Γαλλία συγκοινωνιες Παρισι

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
ευχαριστω πολυ σουδιανε.θα κοιταξω να βρω λοιπον ξενοδοχειο κοντα στο σταθμο οπερα.μηπως εχει καποις υπ οψην καποιο?
θα βρεις πολλά στο booking com. οκ και "παραδίπλα" να είναι κανένα πρόβλημα, σε 5-10
λεπτά φτάνεις. καλό είναι να βγάλεις εισιτήρια για τη διαδρομή προς τη disneyland από την προηγούμενη μέρα, γιατί τα εκδοτήρια ανοίγουν 0800 κι΄αν πας νωρίς θα σε καθυστερήσουν
.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
δε χρειάζεται να είσαι κοντά στην όπερα αρκεί να είσαι κοντά σε σταθμό μετρό που πολύ εύκολα θα πας στην όπερα.
 

kampats

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανια
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος....
Καλησπέρα Έφη,

Μείνε Marais, και πάρε το Ν120 είτε από το Chatelet, είτε από την Place de la Bastille. Εναλλακτικά, αλλά όχι τόσο κεντρικά, δύο ακόμη στάσεις του που μπορεί να σε βολέψουν είναι στο Gare de Lyon, και στην Place d' Italie.
θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν ισχύει στο Παρίσι έκπτωση για τους νέους κάτω των 26 ετών. μισό εισητήριο στο μετρό κτλ
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν ισχύει στο Παρίσι έκπτωση για τους νέους κάτω των 26 ετών. μισό εισητήριο στο μετρό κτλ
Έχω περάσει προ πολλού τα 26, δυστυχώς, αλλά νομίζω πως όχι. Υπάρχει μόνο ένα εισητήριο, στην κανονική τιμή. Δεν ξέρω τι γίνεται με τις εβδομαδιαίες κάρτες και τις Paris Visite, ρίξε μια ματιά στο RATP, transports ? Paris et en Ile-de-France : bus, m?tro, tramway, RER - Page d'accueil
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Παρόλα αυτά ισχύει όσον αφορά τις εκπτώσεις στα μουσεία και τα σχετικά. Εγώ στο Λούβρο μπήκα τσάμπα, το ίδιο έκανε κ η υπόλοιπη παρέα στο Πομπιντού. Αρκεί να πας στα γκισέ με την ταυτοτητούλα σου.

Και να προσθέσω ότι σε πολλές από τις χώρες τις ΕΕ, αν είσαι νέος εως 25 (νομίζω) από κράτος-μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης, έχεις προνόμια. Αν όχι δωρεάν είσοδο όπως στο Λούβρο, αρκετά καλές εκπτώσεις (στο palazzo pittι και ufizzi πχ είχα 50%)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.077
Μέλη
38.911
Νεότερο μέλος
ell

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom