Γενικά ταξιδι - βοηθεια.

panospeggy

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
SWITZERLAND,PRAQUE,PARIS
Γεια σας παιδια εχω πολυ καιρο να μπω ειμαι η Πεγκυ ψαχνω να παω ταξιδι με το αγορι μου καπου νοεμβρω η πιο μετα ανοιξη αν και παιζει το πρωτο σε ενα μερος που καλυπτει καποια κριτηρια που σκεφτομαι..συμφωνα με αυτα θα ηθελα να μου πειτε ποιος προορισμος ταιριαζει καλυτερα...ξεκιναω...
α.σχετικα οικονομικο μερος κυριως στο θεμα ξενοδοχειο
β.ηπιο κλιμα η εστω οχι πολυ μακρινος προορισμος
γ.ιδανικο μερος για ψωνια,και ρομαντικες βολτες

ΑΝ ΘΥΜΗΘΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΤΟ ΓΡΑΨΩ και επισης σε αυτα αν θελετε πειτε και καποια αλλα επιπλεον που εχουν να κανουν με εισητηρια,τιμες γενικα διαμονη και τι πρεπει να προσεξουμε ,επισης να ξερετε οτι εχουμε στο μυαλο μας Λονδινο η Αυστρια...
 

Lucia86

Member
Μηνύματα
128
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Σικαγο(?)και Ιταλια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια,για 3 μηνες!!!
Θα ελεγα Βαρκελωνη η Μαδριτη αν δεν εχετε παει...
Λονδινο δε θα βρεχει πολυ;
Α! Και Ρωμη στο Πακετο σου!
Απλως... Δε ξερω στα ξενοδοχεια τι χρημα παιζει

Φθηνα, ρομαντικα, με ψωνια, αλλα κρυουλακι- Βουδαπεστη και Πραγα.
Ελπιζω να βοηθησα
 

fosia

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
είναι υπό συζήτηση
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Αν πας άνοιξη νομίζω ότι η Πράγα δεν θα έχει τραγικό κρύο και μπορείς να βρεις απο εδώ μέσα, από ιστορίες φίλων φτηνό ξενοδοχείο. Πάντως είναι ότι πρέπει για βόλτες. Επίσης, Λονδίνο την άνοιξη μπορεί να πετύχεις καλό καιρό, φέτος που χιόνιζε εδώ εγώ είχα αποκλειστεί στο ηλιόλουστο Λονδίνο και την ημέρα κυκλοφορούσα με φουτεράκι! Σίγουρα θα ξεποδαριαστείς και ακόμα πιο σίγουρα θα ψωνίσεις. Για φτηνή διαμονή υπάρχουν τα hostels, δες το www.palmerslodge.co.uk έχει δωμάτια για ζευγάρια. Για Αυστρία σίγουρα κάποιος θα μπορεί να βοηθήσει.
 
Last edited by a moderator:

cliff_ac

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος της Αφρικής
Τι άλλο?? Τοσκάνη και οχι σε ξενοδοχείο σε ξενώνες και σε κτήματα .. συνδυάζει τα πάντα από ότι ζήτησες .. Βάλε και μια διαμονή η σε μιλάνο ή πιο καλά σε ρώμη και είσαι μέσα και στα ψώνια..
 

panospeggy

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
SWITZERLAND,PRAQUE,PARIS
Παιδια ξεχασα να σας διευκρινησω υπαρχει μεγαλη ποιθανιοτητα λογω αδειας να μπορω Χριστουγεννα αλλα ξερω οτι γινεται ενας χαμος τοτε ειδικα Λονδινο κανω λαθος?επισης μια λιστα που εκανα πειτε μου αν τη θεωρειται σωστη σε σχεση με τις τιμες ,καπου εκει ομως τοσα σκεφτομαι να διαθεσω θα τα καταφερω?

Για 2-3 μερες
μετακινησεις 10 -15 ευρω(λιρα Αγγλιας πειτε ισοτιμια)
εξοδα προσωπικα 70 ευρω
φορος αεροδρομιου 80 ευρω νομιζω
εισητηρια καπου 240 και τα δυο
διαμονη τα δικα μ χρηματα καπου 100 ευρω
φαγητο 80 ευρω
εκτακτα 20 ευρω

καπου δηλ 650 ευρω σκεφτομαι στο περιπου αν διαθεσω αλλα ειναι και η περιοδος επιβαρυμενη ετσι?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Στο θέμα του κόστους δε μπορούμε να σε βοηθήσουμε προφανώς, γιατί ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα. Μπορείς να τη βγάλεις και 3 μέρες τρώγοντας mcdonalds και να δώσεις 30 ευρώ, αλλά μπορεί και να θες να πας κάπου καλά και να δώσεις 100 σε μια μέρα. Δεν είναι δυνατόν εμείς να ξέρουμε πώς ταξιδεύεις και τι λεφτά χαλάς.

Το θέμα μεταφέρεται στην ενότητα της Ευρώπης.
 

fosia

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
είναι υπό συζήτηση
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Στο θέμα του κόστους δε μπορούμε να σε βοηθήσουμε προφανώς, γιατί ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα. Μπορείς να τη βγάλεις και 3 μέρες τρώγοντας mcdonalds και να δώσεις 30 ευρώ, αλλά μπορεί και να θες να πας κάπου καλά και να δώσεις 100 σε μια μέρα. Δεν είναι δυνατόν εμείς να ξέρουμε πώς ταξιδεύεις και τι λεφτά χαλάς.
Συμφωνώ. Εμείς τον προηγούμενο Αύγουστο χαλάσαμε δύο άτομα 1500 λίρες μέσα σε δύο μέρες και τον Φλεβάρη σχεδόν τα μισά λεφτά. Είναι ανάλογα με το τι θέλεις να κάνεις, που θέλεις να πας, πόσο θέλεις να ψωνίσεις.
 

panospeggy

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
SWITZERLAND,PRAQUE,PARIS
καταρχην ευχαριστω για τη βοηθεια σας κανετε υπεροχες συζητησεις εδω κατα δευτερον δεν χω σκοπο να χαλασω πολλα λεφτα για φαγητο ,εξαλλου θα μεινω εκει δυο βραδια περιπου και για ψωνια αν και γυναικα θα κανω κραττει που σημαινει για μενα ψωνια το πολυ 70 ευρω και φαγητο γενικα καπου 30 ευρω ...
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom