Ρωσία τρανζιτ επιβατες για ρωσια

dkelena

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας,

ειναι η πρωτη φορα που γραφω σε φορουμ.

οποτε συγχωρεστεμε για τα τυχον λαθη μου.

Με τον συζηγο μου θα παραμεινουμε για 12 ωρες στο αεροδρομιο της Μοσχας το σερεμετιεβο στην τρανζιτ ζωνη και θα θελαμε να κοιμηθουμε καπου.

Δεν θα εχουμε βιζα για Ρωσσια και το μονο ξεν.που μας επιτρεπουν αφου μας κλειδωσουν στο δωματιο ειναι το νοβοτελ που ειναι και πανακριβο.

Ξερει κανεις κανενα αλλο ξεν. ή θα την βγαλουμε στα καθισματα του αεροδρομιου?
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Για να γλιτωσω τετοιες ταλαιπωρίες, εδώ και χρόνια είμαι μελος του Priority Pass. Μπαίνω στο lounge και εχω φαγητό, ποτο, μπάνιο και ύπνο με 24€ τη φορά...
 

dkelena

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
τρανζιτ επιβατες για Μοσχα

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά από που προμηθεύομαι αυτή την κάρτα?
εμείς έχουμε βγάλει εισητήρια με αεροφλοτ.
 

flying Doc

Member
Μηνύματα
200
Likes
378
Airport Lounge Access Worldwide | Priority Pass Υπάρχει μια ετήσια συνδρομή 109€ και κάθε επίσκεψη σε lounge κοστίζει 24€.

Υπάρχει και άλλη δυνατότητα: Lounge Pass - Affordable VIP Indulgence και αγοράζεις είσοδο για το lounge που σ' ενδιαφέρει για ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ημερα (την ημερα της πτήσης σου). Απλά το priority pass, προσφέει πολύ περισσότερα lounges.

Για κάποιον που ταξιδευει πολλές φορές το χρόνο, το θεωρώ καλή "επένδυση"
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.048
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σας,

ειναι η πρωτη φορα που γραφω σε φορουμ.

οποτε συγχωρεστεμε για τα τυχον λαθη μου.

Με τον συζηγο μου θα παραμεινουμε για 12 ωρες στο αεροδρομιο της Μοσχας το σερεμετιεβο στην τρανζιτ ζωνη και θα θελαμε να κοιμηθουμε καπου.

Δεν θα εχουμε βιζα για Ρωσσια και το μονο ξεν.που μας επιτρεπουν αφου μας κλειδωσουν στο δωματιο ειναι το νοβοτελ που ειναι και πανακριβο.

Ξερει κανεις κανενα αλλο ξεν. ή θα την βγαλουμε στα καθισματα του αεροδρομιου?
Επιλογή 1: Βγάζετε transit visa και πάτε όπου θέλετε.
Επιλογή 2: Νοβοτέλ όπως παραπάνω.
Επιλογή 3: Καθίσματα/lounge αεροδρομίου.

Εγώ θα έπαιρνα την επιλογή 1.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Την δεύτερη επιλογη με το νοβοτελ δεν την κατάλαβα . μπορείς να πας στο ξενοδοχείο χωρίς να έχεις βγάλει την βίζα? Αν είναι έτσι ακομη και 200 € το δίκλινο μάλλον συμφέρει. Είναι δίπλα στο αεροδρόμιο χωρίς να σκεφτείς μεταφορά και γλυτώνεις τα 70 € για δυο βίζες, όπως επίσης την ταλαιπωρία για να τις εκδωσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.285
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom