Γαλλία ταξιδιωτικος οδηγος Μονπελιε

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
οι μερες πλησιαζουν οποτε ψαχνω για ταξιδιωτικο οδηγο,δεν βρισκω μονο για προβηγκια νοτια γαλλιααλλα δεν συμπεριλαμβανεται το μονπελιε!εχεις κανεις κατι υποψιν του?η μηπως μπορω να βρω καπου εστω κ ξενογλωσσο?:p
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
σε εντυπο υλικο γνωριζετε τπτ?διαφορετικα θα εκτυπωσω αυτα που προτεινε ο Thanasisu2
 
Μηνύματα
116
Likes
67
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος του μεταξιού
σε εντυπο υλικο γνωριζετε τπτ?διαφορετικα θα εκτυπωσω αυτα που προτεινε ο Thanasisu2
Οι οδηγοί της νότιας Γαλλίας και Προβηγκίας δε νομίζω να περιλαμβάνουν το Μονπελιέ γιατί είναι οριακά εκτός της περιοχής που συνήθως περιγράφουν. Μεμονωμένο οδηγό μάλλον δε θα βρεις, οπότε η μόνη περίπτωση να έχεις έντυπο είναι να ρίξεις μια ματιά στον οδηγό των εκδόσεων DK για τη Γαλλία συνολικά. Και πάλι δε νομίζω να έχει αναφορά μεγαλύτερη από 1 σελίδα. Ο οδηγός για τη Γαλλία του National Geographic που έχω εγώ αφιερώνει μόνο μία σελίδα. Θα προσπαθήσω να τη σκανάρω και να στη στείλω.
Για Προβηγκία-Νότια Γαλλία ποιον οδηγό θα χρησιμοποιήσεις;
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
O οδηγος dk ειναι ιδανικος για Προβηγκια-Κυανη Ακτη.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
εννοειται οτι το θελω!!!!!το μονο που βρηκα εντωμεταξυ ειναι της περιοχης που λες της μισελεν κ σκεφτομουν να το παραγγειλω απο το αμαζον!!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.000
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Οι οδηγοί της νότιας Γαλλίας και Προβηγκίας δε νομίζω να περιλαμβάνουν το Μονπελιέ γιατί είναι οριακά εκτός της περιοχής που συνήθως περιγράφουν. Μεμονωμένο οδηγό μάλλον δε θα βρεις, οπότε η μόνη περίπτωση να έχεις έντυπο είναι να ρίξεις μια ματιά στον οδηγό των εκδόσεων DK για τη Γαλλία συνολικά. Και πάλι δε νομίζω να έχει αναφορά μεγαλύτερη από 1 σελίδα. Ο οδηγός για τη Γαλλία του National Geographic που έχω εγώ αφιερώνει μόνο μία σελίδα. Θα προσπαθήσω να τη σκανάρω και να στη στείλω.
Για Προβηγκία-Νότια Γαλλία ποιον οδηγό θα χρησιμοποιήσεις;
O οδηγος dk ειναι ιδανικος για Προβηγκια-Κυανη Ακτη.
To Montpellier είναι η πρωτεύυσα του Languedoc-Roussillion, και όπως σωστά αναφέρθηκε δεν καλύπτεται από τους οδηγούς για Προβηγγία - Κυανή Ακτή (όπου, παρεμπιπτόντως, ο dk είναι η χειρότερη δυνατή επιλογή, τον επιλέγεις μόνο αν χρειάζεσαι οπωσδήποτε κάτι στα Ελληνικά).
Όταν είχα πάει (για μια μέρα μόνο, βέβαια) είχα μαζί μου το Lonely Planet Languedoc-Roussillion KAI τον πράσινο οδηγό Michelin για την ίδια περιοχή. Κανένας από τους 2 δεν είναι 100% (βρήκα σημαντικές ελλείψεις και στους 2), αλλά με συνδυασμό τους είσαι ΟΚ. Είχα γράψει και κάτι λίγα: http://www.travelstories.gr/101009-post17.html
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
ευτυχως μου εστειλε ο north66 κ θα βολευτω προσωρινα με αυτον επειτα θα δω κ για νοτια γαλλια προβηγκια αλλα αυτο το τουρ ατγει λιγακι κατα το καλοκαιρι...!!!σας ευχαριστω!!!!:p
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.787
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom