Αυστρία Ιταλία ταξιδι για ιταλια αυστρια.

sonic

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ουγγαρια σουηδια
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη
:p:(Καλησπερα σε ολους!Ειμαι νεος σε αυτο το φορουμ,αν κ το παρακολουθω εδω κ καιρο.Σκοπευω να παω τον αλλο μηνα βολτα στο εξωτερικο,εχω περιπου 2 χιλιαρικα,θα ειμαστε αλλοι δυο,η συντροφος κ το παιδι.Λεμε για ιταλια προς αυστρια με το αυτοκινητο.Ενα χοντα σιβικ 2000 μοντελο.Μπορειτε να με βοηθεισετε να βγαλω ακρη;Απο θεσσαλονικη θα ξεκινησω.
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
επειδη εχεις οριακο budget μουρθε μια κομπινα...
στο καραβι κλεισε μια δικλινη εσωτερικη η μανα με το παιδι ωστε να πεσει η τιμη.εσυ κλεισε καταστρωμα.το βραδυ θα κοιμηθει η μανα με το παιδι και συ στο αλλο.
μπες στο viamichellin kai επελεξε που θες να πας.
κλεισε 3αρια hotel via booking.com kαι προχωρα...
αν πας προς λιμνες βορειας ιταλιας επελεξε ματζορε που ειναι πολυ οικονομικα και εξισου ομορφα με κομο.
προυπολογισμος
κανα 500αρι+ το καραβι
διοδια κανα 100αρικο
200 βενζινη περιπου
6χ100 =600 ξενοδοχειο
600 φαγητο.
ερχεσαι οριακα...
μη ξεχασεις τη πρασινη καρτα και εκδοση διαβατηριου του μικρου.
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
:p:(Καλησπερα σε ολους!Ειμαι νεος σε αυτο το φορουμ,αν κ το παρακολουθω εδω κ καιρο.Σκοπευω να παω τον αλλο μηνα βολτα στο εξωτερικο,εχω περιπου 2 χιλιαρικα,θα ειμαστε αλλοι δυο,η συντροφος κ το παιδι.Λεμε για ιταλια προς αυστρια με το αυτοκινητο.Ενα χοντα σιβικ 2000 μοντελο.Μπορειτε να με βοηθεισετε να βγαλω ακρη;Απο θεσσαλονικη θα ξεκινησω.
Την πρωτομαγιά το κάναμε από Θεσσαλονίκη ένα αυτοκίνητο δύο ζευγάρια από πρώην Γιουγκοσλαβία. Έξι μέρες πέντε διανυκτερεύσεις Σάλτζμπουρκ, δυο στο Μόναχο, Ίνσμπουρκ, Μέστρε, με 750 ευρω το άτομο, με όλα μέσα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.309
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
επειδη εχεις οριακο budget μουρθε μια κομπινα...
στο καραβι κλεισε μια δικλινη εσωτερικη η μανα με το παιδι ωστε να πεσει η τιμη.εσυ κλεισε καταστρωμα.το βραδυ θα κοιμηθει η μανα με το παιδι και συ στο αλλο.
μη ξεχασεις τη πρασινη καρτα και εκδοση διαβατηριου του μικρου.
καλή η κομπίνα αλλά λίγο παλιά..και σε μερικές εταιρείες δεν τρώνε κουτόχορτο, απλά μπορεί να κάνουν πως δεν βλέπουν..καλύτερα από τον κίνδυνο να γίνει ρόμπα να διαπραγματευτεί μια έκπτωση πέραν του 30% που προσφέρεται ως 22/6 όπως έχουν πει άλλα μέλη στα αντίστοιχα τόπικ των ιταλόφιλων.
και να μην ξεχάσεις το νεο δίπλωμα οπωσδήποτε και τη νέα άδεια κυκλοφοριας αλλιώς κινδυνεύεις να γίνεις ρόμπα εκτός από το πληρωμα και στους ιταλούς...
με τέτοιο μπάτζετ παίζεις άνετα και στο νότο.
 

shristod

Member
Μηνύματα
135
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο?
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
:p:(Καλησπερα σε ολους!Ειμαι νεος σε αυτο το φορουμ,αν κ το παρακολουθω εδω κ καιρο.Σκοπευω να παω τον αλλο μηνα βολτα στο εξωτερικο,εχω περιπου 2 χιλιαρικα,θα ειμαστε αλλοι δυο,η συντροφος κ το παιδι.Λεμε για ιταλια προς αυστρια με το αυτοκινητο.Ενα χοντα σιβικ 2000 μοντελο.Μπορειτε να με βοηθεισετε να βγαλω ακρη;Απο θεσσαλονικη θα ξεκινησω.
Θα σου πρότεινα να μην κινηθείς αποκλειστικά στις εθνικές οδούς, βγες από τους κεντρικούς δρόμους και ακολούθησε, τουλάχιστον σε κάποια κομμάτια, παρακαμπτηρίους/επαρχιακούς δρόμους.

Ένα GPS και ένας χάρτης της Ευρώπης θα σου είναι επίσης πολύ χρήσιμα...
 

sonic

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ουγγαρια σουηδια
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη
ελειπα κ δεν απαντησα.λοιπον,θα κατσουμε περιπου 7,8 μερες συνολικα μονο ιταλια.ηγουμενιτσα-μπαρι κ μετα τι λετε;δεν ειμαστε του μαζικου τουρισμου.θελουμε να ανεβουμε προς τα πανω κ να μεινουμε σε 2 τουλαχιστον μικροπολεις.τι προτεινετε;ειναι πολυ μακρια η περιοχη της τοσκανης;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom