Γενικά φθηνοί προορισμοι για χειμώνα

darling89

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Σας χαιρετώ

Εγώ και ο σύζυγος μου θα ταξιδεψουμε μέσα του δεκέμβριου για χειμερινές διακοπές, αλλά ακόμα δεν μπορούμε να αποφασίσουμε που να πάμε.

Προτιμάμε να πάμε κάπου με χιόνια και χριστουγενιάτική ατμόσφαιρά.

Αν μπορείτε να μου προτείνετε οικονομικες προτάσεις/ εισηγήσεις, παρακαλώ.

Ευχαριστώ.
 

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Περσία
Αν και γενικότερα ... η συγκεκριμένη περίοδος δεν θεωρείται εκ των προτέρων "οικονομική" λόγω του ότι παντού ΟΛΑ είναι κομματάκι τσιμπημένα ...παρόλα αυτά μια καλή λύση για εξωτερικό είναι η παραμυθένια Πράγα , θα πετύχεις καλές τιμές ξενοδοχείων με απίστευτη χριστουγεννιάτικη ατμόσφαιρα !!!!
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
418
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Αρχές Δεκεμβρίου είναι από τις φθηνότερες περιόδους νομίζω, λόγω του ότι είναι προ εορτων. Ίσως η Βουδαπέστη να σας ταίριαζε που είναι οικονομικά κ Χριστουγεννιάτικα. Η κάποια από τις χώρες τις Βαλτικης ( Εσθονοί, Λετονία, Λιθουανία )
Καλή επιτυχία στην επιλογη
 
Last edited by a moderator:

patriarchea

Member
Μηνύματα
71
Likes
88
Εμείς με το σύζυγο είχαμε πάει Μιλανο, Μπεργκαμο .Στο Μιλανο είχε γύρω από το κάστρο μία τεράστια Χριστουγεννιάτικη Αγορά που φαγαμε όλη μέρα.Ειχαμε μείνει Μπεργκαμο που είναι πολύ όμορφο και γραφικό (έχει κι εκεί Χριστουγεννιάτικη Αγορά).Με το τρένο πας παντού Μιλανο, Κομο, Λουγκανο.Πηγαμε με rynair με πολύ οικονομικό εισητήριο και τρωγαμε σε Χριστουγεννιάτικες αγορές πολλά νόστιμα δικά τους παραδοσιακά στο χέρι με πολύ οικονομική τιμή.Και τα καφέ στην Ιταλια είναι οικονομικά.Ετσι με βόλτες , διάλειμμα για καφε και λιχουδιές στο χέρι περάσαμε πολύ όμορφα.Αν μείνεις σε διαμέρισμα είναι φθηνότερα από ξενοδοχείο.
 

darling89

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Εμείς με το σύζυγο είχαμε πάει Μιλανο, Μπεργκαμο .Στο Μιλανο είχε γύρω από το κάστρο μία τεράστια Χριστουγεννιάτικη Αγορά που φαγαμε όλη μέρα.Ειχαμε μείνει Μπεργκαμο που είναι πολύ όμορφο και γραφικό (έχει κι εκεί Χριστουγεννιάτικη Αγορά).Με το τρένο πας παντού Μιλανο, Κομο, Λουγκανο.Πηγαμε με rynair με πολύ οικονομικό εισητήριο και τρωγαμε σε Χριστουγεννιάτικες αγορές πολλά νόστιμα δικά τους παραδοσιακά στο χέρι με πολύ οικονομική τιμή.Και τα καφέ στην Ιταλια είναι οικονομικά.Ετσι με βόλτες , διάλειμμα για καφε και λιχουδιές στο χέρι περάσαμε πολύ όμορφα.Αν μείνεις σε διαμέρισμα είναι φθηνότερα από ξενοδοχείο.
Η ιδέα του Μιλάνο μου αρέσει ;) που μείνατε? Τα μεταφορικά μέσα τι λένε σε θέμα χρημμάτων?
 

patriarchea

Member
Μηνύματα
71
Likes
88
Είχαμε μείνει Μπεργκαμο ,μας άρεσε επειδή ήταν γραφικό.Το λεωφορείο από το αεροδρόμιο του Μπεργκαμο προς την πόλη κανει περίπου 15 λεπτά και είναι οικονομικό (δεν θυμάμαι ακριβώς , περίπου 2 ευρώ;) Μπεργκαμο -Μιλανο με τρένο 5 ευρώ.Πηγαμε δύο φορές, Δεκεμβρη και τις δυο.Την δεύτερη φορά μειναμε και Βερονα που ήταν πολύ όμορφα.Τα αεροπορικά εισητήρια δεν ξεπέρασαν και τις δύο φορές τα 50 ευρώ το άτομο με επιστροφή(με rynair).
 

darling89

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Είχαμε μείνει Μπεργκαμο ,μας άρεσε επειδή ήταν γραφικό.Το λεωφορείο από το αεροδρόμιο του Μπεργκαμο προς την πόλη κανει περίπου 15 λεπτά και είναι οικονομικό (δεν θυμάμαι ακριβώς , περίπου 2 ευρώ;) Μπεργκαμο -Μιλανο με τρένο 5 ευρώ.Πηγαμε δύο φορές, Δεκεμβρη και τις δυο.Την δεύτερη φορά μειναμε και Βερονα που ήταν πολύ όμορφα.Τα αεροπορικά εισητήρια δεν ξεπέρασαν και τις δύο φορές τα 50 ευρώ το άτομο με επιστροφή(με rynair).

Ευχαριστώ για την ενημέρωση:):)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.241
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom