Γαλλία φαγητό στο Παρίσι

Μηνύματα
159
Likes
784

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Λοιπόν βάζω επιλογές να μου πείτε τι είναι καλύτερο και να κλείσω

1. Ibis budget Porte d'Italie East 285
2. Ibis styles Olympiades 356
3. Ibis styles Bibliotheque 358
4. Ibis Paris Alesia Montparnasse 373
5. Ibis Styles Bercy 397
6. Ibis Avenue d'Italie 410

Όλα είναι με πρωινό και δωρεάν ακύρωση για 4 βραδιές. Το 1 το έβαλα αν και ξέρω πως είναι λίγο πιο μακριά αλλά είδα πως η γραμμή του μετρό είναι πολύ βολική.

Πάμε λίγο αδέρφια!
Αν τελικά μείνεις στο 6, εκεί κοντά είναι ένας φούρνος με τέλεια κρουασάν. Είναι τόσο τέλεια που δεν θα ασχολιόμουν με πρωινό ξενοδοχείου.

Boulangerie Lorette:

Informations pratiques
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Αν τελικά μείνεις στο 6, εκεί κοντά είναι ένας φούρνος με τέλεια κρουασάν. Είναι τόσο τέλεια που δεν θα ασχολιόμουν με πρωινό ξενοδοχείου.

Boulangerie Lorette:

Informations pratiques
Παραδόξως, πριν 4 χρόνια τον δοκίμασα το φούρνο (τυχαία, έψαχνα για πρωϊνό στο Italie 2, και βγήκα από την πίσω πόρτα ψάχνοντας). Εμένα πάντως δε με ξετρέλαναν. Αλλά περί ορέξεως...
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Παραδόξως, πριν 4 χρόνια τον δοκίμασα το φούρνο (τυχαία, έψαχνα για πρωϊνό στο Italie 2, και βγήκα από την πίσω πόρτα ψάχνοντας). Εμένα πάντως δε με ξετρέλαναν.
Δεν ξέρω άνθρωπο που να μην πινει νερό στο όνομά του. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι μέσα σε 4 χρόνια. Δεν θυμάμαι να έχω φάει καλύτερο κρουασάν, γενικά όχι μόνο στο Παρίσι. Το βρίσκω πολύ πιο νόστιμο απ'το βραβευμένο φούρνο κοντά στο πάνθεον, φαντάζομαι θα χεις δοκιμάσει από εκεί.
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
7.981
Likes
12.031
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Το καλύτερο κρουασάν το έχει το Carton κάτω από τον Gare du Nord.
 
Last edited by a moderator:

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Εγώ βάζω like εκ των προτέρων, γιατί πόσο χάλια να είναι.
 

GALERA

Member
Μηνύματα
85
Likes
96
Ισως να έχει γραφτεί ξανά, αλλα εκείνο που θα ήθελα να συμβουλέψω εγώ για ταξίδι στο Παρίσι είναι πως εάν πάμε λιγότερες απο 7 ημέρες, να προτιμάμε να αφήνουμε εκτός την Κυριακή, Δευτέρα, Τρίτη. Πολλά απο τα πιο ενδιαφέροντα μαγαζιά, (τουλάχιστον έτσι παρατήρησα εγώ) είναι κλειστά Κυριακή και Δευτέρα. Επίσης τα fix menu τους είναι συνήθως Τετάρτη με Σάββατο . Ετσι μπορείς να φάς σε καλά εστιατόρια (ακόμα και μισελεν) με 50 ευρώ το άτομο .
Μην ξεχάσω να σας πώ, για να κάνετε αντίστοιχο προγραμματισμό, πως το μεσημέρι, τα περισσότερα εστιατόρια λειτουργούν 13:00-14:30 ή περίπου αυτές τις ώρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.589
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom