Βουλγαρία Σερβία σερβια-βουλγαρια με τρενο

gogua

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
γεια σασ φιλοι μου!!
σκοπευω να την κοπανισω την κυριακη για 8 μερεσ στα βαλκανια με αλλα 3 φιλαρακια μου κ να παμε σερβια με τρενο,μετα βουλγαρια με τρενο κ να γυρισουμε αεροπορικως αθηνα γιατι μετα τισ 09-01-11 σταματανε τα διεθνη δρομολογια με τρενο απο ελλαδα(την κριση μου μεσα..)
αν εχει καποιοσ αποψη για αυτεσ τισ δυο χωρεσ μπορει να συμβαλει στο ταξιδι κ να 'ξανανοσταλγισει' παλιεσ εμπειριεσ..:xmas_wink:(παρεμπιπτοντως πολυ ανωτερο site απ το facebook για μενα.μοιραζεσαι πραγματα με ατομα που εχουν παρομοια ενδιαφεροντα κ εχει περιπου κ ιδιεσ λειτουργιεσ..)
ευχαριστω!!
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
Καλώς όρισες, υπάρχουν πολλές ταξιδιωτικές ιστορίες για τις δύο χώρες που θα επισκεφθείς, οπότε ρίξε μια ματιά στην αντίστοιχη ενότητα. Θα βρεις πληροφορίες για αρκετά ενδιαφέροντα μέρη να δεις, αρκετές εμπειρίες μελών και οτιδήποτε άλλο μπορεί να σε αφορά.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
γεια σασ φιλοι μου!!
σκοπευω να την κοπανισω την κυριακη για 8 μερεσ στα βαλκανια με αλλα 3 φιλαρακια μου κ να παμε σερβια με τρενο,μετα βουλγαρια με τρενο κ να γυρισουμε αεροπορικως αθηνα γιατι μετα τισ 09-01-11 σταματανε τα διεθνη δρομολογια με τρενο απο ελλαδα(την κριση μου μεσα..)
αν εχει καποιοσ αποψη για αυτεσ τισ δυο χωρεσ μπορει να συμβαλει στο ταξιδι κ να 'ξανανοσταλγισει' παλιεσ εμπειριεσ..:xmas_wink:(παρεμπιπτοντως πολυ ανωτερο site απ το facebook για μενα.μοιραζεσαι πραγματα με ατομα που εχουν παρομοια ενδιαφεροντα κ εχει περιπου κ ιδιεσ λειτουργιεσ..)
ευχαριστω!!
SERBIAN RAILWAYS - Fares
 

gogua

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
ευχαριστω παιδια...κυριως δρομολογια ψαχνω απο βελιγραδι για σοφια οποτε σεζαρ νομιζς πως θα μαι οκ μ αυτο το site
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
ευχαριστω παιδια...κυριως δρομολογια ψαχνω απο βελιγραδι για σοφια οποτε σεζαρ νομιζς πως θα μαι οκ μ αυτο το site
Άσχετο, αλλά μήπως ήσουνα στη Eurovision πέρυσι με το Γιώργο Αλκαίο; :xmas_mrgreen::xmas_mrgreen: Το username σου μου φαίνεται κάπως γνωστό και έχεις πάει και Νορβηγία απ' ότι βλέπω, τα κομμάτια του παζλ συνδέονται :xmas_lol:
 

gogua

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
χαχα!!ναι!
τρελοσ ντετεκτιβ...:)
δε μασ πηγανε ομωσ καθολου βορια κ ειναι σαν να μην εχω παει..
παρ ολα αυτα νομιζω πως στο SERBIAN RAILWAYS - Home δεν υπαρχουν δρομολογια για σοφια..
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
χαχα!!ναι!
τρελοσ ντετεκτιβ...:)
δε μασ πηγανε ομωσ καθολου βορια κ ειναι σαν να μην εχω παει..
παρ ολα αυτα νομιζω πως στο SERBIAN RAILWAYS - Home δεν υπαρχουν δρομολογια για σοφια..
Συγχαρητήρια για το performance σε αυτή την περίπτωση :xmas_biggrin:

Έχει μηχανή αναζήτησης στα σερβικά μόνο, έψαξα τυχαία για μια μέρα του Φλεβάρη και μου βγαλε δύο δρομολόγια, ένα 7:50-17:47 και ένα βραδυνό 21:15-7:32. Αν θες να σε βοηθήσω με κάποια άλλη αναζήτηση πες μου.

Από τη μέχρι τώρα εμπειρία μου πάντως με τα βαλκανικά τρένα, θα σε συμβούλευα να πάρεις λεωφορείο. Κάνουν 2 ώρες λιγότερο περίπου και είναι πιο καθαρά από τα τρένα συνήθως. Σίγουρα το τρένο θα είναι λίγο φθηνότερο, αλλά εγώ δε θα το προτιμούσα. Επίσης στο βραδυνό θέλει προσοχή με τις αποσκευές, δυστυχώς οι μικροκλοπές είναι συνηθισμένες. Αν ταξιδεύεις με παρέα καλό είναι κάποιος να μένει ξύπνιος να φυλάει τις αποσκευές των υπολοίπων.
 

gogua

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
μπορεισ να δεισ για πεμπτη 13-01 κ παρασκευη 14-01?ποσεσ ωρεσ κανει με λεωφορειο?λογικα θα χει κ πιο συχνα δρομολογια ετσι..ισως οντως να βολευει..
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία
Ταξίδι-Όνειρο
Ισραήλ, Ειρηνικός
μπορεισ να δεισ για πεμπτη 13-01 κ παρασκευη 14-01?ποσεσ ωρεσ κανει με λεωφορειο?λογικα θα χει κ πιο συχνα δρομολογια ετσι..ισως οντως να βολευει..
Ακριβώς τα ίδια δρομολόγια έχει και για τις μέρες που σε ενδιαφέρουν με τρένο. Τα λεωφορεία κάνουν 8 ώρες. Θεωρητικά και το τρένο κάνει 9 και όχι 10, αλλά όπως διάβασα στο site έχουν λέει κάποια έργα στις γραμμές και αυτό προκαλεί καθυστερήσεις στο δρομολόγιο Βελιγράδι-Σόφια. Επίσης για να σε καθησυχάσω να ξέρεις ότι στο Βελιγράδι ο σταθμός του τρένου είναι δίπλα στο σταθμό των λεωφορείων, οπότε θα είναι πολύ εύκολο και να τα εντοπίσεις και να ρωτήσεις πρώτα στο ένα και μετά στο άλλο πρωτού αποφασίσεις. Γενικά ισχύει ότι λεωφορεία συνήθως έχουν περίπου 2-3 μέσα στη μέρα, οπότε θα βρεις κάτι βολικό λογικά.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
μπες σε αυτο το site Route Planner
και θα βρεις τα παντα απο προορισμους και δρομολογια για ολη την Ευρωπη .
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.494
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom