Γαλλία φαγητό στο Παρίσι

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.280
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ρωσια
ο γυρος στο Παρισι εχει τιμες Γαλλιας και οχι συνοικιακου σουβλατζιδικου.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.199
καλησπερα fotast θα παω για 4 μερες με την κοπελα μου ... παρεπιμπτοντος διαβαζω την ιστορια σου τωρα και κατεβασα το προγραμμα για το μετρο που λες !! ρωτησα για ελληνικο φαγητο γιατι ειδα πιο πανω πως ειναι πανακριβα τα γαλλικα εστιατορια και λεω ας παμε και εκει να φαμε κανα γυρο !!! αν εχεις να προτινεις κατι καλοδεχουμενο πιστευω θα βρω πολλα στην ιστορια σου !!!
Δεν έχω γράψει ιστορία.Μάλλον με μπερδεύεις με κάποιον άλλον.Δεν πειράζει..
Προσωπικά αν ήθελα να φάω φτηνότερα δεν θα έτρωγα γύρο αλλά κάτι από τους πολλούς φούρνους που έχει.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Τα εστιατόρια και τα γυράδικα λες μάλλον στο Καρτιέ Λατέν κοντά στη Παναγία των Παρισίων...Σαιν Μισέλ στάση μετρό πηγαίνοντας προς πλατεία Rene εκεί στα στενά...
 

hliad1990

Member
Μηνύματα
52
Likes
3
ναι ναι φυσηκα απλα πιστευω με το φτωχο μυαλο μου πως θα ναι πιο οικονομικο απο ενα εστιατοριο γαλλικο!!!

Δεν έχω γράψει ιστορία.Μάλλον με μπερδεύεις με κάποιον άλλον.Δεν πειράζει..
Προσωπικά αν ήθελα να φάω φτηνότερα δεν θα έτρωγα γύρο αλλά κάτι από τους πολλούς φούρνους που έχει.
χιλια συγνομη η φωτο σου μοιαζει με ενος παιδιου που διαωαζς τη ιστορια του !!!

Τα εστιατόρια και τα γυράδικα λες μάλλον στο Καρτιέ Λατέν κοντά στη Παναγία των Παρισίων...Σαιν Μισέλ στάση μετρό πηγαίνοντας προς πλατεία Rene εκεί στα στενά...
ευχαρηστω πολυυυυυυ
 
Last edited by a moderator:

deppi

Member
Μηνύματα
37
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA road trip
Εγω για φαγητο προτεινω heureux comme alexandre !!Μακαρι να ξαναφαω καποτε εκει! Λατρευω το γεγονος οτι εσυ ο ιδιος ψηνεις κρεας-λαχανικα σε πλακα ή τα τηγανιζεις σε στυλ φριτεζας! Απιστευτες πατατες, το λιωμενο τυρι (γαλλια στυλ) απεριγραπτο!!
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κάθε επόμενο!
καλησπερα fotast θα παω για 4 μερες με την κοπελα μου ... παρεπιμπτοντος διαβαζω την ιστορια σου τωρα και κατεβασα το προγραμμα για το μετρο που λες !! ρωτησα για ελληνικο φαγητο γιατι ειδα πιο πανω πως ειναι πανακριβα τα γαλλικα εστιατορια και λεω ας παμε και εκει να φαμε κανα γυρο !!! αν εχεις να προτινεις κατι καλοδεχουμενο πιστευω θα βρω πολλα στην ιστορια σου !!!
de la huchette κοντά στην Παναγία.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Κανένα καλο update έχουμε;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Κανένα καλο update έχουμε;
Όχι ιδιαίτερα κεντρικό, ούτε ιδιαίτερα φθηνό (αλλά σε καλή τιμή για δεδομένα Παρισιού και με αξιομνημόνευτη σχέση τιμής/ποιότητας), αυτό το μικρό εστιατόριο στο 14ο, το οποίο όμως έχει πολύ αξιόλογο γαλλικό φαγητό, και κανείς απ'όσους το έχω συστήσει δεν έχει μείνει παραπονεμένος.
http://www.auxenfantsgates.fr/
 

ribo7

Member
Μηνύματα
176
Likes
169
Έχω διαβάσει εδώ μέσα για τα εστιατόρια της περιοχής Paris Bercy Village. Έχει να προτείνει κανείς κάποιο συγκεκριμένο? Μιλάμε για κάποια συγκεριμένη οδό?
Ψάχνω κάποιο εκεί γιατί θα βολέψει τη πρώτη μέρα που φτάνουμε αργά και το ξενοδοχείο βρίσκεται εκεί κοντά.
Ευχαριστώ!
 

dad

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Το Πάσχα θα πάμε οικογενειακά στο Παρίσι. Η 10χρονη κόρη μας, έχει γενέθλια ανήμερα και θελουμε να κάνουμε ενα ωραίο δείπνο. Πιστεύω ότι 50€ το άτομο θα μπορούσα να ξοδέψω. Προτάσεις;
 

city_routes

Member
Μηνύματα
17
Likes
40
Γειά σας ταξιδιώτες !!!! Τον Δεκέμβρη θα ταξιδέψω στο Παρίσι. Θα ήθελα πληροφορίες από μέρη για καλό φαγητό, ποτό γλυκό από κάποιον που ταξίδεψε πρόσφατα. Επίσης, οποιαδήποτε άλλη πληροφορίας είναι ευπρόσδεκτη !!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom