ταξιδι οδικως ελλαδα-γαλλια

Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ελλαδα-γαλλια
Ταξίδι-Όνειρο
αμερικη
καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω αν εχει κανει τελευταια κανεις το ταξιδι ελλαδα-γαλλια οδικως με ιχ η με τρενο ευχαριστω
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Εμεις εδω μεσα ειμαστε πλουσιοι και ταξιδευουμε μονο με τα ιδιωτικα μας αεροπλανα
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
καλησπέρα Αρτέμης,

υπάρχουν ιστορίες στο φόρουμ σε σχέση με την ερώτησή σου, κανε αναζήτηση και θα βρείς, απο κει και περα αν σε ενδιαφερει κατι συγκεκριμενο καλο ειναι να κάνεις μια πιο συγκεκριμενη ερώτηση.


tsolias1979-με συγχωρείς αλλά δεν νομίζω αυτό να είναι το καταλληλότερο καλωσόρισμα ενός καινούργιου μέλος...
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ελλαδα-γαλλια
Ταξίδι-Όνειρο
αμερικη
Εμεις εδω μεσα ειμαστε πλουσιοι και ταξιδευουμε μονο με τα ιδιωτικα μας αεροπλανα καλησπερα σε ευχαριστω για την απαντηση μολις αποκτησω και γω ιδιωτικο αεροπλανο θα σε ξαναρωτησω ωστε να με ενημερωσεις για ολα τα σχετικα να σαι καλα
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
με τρένο από ελλάδα δε θα φτάσεις, μιας και είμαστε τόσο πλούσιοι που καταργήσαμε τις συνδέσεις με Ευρώπη, και η Ελλάδα τώρα είναι νησί.

Αμά θες να πας με τρένο, θα πρέπει να πάρεις ή το φερυ μποτ για ιταλία, και από εκεί φεύγουν κάμποσα τρένα για Γαλλία ή να φτάσεις Βουδαπέστη, και από εκεί Μόναχο και μετά παρίσι
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ελλαδα-γαλλια
Ταξίδι-Όνειρο
αμερικη
καλησπέρα Αρτέμης,

υπάρχουν ιστορίες στο φόρουμ σε σχέση με την ερώτησή σου, κανε αναζήτηση και θα βρείς, απο κει και περα αν σε ενδιαφερει κατι συγκεκριμενο καλο ειναι να κάνεις μια πιο συγκεκριμενη ερώτηση.


tsolias1979-με συγχωρείς αλλά δεν νομίζω αυτό να είναι το καταλληλότερο καλωσόρισμα ενός καινούργιου μέλος...
καλησπερα ivana ευχαριστω για την απαντηση εχω βρει πολλες και πολυτιμες συμβουλες απο αυτο το φορουμ μαλιστα το τελευταιο ταξιδι μου που καναμε με την οικογενεια μου για ιταλια οδικως μεσω των βαλκανιων το χρωσταω σε εσας και στις πληροφοριες σας και πραγματικα περασαμε υπεροχα αυτο που εννοουσα ειναι μηπως καποιος ειχε κανει αυτο το ταξιδι για γαλλια προσφατα μεσα στο 2010-2011 γιατι βρηκα μονο πιο παλιες ιστοριες και αναφορες ισως να μην εψαξα σωστα απλα περισσοτερο για ωρες και τιμες ενδιαφερομουνα αλλα ευτυχως το τακτοποιησα μεσω οσε και μολις κανω το ταξιδι και ειναι καλο θα τα περιγραψω ολα ειμαι υψοφοβικη και δεν μπαινω σε αεροπλανο και ετσι προσπαθω να βρω αλλους τροπους ταξιδιου και παλι ευχαριστω για την κατανοηση
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ελλαδα-γαλλια
Ταξίδι-Όνειρο
αμερικη
με τρένο από ελλάδα δε θα φτάσεις, μιας και είμαστε τόσο πλούσιοι που καταργήσαμε τις συνδέσεις με Ευρώπη, και η Ελλάδα τώρα είναι νησί.

Αμά θες να πας με τρένο, θα πρέπει να πάρεις ή το φερυ μποτ για ιταλία, και από εκεί φεύγουν κάμποσα τρένα για Γαλλία ή να φτάσεις Βουδαπέστη, και από εκεί Μόναχο και μετά παρίσι
ευχαριστω πολλυ για την βοηθεια και καλως σας βρηκα οντως τα τρενα μας ειναι για κλαματα απλα βρεθηκε ενας πολλυ καλος ανθρωπος στον οσε εξωτερικου και μας τα εξηγησε ολα λεπτομερος επισης κατι που εμαθα και το λεω μηπως ενδιαφερει καποιον ειναι οτι τα ιταλικα τρενα εχουν κανει συμβαση με τα ελληνικα πλοια για ιταλια και οταν κοβεις ιντερειλ για οποιαδηποτε χωρα εχεις πολλυ μεγαλη εκπτωση η και πληρωνεις μονο επιναυλο στο καραβι αυτο εξαρταται απο την καθε εταιρια και τη θεση στο τρενο
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
όταν σε όλες τις χώρες, το τρένο είναι το κύριο μέσω μεταφοράς ανθρώπων και εμπορευμάτων η Ελλάδα και η Πολωνία είναι πολλά χρόνια πίσω
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
@ΑΡΤΕΜΙΣ1500
Aν δε σου κάνει κόπο βάλε καμιά τελεία, κανά κόμμα, κανά κεφαλαίο γιατί μας βγήκαν τα μάτια.
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ελλαδα-γαλλια
Ταξίδι-Όνειρο
αμερικη
@ΑΡΤΕΜΙΣ1500
Aν δε σου κάνει κόπο βάλε καμιά τελεία, κανά κόμμα, κανά κεφαλαίο γιατί μας βγήκαν τα μάτια.
Τελικα σε αυτο το φορουμ εκτος απο ανθρωπους που θελουν να βοηθησουν υπαρχουν και αλλοι που αρεσκονται στο να τη λενε στους αλλους.Σορρυ απο αυριο θα κυκλοφορω με συντακτικο και το λεξικο του Μπαμπινιωτη για να γραφω εδω.Τελικα δεν εχουν μονο τα ελληνικα τρενα χαλια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.928
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom