ταξίδια και ζώδια!

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
[FONT='][SIZE=1]ΙΧΘΥΕΣ [/B][/CENTER]
[B][FONT=']

[FONT=']ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ ΠΡΟΦΙΛ:[/B][FONT=']Γεννημένοι ονειροπόλοι, σας αρέσει να κάνετε “πραγματικότητα” τις φαντασιώσεις σας. Τα πρακτικά θέματα δεν σας απασχολούν! Προτιμάτε να τα διαχειρίζονται οι κατά “περιόδους” σύντροφοί σας. Σας ενδιαφέρει πάντα να συνδυάζετε τις εξορμήσεις σας (κολύμβηση, καταδύσεις, ιστιοπλοΐα) με πνευματική τροφή! Επομένως είναι πολύ πιθανό να καταλήξετε σε κάποιο όμορφο, ήρεμο και παραθαλάσσιο μέρος, όπου θ’ αγναντεύετε με τις ώρες τη θάλασσα. Το μόνο που λείπει είναι ένας σύντροφος που να συμμερίζεται τις ρομαντικές σας διαθέσεις.
[FONT=']ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΙ:[/B][FONT=']Ρομαντικά μου ψαράκια, για σας επιλέξαμε τη βασιλεύουσα όλων, την Κωνσταντινούπολη. Ο Βόσπορος τη νύχτα, οι άπειρες εκκλησίες, τα ιστορικά μνημεία και γενικώς η αύρα που αποπνέει η «πόλη», θα σας μεταφέρουν σε χρόνια παλιά κι ονειρεμένα. Εναλλακτική λύση στην Ελλάδα είναι τα πανέμορφα Γιάννενα. Tο κάστρο, το υπέροχο ομολογουμένως τζαμί, τα τείχη, τα μοναστήρια και τα παλιά σπίτια, συνθέτουν την εικόνα της πόλης. Ένας ήρεμος προορισμός, κατάλληλος για σας και το ταίρι σας.

μπααα...σε εμένα νομίζω πέφτει αρκετά έξω, έως τελείως.
 
Last edited by a moderator:

anna 10

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
κουβα
Εισαι μεσα στο θεμα

για ζώδια,δηλαδή για βασικά χαρακτηριστικά των ατόμων που αντιπροσωπεύονται από την μέρα γέννησης τους,τις θέσεις των πλανητών,χρόνο ημερομηνία εποχή κλπ.Αν θέλετε




Περιγραφεισ τον εαυτο μου.












εδώ
Εδώ δεν θα μιλήσομε για τα ζώδια όπως τα αναπτύσουν και τα έχουν κακοποιήσει διάφοροι αμφιλεγόμενοι τύπου αστρολόγοι σε βλακώδη περιοδικά,αλλα για το πώς ο καθένας από εμάς βάσει του ζωδίου του –βασικά χαρακτηριστικά που το διέπουν,σκέπτεται,οργανώνει ,αποφασίζει ένα ταξίδι του…
Πχ.σκορπιός. ένα δυναμικό ζώδιο,αποφασιστικό,κυκλοθυμικό εκρηκτικό,διαλέγει ταξίδια με μεγάλο βαθμό δυσκολίας ,αρέσκεται στην περιπέτεια,αποφασίζει γρήγορα,και αν δεν του κάτσει και παρέα σηκώνεται και φεύγει με το καπελάκι του γιατί είναι έτοιμος να αντιμετωπίσει το οτιδήποτε και μάλιστα το προτιμά πολλές φορές από το να έχει μια παρέα που θα τον μεταμορφώνει σε τέρας από τα νεύρα του!!!
Ένας σκορπιός αποκλείεται να ακολουθήσει μια παρέα έτσι για να πάει κάπου,αλλα πρέπει να το θέλει πολύ ο ίδιος,έχει τσεκάρει οπωσδήποτε τά άτομα που θα τον συνοδεύσουν,και είναι σίγουρος ότι θα περάσει το καλύτερο δυνατόν! Στην παρέα είναι συγκαταβατικός,φροντίζει τους ανθρώπους που είναι κοντά του και τους σέβεται,δεν γκρινιάζει και πάντα προσπαθεί να βρεί μια χρυσή τομή που να ικανοποιεί όλη την παρέα!
Συνεχίστε λοιπόν αν σας ενδιαφέρει το παρόν τόπικ,και αν δεν σας αρέσει ρίξτε το στην πυρά!!:rolleyes:[/quote]
 

maria30

Member
Μηνύματα
238
Likes
734
Επόμενο Ταξίδι
??????
Ζυγός με ωροσκόπο τοξότη, εξου και η αγάπη για τα ταξίδια. Ο Τοξότης είναι το κατεξοχήν ταξιδιάρικο ζώδιο του ζωδιακού κύκλου.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Ο ΛΕΟΝΤΑΣ θα αρχισει να βρυχαται στο εμποδιο ...αφου πρωτα κρινει αν αξιζει να ασχοληθει μαζι του
Aκριβως.....αν αξιζει θα ασχοληθει....αλλιως φευγει....δεν αναλωνεται με οτι δεν αξιζει....
Δεν βλεπω λιονταρακια και ανησυχώ....εγω και ο DION μονο ????:(:(
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
τι κάνουν τα 12 ζωδια μπροστά σε ένα εμπόδιο ;

Ο ΚΡΙΟΣ θα αρχισεινα κουτουλαει το εμποδιο ...θα μπουκαρει σαν οδοστρωτηρας ! Χτύπα - χτύπα θα ριξει το εμποδιο και θα ασχολειται μετά με το καρουμπαλο μπαινοντας σε έναν φαύλο
και ατέρμονο κύκλο χτύπων του κεφαλιού του στον τοίχο .


Ο ΔΙΔΥΜΟΣ θα ψάξει για καποιον άλλο δρομο ...


Ο ΥΔΡΟΧΟΟΣ θα βρει στο εμποδιο κατι πρωτοποριακο ,κάτι θετικο,
μετά θα αρχισει διαλεξη στο εμποδιο για το αντιδεοντολογικο της υπαρξης του και στο τελος θα εφευρει ενα καλυτερο εμποδιο, για να το αντικαταστησει ...οπότε θα το εχει εξουδετερωσει.


ΚΙΚΙ,δεν ξέρω που βρήκες την λίστα αυτή,αλλά νομίζω είναι άπαιχτη και βγάζει πολύ γέλιο!!
θεική η άποψη πως ο καρκίνος θα τα φτιάξει με το εμπόδιο!!!!!ακόμα γελάω,γιατί ξέρω πολλούς καρκίνους που πράγματι αναπτύσουν μια σχεδόν ερωτική σχέση με τα εμπόδια!!!
εμένα πάλι τα 3 παραπάνω ζώδια,μια χαρά με περιγράφουν!!
και εννοείται πως η διάλεξη στο εμπόδιο για το αντιδεοντολογικό της ύπαρξής του
φέρνει σπουδαία αποτελέσματα!!έχω δει πολλά εμπόδια να αυτοκαταστρέφονται μετά από τέτοιες διαλέξεις!!!:p
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
"Ο ΤΟΞΟΤΗΣ θα αρχίσει να φιλοσοφει την ύπαρξη του εμποδίου, μετα θα αρχισει να νευριαζει γιατι του στερει την ελευθερια του "

κικη μεσα εισαι!!!!!πωπω γκαζια που τρωμε με την στερηση ελευθεριας,,δεν φανταζεσαι!!!:haha::haha::haha:
 

DION7

Member
Μηνύματα
151
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
που???
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η καραιβικη
Aκριβως.....αν αξιζει θα ασχοληθει....αλλιως φευγει....δεν αναλωνεται με οτι δεν αξιζει....
Δεν βλεπω λιονταρακια και ανησυχώ....εγω και ο DION μονο ????:(:(
οι δυο μας μονο? δε μπορει. λιονταρακια που ειστε?
 

Menia21

Member
Μηνύματα
781
Likes
2.020
Επόμενο Ταξίδι
Το σχεδιάζω...
Ταξίδι-Όνειρο
Photography trip
τι κάνουν τα 12 ζωδια μπροστά σε ένα εμπόδιο ;

Ο ΤΑΥΡΟΣ θα περιμενει με υπομονη το εμποδιο να φυγει μονο του πίνοντας καφέ σταυροποδι .
Ο ΔΙΔΥΜΟΣ θα ψάξει για καποιον άλλο δρομο ...
Να συμπληρώσω από την έως τώρα εμπειρία μου:
Ο ΤΑΥΡΟΣ θα περιμένει με υπομονή το εμπόδιο να φύγει μόνο του πίνοντας καφέ σταυροπόδι, αν δε, το εμπόδιο κάνει το λάθος και παραμείνει στη θέση του θα πρέπει να υποστεί το ανελέητο κράξιμο του ΤΑΥΡΟΥ, σε σημείο πια που το εμπόδιο θα φύγει όχι τρέχοντας αλλά πετώντας :D(ποιος αντέχει τη μουρμούρα ενός ΤΑΥΡΟΥ, ή μαλλον μιας ΤΑΥΡΙΝΑΣ?)

Ο ΔΙΔΥΜΟΣ θα ψάξει για κάποιον άλλο δρόμο (συνήθως τον πιο μακρύ...)
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Εγω που δεν ασχολουμε με ζωδια και ειμαι Παρθενος με Λεων, τι ταξιδιωτικα χαρακτηριστικα εχω;
 

maris-lou

Member
Μηνύματα
134
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη-Φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
περου
Εγω που δεν ασχολουμε με ζωδια και ειμαι Παρθενος με Λεων, τι ταξιδιωτικα χαρακτηριστικα εχω;
Εσυ Lyda,οπως κι εγω με το ιδιο... αστρολογικο προφιλ :cool: εχουμε τον ιδιο επoμενο προορισμο:haha:. Ειδες ο...Ερμης και το συναφι του!!!
 

Lyda

Member
Μηνύματα
723
Likes
241
Επόμενο Ταξίδι
ΚΑΛΜΥΚΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Εσυ Lyda,οπως κι εγω με το ιδιο... αστρολογικο προφιλ :cool: εχουμε τον ιδιο επωμενο προορισμο:haha:. Ειδες ο...Ερμης και το συναφι του!!!
δηλαδη; δεν σε πιανω.....
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
οι δυο μας μονο? δε μπορει. λιονταρακια που ειστε?
Eιδες κανενα αλλο να συγκινηθει ??? Λοιπον dion απο κοντα το συγκεκριμενο τοπικ...να δουμε μηπως βρεθει και κανενας αλλος :bleh::bleh: δεν μπορει να ειμαστε μονο δυο ????
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.057
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom