το ωραιότερο ελληνικο χωριο ειναι......

Μηνύματα
38
Likes
33
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Μόλις είδα το θέμα και αν και παλιό δεν μπορώ να μην μοιραστώ μαζί σας το πιο όμορφο (για μένα) χωριό που είναι το Φλάμπουρο Φλώρινας.Από εκεί καταγόταν η μητέρα μου..Ένα πανέμορφο γραφικό χωριό που πέρασα πολλά όμορφα παιδικά καλοκαίρια.Επίσης πανέμορφο είναι και τα Χριστούγεννα.Σαν φοιτητής πλέον δεν μπορώ να το επισκεφθώ συχνά και μου λείπει,εσείς όμως αν σας βγάλει ο δρόμος σας στην Φλώρινα να το επισκεφθείτε :D



5298002.jpg

16105603_1564167500265339_1664917722167687196_n.jpg
5297806.jpg
15632591.jpg
117083739.jpg
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ωραίο θέμα το οποίο τώρα το ανακάλυψα. Νομίζω πως τα ωραιότερα χωριά που έχω επισκφθεί (τα οποία συνδυάζουν και αρχιτεκτονική και φύση, και ατμόσφαιρα, και θέα, και ωραίο κλίμα, και πάνω απ'όλα είναι κοινότητες με όλη τη σημασία της λέξης) είναι
1. Πύργος Τήνου
2. Μακρινίτσα Πηλίου
3. Μόλυβος Λέσβου
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Ωραίο θέμα !!! Μεγάλωσα σε ένα όμορφο χωριό :rolleyes: αλλά δεν θα πώ λέξη γι' αυτό ! Γενικά η Ελλάδα έχει πανέμορφα χωριά !
Αγιάσος - Λέσβος


Μονεμβασιά


Κάρπαθος, χωριό Όλυμπος ! Με τους δικέφαλους αετούς στα μπαλκόνια των σπιτιών !




Και αγάπησα πάρα πολύ τα χωριά της Μάνης με την ιδιαίτερη αρχιτεκτονική τους !!!

Να πώ επίσης οτι τα χωριά της Ηπείρου και της Δυτικής Μακεδονίας είναι μοναδικά !
 
Last edited:

skiadi

Member
Μηνύματα
31
Likes
10
Αγιος Πετρος Αρκαδιας..:xalara:
σε αυτή την χώρα όλα τα χωριά είναι εκπληκτικά,
θα πρωτοτυπήσω και δεν θα αναφέρω χωριό καταγωγής μου.
Μερικά από τα ωραιότερα χωριά της πατρίδας μας που έχω επισκεφτεί είναι:
Νυμφαίο Φλώρινας, Άνω χώρα Ναυπακτίας, Χωριό Κιμώλου, Κάστρο Σίφνου, Οία, Σίκκινος, σχεδόν όλα τα χωριά της Λέσβου, Λεύκες Πάρου και ο κατάλογος δεν τελειώνει ποτέ στην Ελλάδα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.597
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom