σούπερ προσφορά για βενετία!!!

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Ανακάλυψα χτες 1 προσφορά που αφορά 6ήμερη κρουαζιέρα στη Βενετία και η τιμή της είναι κάτι παραπάνω από πειρασμός! Μόνο 95 ευρώ το άτομο σε δίκλινη καμπίνα και 2 διανυκτερεύσεις σε ξενοδοχείο 30 χιλιόμετρα έξω από τη Βενετία.
Δυστυχώς εγώ δε μπορώ να λάβω μέρος καθώς η μοναδική περίοδος κατά την οποία μπορώ να πάρω άδεια από τη δουλειά είναι 15-22 Νοεμβρίου. Πήρα τηλ. να ρωτήσω και μου είπαν ότι δε μπορούν να μου εγγυηθούν από τώρα ότι θα έχει δημιουργηθεί γκρουπ για εκείνη τη μέρα που θέλω.Θα σχηματίζουν 1 γκρουπ το μήνα, άρα οι πιθανότητες μου να φύγει το γκρουπ στις 15 ή στις 16 είναι ελάχιστες...:( Δε ρώτησα μόνο πόσα άτομα πρέπει να συγκεντρωθούν για να φτιαχτεί γκρουπ.Σκέφτηκα δηλ. μήπως μάζευα αρκετά άτομα από τον κύκλο μου και κλείναμε το γκρουπ τότε που θέλαμε. Μέχρι στιγμής είμαστε 4 άτομα.
Ποστάρω το λινκ μήπως πάει κάποιος από εσάς τουλάχιστον αφού εγώ δε θα τα καταφέρω ;)

95? το άτομο 6ημερη κρουαζιέρα στη Βενετία
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Τσεκαρα κι εγω το ξενοδοχειο και η αποσταση ειναι ασ'τα να πανε. Ασε που λεει οτι μπορει να στο αλλαξουν, μπορει να σε βαλουν σε αλλο ακομα πιο μακρυα!!!!!
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τσεκαρα κι εγω το ξενοδοχειο και η αποσταση ειναι ασ'τα να πανε. Ασε που λεει οτι μπορει να στο αλλαξουν, μπορει να σε βαλουν σε αλλο ακομα πιο μακρυα!!!!!


Πιο μακριά δηλαδή? Που? στο Μιλάνο?:shock:
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
η κοπέλα ήθελε να το μοιράσει από το ενθουσιασμό της, και μάλλον πρέπει να το σεβόμαστε ανεξάρτητα που δεν θα πάμε....



για την Βένια

...και να ήταν μέσα στην Βενετία, είναι λίγο άσκοπο να ταξιδεύεις τόσες ώρες για δύο νύχτες μόνο, οπότε καλύτερα να το σκεφτείς παραπάνω και να μην απογοητεύεσαι!
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Πόσες φορές θα την ποστάρεις σε λάθος σημείο μέχρι να πετύχεις το σωστό (στις ενοτητες με τις ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ας πούμε) ?
http://www.travelstories.gr/%ED%DD%...D%EB%F9-%F4%E1%EE%DF%E4%E9%E1.html#post316280

Μην εκνευρίζεσαι γιατί κάνει και ζέστη και θα πάθουμε τίποτα. Για να μην την ποστάρω στη σωστή ενότητα, θα συντρέχει κάποιος λόγος. Σωστά? Το σύστημα δε με αφήνει να το αναρτήσω στην ενότητα με τις ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ κι έτσι το πιο κοντινό σημείο μου φάνηκε αυτό.
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
η κοπέλα ήθελε να το μοιράσει από το ενθουσιασμό της, και μάλλον πρέπει να το σεβόμαστε ανεξάρτητα που δεν θα πάμε....



για την Βένια

...και να ήταν μέσα στην Βενετία, είναι λίγο άσκοπο να ταξιδεύεις τόσες ώρες για δύο νύχτες μόνο, οπότε καλύτερα να το σκεφτείς παραπάνω και να μην απογοητεύεσαι!

Ivana μου το συγκεκριμένο ταξίδι το σκέφτηκα όχι αποκλειστικά σαν προρισμό αλλά (κυρίως) και σαν διαδρομή. Επειδή σε όσα -κοντινά και μακρινά- μέρη πήγα, χρησιμοποίησα το αεροπλάνο, θέωρησα ότι θα ήταν μία καλή εμπειρία μία τέτοια κρουαζιέρα.Οπότε και 2 μέρες στην πόλη μου αρκούν. Ξέρω ότι πιο γρήγορη και ξεκούραστη λύση είναι το αεροπλάνο (ξεκούραστο, τρόπος του λέγειν βέβαια αφού για να φτάσω στο αεροδρόμιο χρειάζομαι 3 ώρες, ενώ για να μπω στο πλοίο θέλω 10 λεπτάκια αφού μένω στην Πάτρα :bleh:).
Από εκεί και πέρα, δεν καταλαβαίνω το ύφος ορισμένων.. Το τί θεωρείται συμφέρον και τί όχι είναι υποκειμενικό. Κι εγώ βλέπω π.χ προσφορές του στυλ "6 διανυκτερεύσεις στο τάδε νησί μόνο 1.000 ευρώ". Για την τσέπη μου, τέτοιου είδους προσφορά δεν είναι, αλλά δεν αντιδρώ επιθετικά. Αναρτούμε διάφορα κι αν ενδιαφέρεται κάποιος, έχει καλώς. Αν κάνω λάθος, διορθώστε με.Το πρότεινα ως κάτι πιθανόν χρήσιμο για κάποιον-δεν είναι δικό μου το πρακτορείο για να κερδίσω κάτι. Και το ότι το ξενοδοχείο βρίσκεται μακρυά, φυσικά και το γνωρίζω αφού, αν διαβάσατε καλά, εγώ η ίδια το αναφέρω στο αρχικό μου ποστ -όχι σαν "προτέρημα" της προσφοράς, αλλά σαν κάτι που πρέπει να έχει υπόψιν του όποιος ενδιαφέρεται.Αυτά!!!
 

Venia

Member
Μηνύματα
242
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ταξίδι-Όνειρο
Βόρειος Πόλος
Συγνώμη αλλά 30 χιλιόμετρα από την Βενετία, δεν είναι προσφορά για τη Βενετία!
Με 95 ευρώ μεταφορικά(σε καμπίνα) και 2 βράδια σε ξενοδοχείο, δε θα περίμενα το ξενοδοχείο να βρίσκεται πιο κεντρικά! Ό,τι πληρώνεις, παίρνεις!
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εγω πάντως να ταξιδεύω 4 ημέρες μεσα στο χειμώνα για να μείνω 2 νυκτες 30 χλμ και βάλε από τη Βενετία δε δίνω ούτε ένα Ευρώ.
Απορώ πως έχουν βαλει στην προσφορά το ονομα της Βενετίας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom