EC%E5%F4%F9%F0%DF%E6%E5%F4%E1%E9;.html
καθως και: http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...9%FE%ED/9149-%F0%E5%F4%EF%F6%EF%E2%DF%E1.html
Επειδη στο θεμα της πετοφοβιας παρεκτρεπομαστε λιγακι και μας βαζουν χερι τα αφεντικα εδω μεσα, θα ελεγα να ειμαστε λιγο συγκρατημενοι γιατι τι θα σκεφθουν τα νεα μελη του forum; Που θα νομισουν οτι επεσαν;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom