Ουγγαρία Τσεχική Δημοκρατία τραινο απο βουδαπεστη πραγα

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Παιδια καλησπερα.μεσα φλεβαρη ια παω βουδαπεστη και επςιδη θελω να παω και πραγα κανονισα η επιστροφη μου ναναι απο πραγα για να μη γυρναω παλι βουδαπεστη.
Θελω να παω με τραινο αλλα επειδη θα γυρισω απο πραγα δεν γινεται να μην τυχων δε βρω εισητηρια.οποτε να τα κλεισω online για σιγουρα?
Επειδη δε ξερω τι κ πως παρακαλω οποιος ξερει ας μου πει τι να κανω...
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Κοιταξε την περιπτωση του λεωφορειου,η Orange ways κανει συνηθως 2 δρομολογια τη μερα-το ενα νομιζω νυχτερινο- η διαδρομη ειναι γυρω στις 7,5 ωρες και κανει γυρω στα 20 ευρω.Το site της εταιρειας ειναι αρκετα ευχρηστο.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
http://www.mav-start.hu/english/index.php

Θα πας εδώ και θα βαλεις τη διαδρομη που θες και την ημερομηνία που θες. Λογικά για Φεβρουάριο θα έχουν ανοίξει οι ημερομηνίες.
Έπειτα θα πατήσεις εκεί που λέει ''further information'', μετά από κάτω εκεί που λέει ''open'' και θα σου εμφανίσει τις ώρες των τρένων. Επιλέγεις την ώρα που θέλεις, μετά ''ticket to the cart'' κάνεις εγγραφή στο site πληρωνεις και τέλος.

Προσοχή, το εισιτήριο σου δεν μπορείς να το εκτυπώσεις αλλά θα το πάρεις από τα ''e-Ticket machines'' που θα βρεις στο σταθμό Κeleti, απ' όπου αναχωρεί και το τρένο.

Κόστος εισιτηρίου, λογικά θα βρεις κάποια προσφορά, 19 ευρώ.
 

Hercinia

Member
Μηνύματα
64
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία, Σουηδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γκόα, Αρούμπα, Αϊτή
Την ίδια περίοδο θα είμαι και εγώ Βουδαπέστη! Και σκέφτομαι για μια κοντινή εκδρομή αλλά όχι Πράγα μιας και έχω πάει. Παρόλα αυτά θα σου έλεγα να δεις αυτή http://www.studentagencybus.com/ την εταιρεία που ταξίδεψα από Βερολίνο για Πράγα και η οποία ήταν πολύ ανετη . είναι λεωφορείο κλείνεις και online τα εισητηριά σου ο σταθμός στην Πράγα είναι μέσα στην πόλη επίσης. έχει αναλυτικά δρομολόγια και είναι και φτηνο!
 

koutsavaki

Member
Μηνύματα
183
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
ΠΡΟΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ - ΓΗ ΤΟΥ ΠΥΡΟΣ
Την ίδια περίοδο θα είμαι και εγώ Βουδαπέστη! Και σκέφτομαι για μια κοντινή εκδρομή αλλά όχι Πράγα μιας και έχω πάει. Παρόλα αυτά θα σου έλεγα να δεις αυτή http://www.studentagencybus.com/ την εταιρεία που ταξίδεψα από Βερολίνο για Πράγα και η οποία ήταν πολύ ανετη . είναι λεωφορείο κλείνεις και online τα εισητηριά σου ο σταθμός στην Πράγα είναι μέσα στην πόλη επίσης. έχει αναλυτικά δρομολόγια και είναι και φτηνο!
Θα συμφωνήσω και εγω....ταξίδεψα με την συγκεκριμένη εταιρεια....μικρό βασικά το ταξίδι (Πράγα - Δρέσδη) αλλά τα λεωφορεία ήταν πάρα πολύ άνετα....καμία σχέση με τα δικά μας του ΚΤΕΛ.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εσένα δηλαδή το μυαλό σου τι λέει που ρωτάς κιόλας? Είναι πιο άνετο ένα ταξίδι με τρένο ή με λεωφορείο?
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
χωρις να εχω ταξιδεψει ποτε με κατι απτα δυο δεν μπορει να μου πει το μυαλο μου κατι.

αλλα ακομα και ναχα ταξιδεψει με κατι ρωταω για τα συγκεκριμενα λεωφορεια και τραινα.
πιθανον υπαρχουν καθισματα λεοφωρειων που στο 10λεπτο πιανεται η μεση σου και αλλα που μπορεις να κοιμηθεις ανετα.
για τα ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ρωταω τα οποια προφανως και δεν γνωριζω.

Η συζηγος εχει μια παθηση στη μεση και με ενδιαφερει το θεμα,δεν ρωταω για χαβαλε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.449
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom