συνδέσεις internet ...τι συνιστάτε??

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Ευτυχώς ή δυστυχώς εμείς δεν αντιμετωπίζουμε τέτοια προβλήματα!
Αν θέλουμε να έχουμε internet έχουμε μία και μόνο επιλογή!
ΟΤΕ και μάλιστα στην απίστευτα γρήγορη ταχύτητα του 1 Mbps!
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
εγώ πάλι έχω βάλει forthnet double play και ενώ στην αρχή ήμουν ικανοποιημένη,πλέον σκέφτομαι πολύ σοβαρά να την βγάλω.Υποτίθεται πως η ταχύτητα είναι στα 12 mbps αλλά μόνο τόσο δεν είναι.Οι σελίδες πολλές φορές κάνουν μία ώρα να ανοίξουν ενώ τουλάχιστον μία φορά την εβδομάδα δεν έχω καθόλου internet.Τους έχω πάρει 100 φορές τηλέφωνο κι ενώ τους επισημαίνω το πρόβλημα,εκείνοι δεν κάνουν τίποτα.Το μόνο που λένε είναι: θα διορθωθεί εντός ημερών.Αφήστε που είναι ΑΓΕΝΕΣΤΑΤΟΙ.Μόνο που δεν με βρίζουν με το Γεία σας.
Πληρώνω πάνω απο 100 ευρώ το 2μηνο για να μην έχω σύνδεση????
Και η τηλεφωνία επίσης χάλια,έχεις δίκιο σε αυτό.Ολοι μου λένε πως ακούγομαι σαν να βρίσκομαι σε πηγάδι.
Μακρία απο forthnet!
Στο γραφείο που έχω ΟΤΕ,δεν είχα ποτέ μα ποτε πρόβλημα!
 

Lucia86

Member
Μηνύματα
128
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Σικαγο(?)και Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια,για 3 μηνες!!!
Νομιζω οτι το δικτυο της forthnet δεν ειναι ετοιμο 100%...
Εμεις με τον ΟΤΕ εδω που μενω δε μπορουν να κανουν κατι καλυτερο γιατι δεν εχουν θυρες (η κατι τετοιο)
Ακομα, Περασαν 2 μηνες για να μας συνδεσουν!
2 ΜΗΝΕΣ!!!
Μεχρι που τους πηραμε τη και τους εξηγησαμε οτι αν δεν ερθουν να το συνδεσουν λεφτα δεν εχει
Τσακιστηκαν
Τι να πω...
Παρε την τεχνικη υπηρεσια
Αν πουν αρλουμπες και ειναι αγενεις ζητα το ανομα εκεινου που σου μιλαει και παρε στα παραπονα για την απαραδεκτη συμπεριφορα και για να δηλωσεις οτι θες να φυγεις απο το δικτυο τους και τι πρεπει να κανεις...
Ειναι παλαβο το συστημα μου αλλα πιστεψε με πιανει
Εχει πιασει και σε υστερικο υπαλληλο Ολυμπιακης που δεν ηθελε να καταλαβει τι του λεω. Μολις ζητησα το ονοματακι του, σταματησε να μου κανει τη ζωη δουσκολη
Για δοκιμασε...
Τ ονομα σας κυριε/α...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τα ίδια είχα περάσει κι'εγώ με τη φορθνετ. Τελικά αφού απηύδησα, έστειλα καταγγελία στο συνήγορο του πολίτη και δε θυμάμαι κι'εγώ πού αλλού, και τελικά έκοψα τη σύνδεση και έβαλα netone που τρέχει χωρίς προβλήματα τώρα. Κάκιστη και η δική μου εμπειρία (δις μάλιστα) από τη φόρθνετ.
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
lucia,έχω δοκιμάσει τα πάντα ως προς την συμπεριφορά μου...
Τους έχω μιλήσει ευγενικα..
Άλλες φορές νευρικά..
Κάποιες μάλιστα,τους είπα εκνευρισμένη πως αν εντος ημερών δεν διορθωθεί το θέμα,θα αναγκαστώ να διακόψω την συνεργασία...
Η απάντηση τους ήταν: το κόστος αποσύνδεσης είναι στα 70 ευρώ πριν την λήξη του συμβολαίου σας.

Το θέμα είναι η κοροιδία...και η απογοήτευση που νίωθω κάθε φορά που μου έρχεται ο λογαριασμός γιατί στην περίπτωσή μου δεν πληρώνω για να έχω αλλά για να ταλαιπωρούμαι.

def,γιατί δις??

τι πρόβληματα είχες εσύ?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Και τι δεν είχα, απλά δε δούλευε. Μετά από λίγα λεπτά η σύνδεση "κρέμαγε", πρακτικά ήταν μη-χρηστική η γραμμή.

Δις γιατί πριν λίγο καιρό τα ίδια έπαθε και ο αδερφός μου και τελικά τη διέκοψε κι'αυτός και πάει σε άλλη εταιρεία.
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
μου δίνεις και άλλα ερεθίσματα ώστε να την ''κρεμάσω'' κι εγώ μια ώρα αρχίτερα..
 

stellaer

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
εγω παιδια προσπαθησα 2 φορες να αλλαξω παροχο. μια με αιτηση στη φορθνετ και μια με αιτηση στην τελλας. η αιτηση στη φορθνετ εγινε το νοεμβρη που μας περασε αλλα δυστυχως μεχρι τα μεσα ιουλιου συνδεση δεν εγινε!! οτι να ναι δηλαδη. τελη ιουλιου εκανα αιτηση στην τελλας. μου ειπαν οτι γυρω στα μεσα αυγουστου θα γινει η συνδεση κοβοντας τη γραμμη για περιπου 1 εβδομαδα. δεν με πειραξε γιατι ολο σχεδον τον αυγουστο θα λειπαμε. γυρισαμε προχθες αλλα τιποτα. στο τηλεφωνο μας ειπαν οτι λαβαν το συμβολαιο πριν 10 μερες αλλα παρολα αυτα δεν μπορουν να βρουν θυρες οποτε δεν ξερουν ποτε θα συνδεθουμε. και ετσι τις ακυρωσα και τις 2 και συνεχιζω με κονεξ.
 

voyage

Member
Μηνύματα
23
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΕΛΛΑΔΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Ψηφίζω HOL , πολύ καλή ποιότητα στις επικοινωνίες και στο internet (wireless). Δεν είχα ποτέ πρόβλημα.Το μόνο μειονέκτημα ήταν η εξυπηρέτηση πελατών τους (τηλεφωνικό κέντρο) αλλά μετά από πολλά παράπονα εφάρμοσαν εδώ και κάποιους μήνες το σκηνικό ότι τους καλείς και για να μην περιμένεις ώρες ατελείωτες στην αναμονή, σε καλούν εκείνοι αργότερα.Πολύ καλό !!!
 

Zacharoula

Member
Μηνύματα
228
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Δολομίτες
Ταξίδι-Όνειρο
Ο κόσμος όλος.
εγω παιδια προσπαθησα 2 φορες να αλλαξω παροχο. μια με αιτηση στη φορθνετ και μια με αιτηση στην τελλας. η αιτηση στη φορθνετ εγινε το νοεμβρη που μας περασε αλλα δυστυχως μεχρι τα μεσα ιουλιου συνδεση δεν εγινε!! οτι να ναι δηλαδη. τελη ιουλιου εκανα αιτηση στην τελλας. μου ειπαν οτι γυρω στα μεσα αυγουστου θα γινει η συνδεση κοβοντας τη γραμμη για περιπου 1 εβδομαδα. δεν με πειραξε γιατι ολο σχεδον τον αυγουστο θα λειπαμε. γυρισαμε προχθες αλλα τιποτα. στο τηλεφωνο μας ειπαν οτι λαβαν το συμβολαιο πριν 10 μερες αλλα παρολα αυτα δεν μπορουν να βρουν θυρες οποτε δεν ξερουν ποτε θα συνδεθουμε. και ετσι τις ακυρωσα και τις 2 και συνεχιζω με κονεξ.

stella,για μενα μην βάλεις φορθνετ...βέβαια ίσως να παίζουν και οι περιοχές ρόλο και οι θύρες και όλα αυτά...αλλά μάλλον θα έχεις προβλήματα γενικότερα και στο μέλλον.

(πωπωπω,τους έχω κάψει τελείως :) )
 

stellaer

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
τελικα εκανα μια ψιλοαναβαθμιση στο ηδη προγραμμα που ειχα στον οτε.
με 3 ευρω παραπανω η ταχυτητα απο 2 εγινε 4. ουαου!!
αλλα κατι ειναι κ αυτο. τουλαχιστον δεν εχω προβληματα.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Εγώ έχω hol double play και όλα δουλεύουν ρολόι. Για τη forthnet έχω ακούσει και εγώ πολλά παράπονα. Πάντως παίζει ρόλο η περιοχή και από που περνάει το δίκτυο. Για αυτό ρωτήστε φίλους και γνωστούς στη γειτονιά σας.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.079
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom