Γαλλία σταθμος pigalle Παρισι

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
παιδια πολλοι απο εσας εδω μεσα ειπατε οτι ειναι καλα στο Παρισι να μην μενεις κοντα στον σταθμο pigalle.Γιατι ομως; Λογω των στριπτιτζάδικων και των sex shops; Αμα δεν εχεις παιδια οπως εμεις αυτο δεν ειναι προβλημα αλλα μηπως ειναι και επικινδυνα.βρηκα μια πολυ καλη προσφορα σε ενα ξενοδοχειο εκει...και εχει βαθμολογια 8...

Booking.com: ξενοδοχείο Victor Masshttp://www.booking.com/hotel/fr/vic...-15;srfid=7faf1e7da82912c0cf8ed08736837218X20
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
παιδια πολλοι απο εσας εδω μεσα ειπατε οτι ειναι καλα στο Παρισι να μην μενεις κοντα στον σταθμο pigalle.Γιατι ομως; Λογω των στριπτιτζάδικων και των sex shops; Αμα δεν εχεις παιδια οπως εμεις αυτο δεν ειναι προβλημα αλλα μηπως ειναι και επικινδυνα.βρηκα μια πολυ καλη προσφορα σε ενα ξενοδοχειο εκει...και εχει βαθμολογια 8...

Booking.com: ξενοδοχείο Victor Mass
Η ευρύτερη περιοχή είναι σχετικά επικίνδυνη λόγω του κόσμου που μαζεύεται. Κάτι σαν Αγ. Παντελεήμονας Αθήνας, στο πιο έντονο. Το Pigalle ένα παραπάνω. Αν και, λόγω τουριστών, το πράγμα είναι συγκρατημένο (πιο πολύ θα φοβόμουν κοντά στο Gare du Nord παρά εκεί).

Υ.Γ. Χρειαζόταν να ανοίξεις ένα ακόμη νέο θέμα?

ΥΓ2. Χρειαζόταν να υπόβαλλεις το ερώτημα στο "Γενικά περί ταξιδίων?"
 
Last edited by a moderator:

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
Η ευρύτερη περιοχή είναι σχετικά επικίνδυνη λόγω του κόσμου που μαζεύεται. Κάτι σαν Αγ. Παντελεήμονας Αθήνας, στο πιο έντονο. Το Pigalle ένα παραπάνω. Αν και, λόγω τουριστών, το πράγμα είναι συγκρατημένο (πιο πολύ θα φοβόμουν κοντά στο Gare du Nord παρά εκεί).

Υ.Γ. Χρειαζόταν να ανοίξεις ένα ακόμη νέο θέμα?

ΥΓ2. Χρειαζόταν να υπόβαλλεις το ερώτημα στο "Γενικά περί ταξιδίων?"


το γενικα περι ταξιδιων το βαζω στην τυχη δεν ξερω τι να διαλεξω για αυτο...και οποτε ρωταω σε ενα θεμα που εχω ηδη ανοιξει απαντανε 1-2 και μετα αν ξανα ρωτησω κατι δεν απαντανε ξανα....
το ερωτημα μου δεν λυνεται ποτε οπως τωρα...για αυτο και ρωταω ποιο απο τα 2 ξενοδοχεια το ενα ειναι πολυ καλο σε κριτικες και σε "κακη"περιοχη και το αλλο εχει κακες κριτικες για τα δωματια και σαν περιοχη καλυτερη απο την αλλη....
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.430
το γενικα περι ταξιδιων το βαζω στην τυχη δεν ξερω τι να διαλεξω για αυτο...και οποτε ρωταω σε ενα θεμα που εχω ηδη ανοιξει απαντανε 1-2 και μετα αν ξανα ρωτησω κατι δεν απαντανε ξανα....
το ερωτημα μου δεν λυνεται ποτε οπως τωρα...για αυτο και ρωταω ποιο απο τα 2 ξενοδοχεια το ενα ειναι πολυ καλο σε κριτικες και σε "κακη"περιοχη και το αλλο εχει κακες κριτικες για τα δωματια και σαν περιοχη καλυτερη απο την αλλη....
Έχεις σχεδόν όλες τις παραμέτρους που σε βοηθούν να αποφασίσεις ...δες και τον χάρτη..δεν θα έχεις πρόβλημα ιδιαίτερο ασφάλειας όπου και να μείνεις ...την στοιχειώδη προσοχή όπως και σε οπoιoδήποτε άγνωστο μέρος ....
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Η pigalle είναι underground περιοχή,με ότι αυτό συνεπάγεται..εγώ δεν θα έμενα εκεί.
άλλες πιθανότητες έχεις να σου συμβεί κάτι άσχημο,αν πας μια φορά επίσκεψη στη περιοχή και άλλη αν γυρίζεις εκεί κάθε βράδυ για να πας στο ξενοδοχείο σου..
στο booking στη σελίδα του 2ου ξενοδοχείου που έχεις σαν εναλλακτική, είδα ημερομηνίες 10-15/2..αν λοιπόν θα πας εκείνη την εποχή λάβε υπόψιν σου πως ο τουρισμός στη περιοχή θα είναι πολύ λιγότερος από άλλες εποχές(πχ.καλοκαίρι) και προφανώς και η αστυνόμευση μικρότερη..
σου στέλνω μια σελίδα να δεις και κάποιο άλλο ξενοδοχείο σε μια πολύ καλύτερη και κεντρικότερη περιοχή..δεν ξέρω το συγκεκριμένο ξενοδοχείο,αλλά η περιοχή είναι πολύ καλή..επίσης υπάρχει και η λύση να νοικιάσετε κάποιο διαμέρισμα..ίσως βρείτε κάτι οικονομικό.
REX COMPRADOR Hotel - galahotels.Com
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Φιλική συμβουλή MariaPico, ο taver έχει δίκιο και στο έχω επισημάνει κι εγώ παλιότερα. Μια χαρά σου απαντάνε στα θέματα που ανοίγεις, όπως για παράδειγμα εδώ http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...EE%E5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%DF%EF.html#post347258

ή εδώ

http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%ED/34039-%EE%E5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%E9%EF.html

ή εδώ

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...F7%E5%E9%EF-%F3%F4%EF-%F0%E1%F1%E9%F3%E9.html

ή εδώ

http://www.travelstories.gr/%E5%F5%...E9-%F4%EF%ED-%E9%E1%ED%EF%F5%DC%F1%E9%EF.html

Αν ανοίγεις συνεχώς καινούρια θέματα θα καταλήξεις να μη λαμβάνεις όντως καμία απάντηση γιατί αυτοί που προσπάθησαν να σε βοηθήσουν θα νομίζουν ότι τους δουλεύεις. Αν δε γνωρίζεις πώς λειτουργεί το φόρουμ σε ενημερώνω ότι κάθε φορά που γράφεις σε ένα θέμα δείχνει αδιάβαστο και το βλέπουν τα άλλα μέλη.

Φιλικά πάντα.

Καλά να περάσεις στο Παρίσι, κι εγώ δεν προτείνω Μονμάρτη, καλύτερα χειρότερα δωμάτια/καλύτερη περιοχή. Εμείς μείναμε στην Όπερα (ψάχνω το όνομα του ξενοδοχείου γιατί ένας θεός ξέρει που το σημείωσα) αλλά θα προτιμούσα να έμενα αριστερή όχθη κι ας πλήρωνα κάτι παραπάνω.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Η pigalle είναι underground περιοχή,με ότι αυτό συνεπάγεται..εγώ δεν θα έμενα εκεί.
άλλες πιθανότητες έχεις να σου συμβεί κάτι άσχημο,αν πας μια φορά επίσκεψη στη περιοχή και άλλη αν γυρίζεις εκεί κάθε βράδυ για να πας στο ξενοδοχείο σου..
στο booking στη σελίδα του 2ου ξενοδοχείου που έχεις σαν εναλλακτική, είδα ημερομηνίες 10-15/2..αν λοιπόν θα πας εκείνη την εποχή λάβε υπόψιν σου πως ο τουρισμός στη περιοχή θα είναι πολύ λιγότερος από άλλες εποχές(πχ.καλοκαίρι) και προφανώς και η αστυνόμευση μικρότερη..[/url]
Ακριβως αυτο που λεει η ΑΝΕL... αλλο να περασεις για μια βολτα τη μερα κι αλλο να γυρνας το βραδι. Δεν εχει καμμια σχεση. Αυτο δεν σημαινει βεβαια πως σωνει και καλα θα σου συμβει κατι, αλλα υπαρχουν αυξημενες πιθανοτητες να συμβει.
Τωρα αν λ.χ. δεν θα ειχες προβλημα να μεινεις στα περιξ της Ομονοιας μπορεις ανετα να μεινεις στο "σοκακι του χοιρου" (Pig Alley).
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Εκτός από το να συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες, θα σου προτείνω αυτό το ξενοδοχεία, το οποίο είναι σε πολύ καλύτερη περιοχή και εντός του ποσού που θέλεις να δώσεις! Η ιστοσελίδα του το δίνει στα 97 ευρώ!
http://www.paris-montparnasse-hotel.com
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
ok παιδια σορρυ δεν θα ξανα ανοιξω νεο θεμα. το ξενοδοχειο το δευτερο πως σας φαινεται απο αποψη βαθμολογιας?και οτι σχολια γραφουν? σαν περιοχη ομως καλυτερη ειναι εσεις αναφερεστε για το πρωτο ξενοδοχειο
 

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
κατ αρχας να σας πω και οτι εχω σκοπο να κλεισω αποκλειστικα απο travelplanet γιατι θα το κανουν σε μια εβδομαδα -10% στα ξενοδοχεια του Παρισιου και εχω και κουπονι 24 ευρω...γενικα θελω ένα ξενοδοχειο να βγαινει συνολικα γυρω στα 300 ευρω οχι παραπανω
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
ok παιδια σορρυ δεν θα ξανα ανοιξω νεο θεμα. το ξενοδοχειο το δευτερο πως σας φαινεται απο αποψη βαθμολογιας?και οτι σχολια γραφουν? σαν περιοχη ομως καλυτερη ειναι εσεις αναφερεστε για το πρωτο ξενοδοχειο
Τα ξενοδοχεία βρίσκονται πάνω κάτω σε περιοχή με ίδιο ύφος, εξάλλου 2 στάσεις μετρό τα χωρίζουν, απλά η place de clichy είναι κατά τι, αλλά όχι πολύ, καλύτερη. Κοιτά για Montparnasse ή για γύρω από τη Βαστίλλη, έστω και στο Bercy, εφόσον δεν μπορείτε να βρείτε κάτι καλό κεντρικά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.142
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom