πτυσσόμενες κουνουπιέρες

jahlive1985

Member
Μηνύματα
80
Likes
247
Επόμενο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
καλησπέρα παιδιά.φευγω σε ένα μήνα για την Ταυλάνδη και θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει που μπορώ να βρω κουνουπιέρες πτυσσόμενες για ταξίδια.άκουσα πως από την ώρα που πέφτει ο ήλιος, τα κουνούπια κάνουν πάρτυ ιδιαίτερα στα νησιά, τα οποία έχω στο νου μου να επισκεφτώ κατα κύριο λόγο.όπιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Δεν θα χρειαστεις κουνουπιερα.
Παρε ενα αντικουνουπικο πριν φυγεις,για να αλοιφεσε.
Με τσιμπησαν μερικες φορες,αλλα ζω ακομα.:haha:
Δεν προκειται να κολλησης τιποτα απο τα κουνουπια.
Το σιγουρο ειναι οτι θα κανεις εσυ παρτυ οταν πας και οχι τα κουνουπια.
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
καλησπέρα παιδιά.φευγω σε ένα μήνα για την Ταυλάνδη και θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει που μπορώ να βρω κουνουπιέρες πτυσσόμενες για ταξίδια.άκουσα πως από την ώρα που πέφτει ο ήλιος, τα κουνούπια κάνουν πάρτυ ιδιαίτερα στα νησιά, τα οποία έχω στο νου μου να επισκεφτώ κατα κύριο λόγο.όπιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ.
Μην μπεις στον κόπο!! Θα πάρεις από εκεί αντικουνουπικό spray με DEET και θα το βάζεις κάθε βράδυ. Σε περιοχές που υπάρχει πρόβλημα ελονοσίας (σχεδόν πουθενά στην Ταϊλάνδη) τα guesthouses έχουν σίτες πάνω από τα κρεβάτια! Αν το δωμάτιο σου έχει A/C δεν υπάρχει περίπτωση να σε τσιμπήσει κουνοούπι, αν έχει ανεμιστήρα και τον έχεις αναμένο πάλι είναι σχεδόν αδύνατον. Και ειδικά την εποχή που πας εσύ! Μην πανικοβάλλεσαι χωρίς λόγο!!!

Για δώσε μας μερικές πληροφορίες παραπάνω: που πας, πόσο θα κάτσεις, μόνος/η ή με group κτλ.

Αν θες πληροφορίες για ταξίδι στην Ταϊλάνδη δες και εδώ
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.394
Δε θυμάμαι να με τσίμπησε κουνούπι στη Ταϋλάνδη....συχνάζουν πιο πολύ στις ζούγκλες και αποφεύγουν τον ήλιο και τις παραλίες, οπότε....πάντως, έβαζα τα βράδια καλού-κακού αντικουνουπικό και φόραγα μακρυμάνικο λινό πουκάμισο....μη φοβάσαι, τα πιο αιμοβόρα κουνούπια είναι τα δικά μας...
 

jahlive1985

Member
Μηνύματα
80
Likes
247
Επόμενο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
χαχα.ωραια.ευχαριστω παρα πολυ!!δεν φοβαμαι για αρρωστιες παρα για ενοχλητικα πρηξιματα,αλλα απο'οτι καταλαβα δε θα εχω προβλημα
mpiftex παω για 17 μερες με το αμορε.μην μου πεις και εσυ "καλα με την γυναικα σου πας ταυλανδη?", γιατι το εχω ακουσει απο πολλους.ουτε για πορνες παω ουτε εχω ορεξη να ασχοληθω με 8χρονα κοριτσακια. θα μεινουμε 2 μερες στην μπανκονγκ (ισως ειναι λιγες αλλα τωρα ειναι αργα), μετα λιγο κο σαμουι,κο πανγκαν(ακομα δεν εχω καταλαβει πως προφερεται),κο ταο,στο ανκγ θονγκ και στο νανγκ γιαν.στα τελευταια απο μια μερα θα κατσω.αναγκαστικα και μια μερα μπαχρειν και...νατη η εκδρομη.ελπιζω ολα να πανε καλα.με τον καιρο ψιλοαγχωνομαι αλλα πιστευω δε θα μας τα χαλασει.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
χαχα.ωραια.ευχαριστω παρα πολυ!!δεν φοβαμαι για αρρωστιες .
μην κάθεσαι να ακούς τέτοιες αηδιες περι πορνείας κλπ ,τα πειράγματα των φίλων σου...ειναι γιατί δεν ξέρουν τι σημαίνει ταυλανδη!!! αδικούν πολύ την χώρα ..μην δέχεσαι τίποτα τέτοια!!υποβιβάζουν την επιλογή σου ..
πήγαινε εκεί και δεν θα μετανιωσεις ,και φυσικά με την κοπέλα σου !!!επιβάλεται! για να μοιραστείς τις ομορφιές της!!!:p
 

Markos

Member
Μηνύματα
132
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ταϊλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
Τανζανία - Ζανζιβάρη
μην κάθεσαι να ακούς τέτοιες αηδιες περι πορνείας κλπ ,τα πειράγματα των φίλων σου...ειναι γιατί δεν ξέρουν τι σημαίνει ταυλανδη!!! αδικούν πολύ την χώρα ..μην δέχεσαι τίποτα τέτοια!!υποβιβάζουν την επιλογή σου ..
πήγαινε εκεί και δεν θα μετανιωσεις ,και φυσικά με την κοπέλα σου !!!επιβάλεται! για να μοιραστείς τις ομορφιές της!!!:p

Μπράβο Ρενάτα! Όλο αυτές τις αηδίες ακούω για την Ταΐλάνδη...

Λοιπόν και βέβαια υπάρχει πορνεία, αλλά και που δεν υπάρχει δηλαδή...

Όσον αφορά για 8 χρονα, παρακαλώ να προσέχετε τι λέτε, γιατί διαβάζουν και άνθρωποι που δεν γνωρίζουν και σχηματίζουν λανθασμένες απόψεις. Ο Βασιλιάς της χώρας έχει αναλάβει προσωπικά το θέμα εξάλειψης της παιδικής πορνείας και τα αποτελέσματα τα τελευταία 10 χρόνια είναι άκρως ενθαρρυντικά. (έχει πέσει κάτω από το επίπεδο των ευρωπαϊκών χωρών).

Η Ταϊλάνδη είναι μία χώρα που συνιστώ ανεπιφύλακτα σε ζευγάρια.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Μπράβο Ρενάτα! Όλο αυτές τις αηδίες ακούω για την Ταΐλάνδη...

Λοιπόν και βέβαια υπάρχει πορνεία, αλλά και που δεν υπάρχει δηλαδή...

Όσον αφορά για 8 χρονα, παρακαλώ να προσέχετε τι λέτε, γιατί διαβάζουν και άνθρωποι που δεν γνωρίζουν και σχηματίζουν λανθασμένες απόψεις. Ο Βασιλιάς της χώρας έχει αναλάβει προσωπικά το θέμα εξάλειψης της παιδικής πορνείας και τα αποτελέσματα τα τελευταία 10 χρόνια είναι άκρως ενθαρρυντικά. (έχει πέσει κάτω από το επίπεδο των ευρωπαϊκών χωρών).

Η Ταϊλάνδη είναι μία χώρα που συνιστώ ανεπιφύλακτα σε ζευγάρια.
τώρα η πορνεία έχει πέσει στην ταυλάνδη και ανεβαίνει παταγωδώς στην χώρα μας ,σε διάφορες μορφές,όσοι ζειτε στην πόλη το βλέπετε,και μείς το μαθαίνομε !!!!
η ποικιλία τεράστια ,με ουκρανορωσιδοβουλγαρογεωργιανές ...γιά καθε γούστο ...άφήστε λοιπόν ....μια δυστυχία για όπου συμβαίνει και μια΄τρανή απόδειξη παρακμής !!!!
οι θεοί μαζί μας ......:shock:
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
χαχα.ωραια.ευχαριστω παρα πολυ!!δεν φοβαμαι για αρρωστιες παρα για ενοχλητικα πρηξιματα,αλλα απο'οτι καταλαβα δε θα εχω προβλημα
mpiftex παω για 17 μερες με το αμορε.μην μου πεις και εσυ "καλα με την γυναικα σου πας ταυλανδη?", γιατι το εχω ακουσει απο πολλους.ουτε για πορνες παω ουτε εχω ορεξη να ασχοληθω με 8χρονα κοριτσακια. θα μεινουμε 2 μερες στην μπανκονγκ (ισως ειναι λιγες αλλα τωρα ειναι αργα), μετα λιγο κο σαμουι,κο πανγκαν(ακομα δεν εχω καταλαβει πως προφερεται),κο ταο,στο ανκγ θονγκ και στο νανγκ γιαν.στα τελευταια απο μια μερα θα κατσω.αναγκαστικα και μια μερα μπαχρειν και...νατη η εκδρομη.ελπιζω ολα να πανε καλα.με τον καιρο ψιλοαγχωνομαι αλλα πιστευω δε θα μας τα χαλασει.
Μην ανησυχείς jahlive, δεν υπήρχε περίπτωση να πω κάτι τέτοιο. Τα πειράγματα είναι αναμενόμενα αφού δυστυχώς για την Ταϊλάνδη έχει βγει τέτοια φήμη, που να'ξερες και'γω τι έχω ακούσει από φίλους! Είναι πραγματικά υπέροχο μέρος για να πας με τον/η σύντροφο σου και πολύ καλά κάνετε και πάτε και θα περάσετε υπέροχα!

Και το πρόγραμμα πολύ καλό! Αφού θα πάτε και Ang Thong και Nang Yang μπράβο! Το Ko Πανγκάν μια χαρα το προφέρεις, μη κοιτάς πως γράφεται). Απλά θα σας συμβούλευα να αφήσετε την Bangkok για το τέλος για να έχετε την ευκερία να ψωνίσετε χωρίς να πρέπει να κουβαλάτε τα πάντα μαζί σας. Ακόμα και αν δεν έχετε σκοπό να κάνετε ψώνια, μόλις πάτε στις αγορές και δείτε τις τιμές θα αλλάξετε γνώμη! :clap:

Ο καιρός την εποχή που πάτε θα είναι υπέροχος, μην ανυσηχείς καθόλου. Και αν πεσει και καμιά βροχή δεν έγινε και τίποτα, θα δείτε τη φύση πιο ζωντανή! Ότι άλλες απορίες έχεις, εδώ είμαστε!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σας παρακαλώ να μείνετε στο θέμα μας. Το τί γίνεται κοινωνικά και πολιτικά στην Ταϋλάνδη όποιος θέλει μπορεί να το συζητήσει σε άλλο τόπικ.
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Καλο ταξιδι jahlive και να αποφευγεις τις κακοτοπιες.


Κουνουπιερα θα βρεις στο πρακτικερ,αλλα δεν ξερω αν ειναι πτυσσομενη.
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Εσείς κύριε Xene γιατί ψάχνετε κουνουπιέρα αν επιτρέπεται;
Δεν σας κάλυψαν οι απαντήσεις μας (συμπεριλαμβανομένης και της δικιάς σας) πως δεν χρειάζονται κουνουπιέρες στην Ταϊλάνδη; Μας κρύβετε κάτι; :haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom