Ιαπωνία το(ΚΥΟ)το και κάτι ψιλά

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Δεν μπορειτε να πατε προς τον Μαρτη που ανθιζουν οι κερασιες;
Mπραβο παντως ευχομαι καλοταξιδοι να ειστε:D
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν μπορειτε να πατε προς τον Μαρτη που ανθιζουν οι κερασιες;
Mπραβο παντως ευχομαι καλοταξιδοι να ειστε:D
Ας έχουμε κι ένα λόγο να κάνουμε και δεύτερη επίσκεψη μια επόμενη άνοιξη!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν δεν το ξέρετε ήδη, από τις μεγαλύτερες εταιρείες ενοικίασης είναι η Toyota Rent a Car. H online κράτηση είναι μόνο στα γιαπωνέζικα όμως υπάρχει τηλέφωνο συνεννόησης στα αγγλικά. Κάντε μια προσπάθεια μήπως βγει κάτι.
Την έχω δει (όπως και τη Mazda Rent a car, που συνεργάζεται με τη Europcar), αλλά απ' ότι κατάφερα να δω από τους online translators δεν παίζει one-way εννικοίαση όπως τη θέλουμε. Έχει κανείς και καμμιά άλλη ιδέα? (είτε για το αυτοκίνητο, είτε για το πρόγραμμα, είτε...)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Έχει κανείς και καμμιά άλλη ιδέα? (είτε για το αυτοκίνητο, είτε για το πρόγραμμα, είτε...)
αυτές οι τελείτσες εννοούν αυτό όπως τις μεταφράζω;;; νέοι και ωραίοι θα σας τα πω στο τέλος. αλλά για ρίξτε κι ένα βλέφαρο στα γραφτά μου. εκεί στην"Κίνα του Μάο":clap:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.044
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
αυτές οι τελείτσες εννοούν αυτό όπως τις μεταφράζω;;; νέοι και ωραίοι θα σας τα πω στο τέλος. αλλά για ρίξτε κι ένα βλέφαρο στα γραφτά μου. εκεί στην"Κίνα του Μάο":clap:
Α, δεν ξέρω πως τα μεταφράζεις.... Εγώ εννοώ το απλούστερο "οτιδήποτε άλλο", "ελεύθερο θέμα". Αυτό θα μπορούσε π.χ. να είναι ξενοδοχεία & εστιατόρια στις περιοχές αυτές, εναλλακτικά μέσα μετακίνησης (πάρτε το αεροπλάνο), κλπ.
Όσο γι αυτό που πιθανώς κατάλαβες, είναι κάποια πράγματα που ποτέ δε θα τα έγραφα σε δημόσιο forum στο internet :)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Σας παρακαλώ μη τον ακούτε... μόλις γύρισε από διακοπές... θα γιάνει με τον καιρό...:D
Για ξενοδοχείο στο Τόκυο προτείνω το Imperial Hotel. Είναι κοντά στον κεντρικό σταθμό του τραίνου. Θα σας δώσω και μια παραγγελία...για εκεί

(Εννοείται όχι δημοσίως...αλλά για να μη βρεθεί πάλι ο Σπύρος να χορεύει καλαματιανό στη Ginja street):D
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.761
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Την έχω δει (όπως και τη Mazda Rent a car, που συνεργάζεται με τη Europcar), αλλά απ' ότι κατάφερα να δω από τους online translators δεν παίζει one-way εννικοίαση όπως τη θέλουμε. Έχει κανείς και καμμιά άλλη ιδέα? (είτε για το αυτοκίνητο, είτε για το πρόγραμμα, είτε...)
Την Nippon rent a car την είδατε; Έχουν κι αυτοί τηλέφωνο στα αγγλικά.
 

Dva Srca

Member
Μηνύματα
558
Likes
1.053
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Οπουδήποτε Πολυνησία
Μπράβο που θα πάτε Ιαπωνία αλλά κρίμα που θα πάτε Νοέμβριο, ήλπιζα να συναντηθούμε για να επανορθώσω για την πολύ διακριτική παρουσία μου στη συνάντηση, που μας κόστισε τη γνωριμία, εγώ με πολυμελή αλλά αξιόλογη συνοδεία θα είμαστε εκεί Οκτώβριο και έχουμε εντάξει στο πρόγραμμά μας και την Okinawa! Βέβαια θα κάτσουμε λίγες μέρες παραπάνω από εσάς, οπότε μας καλύπτει χρονικά το πρόγραμμα. Κι εμείς 6 μέρες Τόκυο υπολογίσαμε, 3 μέρες Κυότο και 3 Okinawa, τις άλλες μας τις τρώνε τα αεροπλάνα :p
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Τι έγινε καλέ; Πολύ κίνηση βλέπω η Ιαπωνία.
Θα τα διαβάζει η Pandora μας και θα αναστενάζει...
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Υπόψη ότι στο Himeji castle γίνεται ανακαίνιση και ειναι καλυμμένο με σκαλωσιές, από ότι διάβασα. Παρεπιπτόντως, θα πάμε και εμείς τον Νοέμβρη. Ωστόσο, όλοι λένε ότι κάτι φαίνεται και ο περιβάλλοντας χώρος είναι ωραίος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom