τετοια διαφορα στα 2 sites?

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
Βρηκα ενα ξενοδοχειο στο Παρισι και συγκρινα τιμες στο booking.com και στο travelplanet24.com και ειδα τεραστια διαφορα δεν μιλαμε για 10-20 ευρώ μιλάμε 200 ευρω διαφορά περιπου, γιατί έτσι; και το booking δεν εχει πρωινο παραπανω για να πεις οτι για αυτο ειναι τοση η διαφορα...στο booking εχει 440 ευρώ και στο travelplanet24 εχει 246.92...γιατι τοσο μεγαλη διαφορα?και γενικα απ'ότι ειδα με συμφερει πολυ απο το Travelplanet μολις το ανακαλυψα και ειδα οτι εχει πολυ φτηνα ξενοδοχεια και αξιοπρεπη σε αντιθεση με το booking στο οποιο αυτα με 0 έως 49 ευρω ειναι τρωγλες:D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν ειναι παραξενο αλλα βρηκες ξενοδοχειο στο παρισι απο 0 εως 49 ευρω εστω και τρωγλη;
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Κι εγώ το ξενοδοχείο που έκλεισα για Ρώμη το βρήκα με διαφορές 200 ευρώ στα διάφορα sites.
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
το travelplanet24 εχει γενικα παρα πολυ καλες τιμες,εχω κλεισει αρκετες φορες...και ακυρωση εκανα και με εξυπηρετησαν οπως επρεπε..ως τωρα αψογοι
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.337
Η μόνη διαφορά στο travelplanet είναι οτι χρεώνει αμέσως τήν κάρτα σε αντίθεση με το booking.Μικρό το κακό φυσικά όταν υπάρχει τέτοια μεγάλη διαφορά.Αρκετές φορές έχει πολύ καλές τιμές για καλά ξενοδοχεία.Τέτοια διαφορά δεν έχω πετύχει ποτέ.
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Το ξενοδοχείο που εκλεισα στο Μιλάνο το δινει το booking 618 το τρικλινο και ενω το otel 374. Εγω το εκλεισα με chat και μου το εδωσε 352. Το δε μονοκλινο το εκλεισα 238 ενω το booking το δινει 306.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.337
Το ξενοδοχείο που εκλεισα στο Μιλάνο το δινει το booking 618 το τρικλινο και ενω το otel 374. Εγω το εκλεισα με chat και μου το εδωσε 352. Το δε μονοκλινο το εκλεισα 238 ενω το booking το δινει 306.
374 το δίνει το ξενοδοχείο ή άλλο site? ΄Εκανες chat με το ξενοδοχείο?
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Και εμενα δε μου εχει τυχει τοση διαφορα.Μου κανει εντυπωση.Το καλοκαιρι παντως,που δεν εκλεισα με booking,εκλεισα με hrs απο το hotelscombined.Και σιγουρα δεν θα κλεισω ποτε απο site που χρεωνει την καρτα αμεσως.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.337
Και εμενα δε μου εχει τυχει τοση διαφορα.Μου κανει εντυπωση.Το καλοκαιρι παντως,που δεν εκλεισα με booking,εκλεισα με hrs απο το hotelscombined.Και σιγουρα δεν θα κλεισω ποτε απο site που χρεωνει την καρτα αμεσως.
Αν η διαφορά είναι καλή(άς πούμε +50,00 Ευρώ) γιατί όχι?

Κατά την γνώμη μου αξίζει.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Προσωπικά πριν κλείσω κάποιο ξενοδοχείο που με ενδιαφέρει, πρώτα κάνω μία αναζήτηση μέσω του hotelscombined.com και στη συνέχεια αφού βρω τη χαμηλότερη τιμή για τις ημερομηνίες που θέλω στέλνω ένα e-mail στο ξενοδοχείο, ρωτώντας τους αν μπορούν να μου προσφέρουν την ίδια τιμή και μέσω άμεσης κράτησης με αυτούς. Το αποτέλεσμα συνήθως είναι 50-50. Εάν η απάντηση είναι αρνητική, παρόλα αυτά η προσφορά ή το ξενοδοχείο είναι πολύ καλά, τότε συνήθως κάνω την κράτηση μέσω του τρίτου site. Είναι λογικό να υπάρχουν μεγάλες διαφορές μεταξύ ιστοσελίδων καθώς μερικές όπως το booking.com είναι πιο ευέλικτες στις πολιτικές ακύρωσης, ενώ άλλες, που συνηθως λειτουργούν με voucher, προσφέρουν καλύτερες τιμές αλλά με περισσότερους περιορισμούς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.139
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom